Pobjeda za oproštaj od lige

11.05.2014.

Ž.Pukšec 140510 fotke: Jurica Kotarski

Pritisak uoči utakmice bio je na gostima iz Solina, kojima je pobjeda protiv posljednjeplasirane momčadi trebala radi stvaranja sigurnosti ostanka u ligi,no tijekom 90 minuta zelinske utakmice nisu to pokazali u punoj mjeri. Očito, znajući već u prvom dijelu susreta da voda neće na njihov mlin, svoje su nade usmjerili ka licencama. Zelina je bila prejaka, konkretna i učinkovita.
Glavni cilj ove utakmice bio je - pobjeda. Iz više razloga. Prije svega, jer igra Zeline je u posljednje vrijeme iznad postignutih rezultata. Bijelo crveni su se oprostili od druge lige, kao i od svojih najvjernijih navijača, priča je zaokružena pobjedom, uvjerljivom i postignutom dopadljivim izdanjem. I zbog samih sebe. Niz je nepravdi bilo naneseno ovoj momčadi, jednom je sreća morala pokucati i na vrata Zeline. I nagraditi trud, bez obzira što je davno postalo jasno da na jesen dolazi trećeligaški nogomet.
Prvih petnaestak minuta nije bilo značajnijih događanja, obje su momčadi tražile niti svoje igre. Dok su gosti od početka startali dugim i visokim loptama, domaćin je svoj trud uložio na primirivanje lopte i organiziranom igrom dolaziti u prilike. U takvom ritmu gosti su imali dva pokušaja, prvo preko Sablića koji s ruba prostora između trojice suparničkih igrača puca vioko, potom i Mičić, koji dobivenu loptu s desna pokušava iskosa, no na vratnici je Jurjević sigurno i mirno odradio svoju prvu intervenciju.
U 19. minuti Zelina dobiva duel na sredini terena, Župan fino prodire po desnom boku skroz do kuta, odakle centrira u peterac, tešku loptu Grgec pokušava zahvatiti poluvolejem, no ne uspijeva u bloku obrambenjaka Solina.
U 21. minuti Vukman presijeca napad Repića, vraća loptu po boku do Gatarića, koji se oslobađa Kuzmanića i provodi do prostora iz čijeg kuta šalje kratku dijagonalu na drugu vratnicu prema kojoj utrčava Poredski i produžuje u mrežu. U 30. minuti iz prekida lopta preko boka dolazi na deset metara od vratiju, Sablić prihvaća i tuče odmjereno, no odbija Jurjević u korner, iz kuta stiže nova opasnost, no direkt ponovo uspješno sprećava vratar Zeline. Nova prilika za domaće četiri minute kasnije. Micić oduzima na četrdesetak metara, prodire po strani, na ulazu u šesnaeterac predaje Grgecu koji može iskosa, ali odlučuje se produžiti do Poredskog koji zahvaća desnicom, no puca preko vratiju. odmah potom Grgec svoj prodor po sredini završava na Miciću, koji centrira prema Poredskom na suprotnoj vratnici, no lopta odlazi van linije. Zelina nastavlja s ofanzivnim pritiskom. Puretićevu loptu Gatarić u kutu kaznenog prostora između trojice igrača primiruje i dodaje Poredskom u sredini, koji između dva flastera povratno dodaje Grgecu, a kapetan s ruba peterca pogađa bliži kraj mreže za 2:0, prednost s kojom se odlazi na odmor.
Nakon odličnog prvog poluvremena, u nastavak domaći sastav ulazi u drugačijem svijetlu. Prvih desetak minuta nestalo je organizirane igre, napucavalo se nasumično, razbijen je ritam, a Zelina je igrala poput svojih suparnika. Dok se nisu ponovo primirili i nastavili sa svojom igrom. Stoga su kao i na početku, prve dvije poluprilike bile na strani Solina. S dvadesetak metara Mance je zapucao direkt, Jurjević ga je pročitao, potom je i Balić okinuo s lijeva, ali pokraj vratiju. poredski se na početku našao u situaciji na rubu prostora no opalio je ponovo previsoko. Višić je dobro reagirao na pokušaj Gatarića, koji je oduzeo loptu na sredini, sam probio i zapucao, a Višić skinuo. Brzi prodor Zijlera završava na Poredskom, no lopta završava u korneru Neprecizan je bio nešto kasnije i Repić, koji dobro posluženu loptu Mišića šalje visoko iznad prečke.
Konačno, u 82. minuti slobodan udarac Grgeca završava u mreži. S lijeva je odlično centrirao kapetan domaćih na drugu vratnicu, gdje je odlični Kolar glavom usmjerio u peterac, Janković ne uspijeva zahvatiti, ali uletava Vukman i rutinski završava posao pogodivši pokraj vratara u bliži kraj mreže.

ZELINA - SOLIN 3:0 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja:120. Sudac: Igor Perak (Karlovac). Pomoćnici: Skender, Radić. Četvrti: Krečak. Delegat: Damjanović
ZELINA (4-2-3-1): A. Jurjević - Župan (90-Balentović), J. Jurjević, Janković, Kolar - Grgec, Vukman - Gatarić (83-Habek), Puretić, Micić (68-Zijler) - Poredski. Trener: Dražen Biškup
SOLIN (4-4-2): Višić - Kuzmanić, Mičić, Turkalj, Šunjić - Repić, Čule (63-Šerić), Balić, Mišić (84-Svalina) - Kovačić, Sablić (48-Mance). Trener: Krešimir Sunara
STRIJELCI: 1:0 - Poredski (21), 2:0 - Grgec (38), 3:0 - Vukman (82)