Poraz u Vrapču

23.09.2014.

140920 žpukšec

Treće kolo odvelo je bijelo crvene u zagrebačko Vrapče. Klubovi se međusobno dobro poznaju iz prijašnje treće lige, zanimljivo je bilo vidjeti neke igrače, koji su kontra Zeline igrali i prije tri godine, kao Miloš, Halužan i Vrbat, ali i Crnković, koji je tada igrao u Vrapču, a sada je u Zelini, dočim je Rihtar bio u Zelini, a sada je u Vrapču.
Domaći su krenuli konkretnije i u prvom dijelu stvorili nekoliko dobrih ali nerealiziranih prilika, istovremeno gosti su dva puta ušli u šansu, no tek je zajednički pogodak pred kraj zaokružio prvo poluvrijeme. Prva prilika bila je u 7. minuti, napali su žuti gostujuća vrata, no uspijevaju se protivnici obraniti. U 15. minuti obrana je malo zakomplicirala svoju poziciju i dopustila Čolakiju da zaprijeti dobrim šutem, no spreman je bio vratar Jurjević. Već u sliejdećoj minuti odgovor Zeline preko Kolara koji je nabačenu loptu poslao visokom parabolom na vrata, no ona završava tik iznad vratnice. Naklonio se Miloš pet minuta kasnije no njegov pokušaj glavom završava u rukama Jurjevića, koji ponovo reagira u 26. minuti, nakon što su njegovi suigrači dopustili žutima razviti napad do kraja. Oštar udarac uspijeva vratar obraniti i upozorava momčad na opasnog domaćina i potrebu konkretnije igre. U završnici poluvremena dvije situacije. Prvo je Babić ušao u priliku, vratar se nije ni snašao, no lopta završava u korneru iz kojeg ponovo Zelina pokušava, no Cingulin je siguran. Potom i Zubčić pokušava iz daljine, no sve završava bezuspješno, pri čemu Kovačević i Babić završavaju na zemlji. Konkretno Vrapče još jednom napada pred kraj, ovoga puta sreća ih je debelo pomazila. Nakon odlične intervencije Jurjevića lopta završava u kutu iz kojeg upućena u sredinu ulazi u mnoštvo igrača, a nesretnog Kovačevića pogađa u nogu i odbija se u mrežu.
Drugi dio počeo je prekršajem na Babiću koji nije sankcioniran, a prvi pokušaj bio je u četvrtoj minuti, no Ovčar nije uspio. U 58. minuti gosti gube loptu na sredini, a domaći odmah pokreću akciju koja je rezultirala pogodak Panze za sada već uvjerljivo vodstvo Vrapča. Deset minuta kasnije Hrupec propušta stopostotnu priliku. Ovčar je uzetu loptu proveo, u prodoru proigrao Hrupeca, koji pogađa s krive strane vratnice u slobodnom prostoru do mreže. Halužan minutu kasnije visoko podiže nogu i Marčića kopačkom udara u lice, što je sudac bez dvoumljenja kaznio crvenim kartonom, no nije dugo zelina bila brojčano jača, jer ni dvije minute kasnije prekršaj je zaradio Crnković, a kako mu je to bila druga opomena, morao je i on put svlačionice. Na kraju stiže i treći pogodak. Georgiev je odradio brzi prodor po desnoj strani, na ulazu u 16 metara nepropisno ga zaustavlja stoper Jurjević, a sudac šalje loptu na bijelu točku, s koje je precizan bio Panza. nedugo potom Mrzljak je uspio eliminirati stopersku liniju i zapucao na vrata, no udarac po sreću gostiju završava s vanjske strane vratnice.
Najveće iznenađenje kola je pobjeda Trnja protiv Dinama. Uz podršku pet stotinjak gledatelja trnjani su odigrali 2:2, a u završnici je najbolji strijelac lige Badji krivo procijenio putanju pri jednoj obrani i skrenuo loptu u vlastitu mrežu, što je Trnju donijelo velika tri boda protiv najvećeg favorita sezone. Rijeka je preuzela tron nakon četvrte pobjede. Ovoga puta pao je Vrbovec, koji je u prethodna tri kola kod kuće ostvario isti broj pobjeda, no zadržao je treću poziciju na tablici. Dugo Selo je četvrto, a kod druge sezonske pobjede stradao je Maksimir, koji je preuzeo posljenju poziciju, jer Stupnik i Zagorec su upisali svoj prvi bod nakon 1:1.  Dubrava je pohodila drugi kraj grada i Španskom uzela sve s dva pogotka u mreži domaćina, isti učinak imao je i HAŠK, koji je matirao Samoborce i vratio se kući također s tri boda.

VRAPČE - ZELINA 3:0 (1:0)
ZAGREB - SRC Vrapče. Gledatelja: 120. Sudac: Rašić. Pomoćnici: Gvozdanović, Golub
VRAPČE: Cingulin, Trupec, Miloš, Vrbat, Rihtar, Halužan, Galešić (70-Pejović), Gorgijev, Mohač, Panza (83-Vidaček), Čolaki (46-Mrzljak). Trener: Denis Bezer
ZELINA: A. Jurjević, Kovačević, J. Jurjević, Mijoč, Kolar, Crnković, Klarić (55-Marčić), Zubčić,  Hrupec (83-Stipić), I.Babić, Ovčar (78-Raič). Trener: Zlatko Fluka
STRIJELCI: 1:0 - Kovačević (ag 45), 2:0 - Panza (58), 3:0 - Panza (81-11m)