Pobjeda za skok na tablici!

29.04.2016.

Vrlo dobru utakmicu odradili su seniori Zeline na gostovanju u Savskom Marofu. U borbi za opstanak protiv direktnog konkurenta pružili su odličnu igru i važnu pobjedu od 4:2 iz četiri lijepe situacije, dok su domaći oba pogotka postigli s bijele točke, no to im nije bilo dovoljno.
Ovom pobjedom Zelina je napravila veliki skok na tablici, dobra izdanja ovog proljeća konačno su i brojčano potkrijepljena, pa je s onog vječnog 15. sada Zelina u dva kola skočila na deseto mjesto, koje uz nastavak u istom ritmu osigurava sigurnost u ligi. No, na polovici smo polusezone, još je puno posla pred bijelo crvenima i opuštanja ne smije biti, pogotovo što dolaze još dvije konkurencijske utakmice, u subotu protiv Ogulina, a potom i gostovanje u Kutini kod Moslavine. Tek nakon te dvije utakmice ukoliko pozitivno završe, moglo bi se odahnuti i u završnicu ući s mnogo manje grča.
U Savskom Marofu domaćin je na početku krenuo agilno, no vrlo brzo su naši momci preuzeli kontrolu igre pa je Ovčar Mikulinčevu loptu u dobrom napadu u sedmoj minuti lansirao uz vratnicu, pet minuta kasnije u šesnaetercu iskusni Mostarlić iznudio je penal nakon kontakta s Nemecom, a s bijele točke pogodio je Ožvald.  Minus na semaforu nije pokolebao zelinčane koji su i dalje držali tempo igre, pa je sredinom poluvremena došlo i do zasluženog izjednačenja. Poduplanog. Na sredini izgubljena lopta domaćih završava naprijed kod Ovčara koji na desnoj strani šesnaeterca nadmudruje istrčalog vratara i iznad njega u duginom letu šalje u praznu mrežu. Samo dvije minute kasnije i preokret. Pogrešku obrane Savskog Marofa kažnjava Mikulinec koji s lijeva šalje loptu nepogrešivo u mrežu.  U istom ciklusu dolazi do trećeg pogotka Zeline. Željni nadoknaditi minus domaći ostavljaju puno prostora gostima, pa u jednoj takvoj situaciji  lopta dolazi u sredinu, Mikulinec puca, uspijeva vratar odbiti, no natrčava Pilipović i lansira natrag, ali u mrežu.  Par minuta kasnije moglo je biti i uvjerljivije no solo napad Ovčara linijski sudac karakterizira zaleđem.  Ista situacija dvije minute kasnije, Konjević u prodoru, ponovo linijski diže zaleđe. U 56. Minuti isti sudac nalazi još jedan penal za domaće, kontakt Batarila sa Remenarom bio je na loptu, no teatralni pad iskorišten je za još jedan zadatak Ožvalda koji smanjuje na 3:2.  U 70. Minuti Nikolić ruši Ovčara pred prostorom, slobodnjak ne uspijeva, ali pet minuta kasnije Borovčak i Ovčar su u paralel napadu, na kraju Flo cementira u mrežu za uvjerljiviju od rezultata pobjedu Zeline.