Poraz i ozljeda kapetana

10.03.2014.

Ž.Pukšec 140309

Iako je ulazak u igru bio dobar i s par dobrih pokušaja Zeline, ranim pogotkom domaći su eliminirali konkretnost, koja se ponovo pojavila pred kraj utakmice, no tada je već bilo prekasno za popravak. Bijelo crveni nisu bili na svojoj razini igre i to ih je koštalo uvjerljivog poraza od Rudeša 2:0. Čvrsto i žilavo odigrali su domaćini baš kako su i htjeli na svom terenu, uz pritisak sa svih strana, u čemu se gosti nisu uspjeli snaći, iako su znali što ih u zagrebačkom kvartu čeka. Uspjeli su se navući na nervozu, što je promijenilo ritam njihove igre, donijelo puno grešaka u pas igri, nepreciznim loptama i neuspješnim napadima.
Prva prilika bila je na strani Zeline. U osmoj minuti Zijler je dobro sproveo po lijevoj strani, nabacio na sredinu, no Borak nije uspio kapitalizirati nabačaj, kao ni Gatarić. Ristovski je u 12. minuti oduzeoloptu i po sredini promarširao brzo naprijed do Loze, koji je ostao u zaleđu, no sudac nije prekidao akciju, pa je Loza loptu zakucao u donji lijevi kut Krklecove mreže . U 34. minuti slobodnjak za domaće, Čabraja je dodao Šabanu koji pogađa prečku. Koju minutu kasnije sudac ne reagira na očit prekršaj domaćih u napadu, Grgec ostaje ležati na tlu, a arbitar pušta akciju iz koje Čabraja oštro zapuca, no Krklec odlično reagira i skreće loptu u korner iz kojega lopta dolazi na Begića u petercu Zeline, pokušaj glave u stopostotnoj prilici završava iznad prečke. Nakon opisanog prekršaja kapetan Grgec napušta igru i završava u bolnici slomljena prsta, a pred kraj prvog dijela istim putem se zaputio i Mihaljević.
Na početku drugog poluvremena slobodnjak Duvnjaka završava na Poredskom, koji ne uspijeva na drugoj vratnici realizirati priliku. Potom Šaban glavom promašuje okvir, a Begić s 14 metara ne uspijeva prevariti Krkleca, koji izbacuje u korner, iz kojeg se ništa ne događa. U 57. minuti Zijler je pokušao mlaki napad s desna, no Žarkov bez problema brani. Nova kazna stiže u 61. minuti. Ponovo je Ristovski odradio prodor po desnoj strani, na 17 metara od vratiju preuzima Baltić i pogađa lijevi kut mreže, vratar nije mogao ni reagirati i samo pogledom ispratio loptu. Gostujuća obrana u ovom je napadu ispala i dopustila novi pogodak, nakon kojeg se rezultatski više ništa nije mijenjalo, mada su se Zelinčani malo više otvorili i zaprijetili, ništa nisu uspjeli. Pred kraj novi centaršut Duvnjaka završio je na Jurjeviću, no njegov pokušaj glavom Žarkov zaustavlja, odmah potom pokušava i Habek glavom, no ponovo pobjednik biva domaći vratar.
Zelina tako ništa nije ostvarila na ovom gostovanju, nakon kojeg je upisala i drugi uzastopni poraz. Solin je sada pobjegao na 5 bodova, a Dugoplje na 13. Upravo ta momčad dolazi u subotu u Zelinu, samo pobjeda će domaćina održati u sedlu.

Iako je ulazak u igru bio dobar i s par dobrih pokušaja Zeline, ranim pogotkom domaći su eliminirali konkretnost, koja se ponovo pojavila pred kraj utakmice, no tada je već bilo prekasno za popravak. Bijelo crveni nisu bili na svojoj razini igre i to ih je koštalouvjerljivog poraza od Rudeša 2:0. Čvrsto i žilavo odigrali su domaćini baš kako su i htjeli na svom terenu, uz pritisak sa svih strana, u čemu se gosti nisu uspjeli snaći, iako su znali što ih u zagrebačkom kvartu čeka. Uspjeli su se navući na nervozu, što je promijenilo ritam njihove igre, donijelo puno grešaka u pas igri, nepreciznim loptama i neuspješnim napadima.

RUDEŠ - ZELINA 2:0 (1:0)
ZAGREB - NC Rudeš. Gledatelja: 300. Sudac: Horvat. Pomoćni: Fodor, Bacinger. Delegat: Bunjevac
RUDEŠ: Radelić-Žarkov, Ribić, Džolan, Babok, Begić, Ristovski (90-Vukoje), Tičak, Lozo (40-Mihaljević), Baltić, Čabraja (90-Jokić), Šaban. Trener: Željko Sopić
ZELINA: Krklec, J.Jurjević, Kotarski, Janković, Bašić, Puretić (72-Vukman), Grgec (42-Duvnjak), Gatarić (57-Habek), Borak, Zijler, Poredski. Trener: Samir Toplak
STRIJELCI: 1:0 - Lozo (12), 2:0 - Baltić (61)