Pobjeda protiv Radnika

16.02.2013.

Kao i posljednja s Goricom, i ova utakmica imala je svoju težinu, obzirom da je protivnik istoligaš, koji ima ozbiljne namjere proljeće odraditi u pozitivi i osigurati ostanak u drugoligaškom društvu. Problem je to s kojim se susreće većina klubova 2.HNL, jer sedam ih mora pakirati svoje torbe, a bodovna razlika kod većine klubova nije velika. Tako je i kod današnjih protivnika na kontrolnoj utakmici u Sesvetama. Zelina je treća s 26 bodova, Radnik ima samo tri boda manje, ali je na osmoj poziciji, dakle na korak do opasne zone. Sudeći prema ovom susretu i jedna i druga momčad ima elemenata za sigurniju polusezonu, no baš kako i tablica pokazuje, Zelina ima za stepenicu bolje izdanje.
Prvih desetak minuta susreta pripalo je domaćinu, koji je bio konkretniji, a imao je i prvi udarac na vrata. U devetoj minuti FRanjić je s dvadesetak metara fino opalio direkt, no samo do sigurnih ruku Kranjčeca. Tada se polako počela razigravati i Zelina, pa je nakon 15 minuta igre inicijativa u potpunosti prešla na stranu gostiju. Često su bili u protivničkom prostoru, taktički dobro posloženo gradili svoje akcije i napade, pa je Karatović bio često u pogonu, za razliku od Kranjčeca, koji je tek povremeno morao pojačavati svoju koncentraciju pred vratima. U 17. minuti pokušava Benković, uspijeva mu izbaciti protivničkog stopera i snažno tuče s desna, no neprecizan šut odlazi visoko iznad mreže Zeline. Svoje konkretnije i ofanzivnije izdanje Zelina naplaćuje u 31. minuti. Medved lijepo centrira s lijeve aut linije u sredinu prostora, gdje spremno loptu dočekuje Mesec i i pogađa glavom u mrežu za 1:0. Šest minuta kasnije ponovo indentična situacija. Medved ponovo na centaršutu, no kada je lopta već došla do peterca i na kraju završila u mreži, sudac je označio krivo izvođenje i poništio pogodak. U smiraj prvog dijela Kranjčec vrlo dobro reagira na udarac Babića.
U drugom poluvremenu Zelina nastavlja igru iz prvog dijela do otprilike sedamdesete minute, kada domaći željni pogotka izjednačenja pritišću i stavljaju našu obranu na veliku kušnju, no Bijelo crveni odolijevaju napadima, a u par navrata odlično reagira vratar Mihalic. U petoj minuti nastavka Pajač s 25 metara plasira lijep udarac koji završava iznad desne spojke. Ponovo prilika za Zelinu 3 minute kasnije, nakon što je u prodoru srušen Gatarić na samoj liniji šesnaeterca, no Mesecov udarac Karatović uspijeva obraniti. U 56. minuti brzonogi Trojak fino provodi loptu po svojoj liniji i vrlo dobrim centaršutem poslužuje Meseca, koji sa nekih sedam metara pokušava u skoku glavom, no lopta odlazi tik uz vratnicu. Odmah potom još jedan dobar napad Zeline i prilika za Jakšinića, koji dobar udarac s dvadestak metara ne uspijeva zaključiti unutar mreže. Gosti tada stvaraju pritisak, želeći prisiliti Mihalica, koji je preuzeo vrata Zeline, na kapitulaciju, no zelinska dvanajstica odlično je odradio svoj posao i svaku upućenu loptu odbacio, a najzreliju su priliku imali bijeli u posljednjoj minuti, kada je odličan udarac Mhalici skinuo na svojoj lijevoj vratnici. Prije toga lijep pokušaj Čabraje, koji zdesna iskosa napada, no lopta kroz peterac odlazi u suprotni gol aut.

RADNIK SESVETE - ZELINA 0:1 (0:1)
SESVETE - Stadion Sv. Josipa Radnika, umjetna trava. Gledatelja: 100
RADNIK: Karatović, Gorupec, Barišić, Cerovec, Rožman, Miškić, Jurjević, Babić, Franjić, Pajač, Benković (još su igrali: Čabraja, Perišić, Plum, Lončar, Tomšić) Trener: Dinko Jeličić
ZELINA: Kranjčec (od 70. Mihalic), Nikolić, Melnjak (od 60. Kaniški), Kotarski, Kristić (od 46. Azinović), Grgec, Gluhak (od 46. Jakšinić), Mesec, Kuprešak (od 46. Gatarić), Medved (od 46. Trojak), Krezo. Trener: Dražen Biškup
STRIJELAC: Mesec (31)