Pobjedom u novu sezonu

26.08.2018.

dp

Krenula je nova prvenstvena sezona 4. HNL zagrebačkog središta. Već u prvom kolu Zelina je igrala derbi susret s novakom u ligi. Sa zagrebačkim Vrapčem Zelina je već igrala u 3. HNL u nekoliko sezona, nakon ispadanja sada su žuti ponovo rivali.
I jednima i drugima prva utakmica u sezoni bila je ispit snalažljivosti, jer jedni o drugima nisu puno znali. Na kraju se pokazalo da je Zelina bolje čitala protivnika, jer sudeći po početku susreta, vjetar je puhao u smjeru Vrapča. Žuti su bili konkretniji i agresivniji u napadačkom dijelu, no propušteno je nekoliko dobrih situacija i prilika za vodstvo. Domaći su pak strpljivo odolijevali, polako pletući mrežu svoje igre. Od prilika valja izdvojiti nesnalažljivost već na samom početku, kada je lopta u petercu gostiju vrludala od noge do noge, no nitko nije usmjerio u mrežu. Odgovorio je Bogović koji gotovo s centra proigrava Brujića, čiji udarac iz blizine sigurno skida naš prvi vratar. Samo dvije minute kasnije ponovo Bogović, sada s lijeva šalje Brujića ka golu, no loptu zaustavlja prečka.
U 13. minuti trener Pisačić primoran je na prvu izmjenu, umjesto Stjepana Hrupeca u igru ulazi Florijan Ovčar i tu već počinje konkretnije izdanje Zeline, a neefikasni napadi gostiju kažnjavaju se u 34. minuti. Iz kuta lopta dolazi u peterac, Hrupec šalje lijevo Posavcu, koji u naletu vanjskom desnom šalje pokraj Razuma u mrežu. Ubrzo još jedna prilika, tešku loptu Ovčar šalje naprijed Saezu koji tuče u bliži kut, no Razum je spreman. Pokušaj Miokovića da iz daljine izjednači završava pokraj vratnice.
Ništa Pisačić ne mijenja na početku drugog dijela, Zelina i dalje drži svoj ritam, ali drži ga i Vrapče, koje želi što prije do izjednačenja. Nastavlja se niz prilika na obje strane. Brujić je odlično pucao, no Stjepan Posavec izbija sa same crte, potom Saez pokušava iskosa iz teške pozicije, Brujić iz slobodnjaka prebacuje živi zid, ali Jurić Bare skreće u korner. Vrbat prekršajem zaustavlja Hrupeca, slobodnjak Mikulineca završava na Saezu, koji puca Razumu u noge, još jednom Mikulinec odličan centaršut na Posavca, no odlazi lopta previsoko. Upornost se Saezu isplati u 79. minuti, kada je sa sredine uposlio Ovčara, koji kažnjava istrčalog Razuma, zaobilazi ga i lagano dovodi loptu do mreže. Gosti nakon sijaset neuspješnih napada pogađaju u 87. minuti preko Rexhepija koji preskače domaćeg vratara, stvaraju veliki pritisak na domaća vrata ne bi li došli do izjednačenja, no opća invazija završava velikom pogreškom. Već u sudačkoj nadoknadi, kada su svi žuti bili na domaćoj polovici, Ovčar oduzetu loptu šalje preko centra jurećem Saezu, koji ostavlja vratara Razuma duboko u polju i s dvadesetak metara preciznu raketu šalje u mrežu za konačnu i zasluženu pobjedu Zeline.
Najavljeno loše vrijeme s kišom i grmljavinom je izostalo, no nažalost baš zbog toga izostala je i bolja posjećenost na tribini na otvaranju Zeline u novoj sezoni. Derbi je prošao uspješno, s pobjedom nad jednim od najjačih rivala u ligi, koji će tek pokazati svoju snagu, jer žuti imaju odličnu momčad, no očito se nisu u prvi tren snašli u četvrtoligaškom nogometu, naučeni sezonama igrati u trećem rangu. Vrapče je moglo otići čak i s punim plijenom, no previše su se ispromašivali u prvom dijelu i dopustili da domaća momčad preuzme igru i rezultat. Bijelo crveni su svojim vrhunskim zalaganjem nadoknadili brojčani problem, jer nekolicina je igrača ozlijeđeno (Medverec, Zubić, Zmazek), trojica još nemaju pravo nastupa, jedan odsutan, ai nekolicina ih je igrala s lakšom ozljedom...
Ako s dobrim protivnikom kao što je Vrapče može desetkovana momčad, bit će lijepih priča i kad se momčad kompletira.

Ništa Pisačić ne mijenja na početku drugog dijela, Zelina i dalje drži svoj ritam, ali drži ga i Vrapče, koje želi što prije do izjednačenja. Nastavlja se niz prilika na obje strane. Brujić je odlično pucao, no Stjepan Posavec izbija sa same crte, potom Saez pokušava iskosa iz teške pozicije, Brujić iz slobodnjaka prebacuje živi zid, ali Jurić Bare skreće u korner. Vrbat prekršajem zaustavlja Hrupeca, slobodnjak Mikulineca završava na Saezu, koji puca Razumu u noge, još jednom Mikulinec odličan centaršut na Posavca, no odlazi lopta previsoko. Upornost se Saezu isplati u 79. minuti, kada je sa sredine uposlio Ovčara, koji kažnjava istrčalog Razuma, zaobilazi ga i lagano dovodi loptu do mreže.

Gosti nakon sijaset neuspješnih napada pogađaju u 87. minuti preko Rexhepija koji preskače domaćeg vratara, stvaraju veliki pritisak na domaća vrata ne bi li došli do izjednačenja, no opća invazija završava velikom pogreškom. Već u sudačkoj nadoknadi, kada su svi žuti bili na domaćoj polovici, Ovčar oduzetu loptu šalje preko centra jurećem Saezu, koji ostavlja vratara Razuma duboko u polju i s dvadesetak metara preciznu raketu šalje u mrežu za konačnu i zasluženu pobjedu Zeline.

ZELINA - VRAPČE 3:1
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 110. SUDAC: Nikola Kožar (D. Stubica). Pomoćnici: Sokolić, Filko

ZELINA: Jurić - Bare, I. Posavec, Radoš, Palčić, I. Hrupec, Pajač (90-Pukšec), Mikulinec, S. Posavec (77-Kolar), S. Hrupec (14-Ovčar), Mačković (90-Bičak), Saez. TRENER: Tomica Pisačić

VRAPČE: Razum, Zadro (46-Fajdiga), Vrbat, Završki (84-Salopek), Tabaković, Brujić, Ćibarić, Švigir, Bogović (68-Rexhepi), Mioković, Jolić (34-Čulina). TRENER: Željko Radišić
STRIJELCI: 1:0 - S. Posavec (34), 2:0 - Ovčar (79), 2:1 - Rexhepi (87), 3:1 - Saez (92)