Pobjeda protiv Međimurja

10.08.2013.

Tradicionalni rivali u pripremnim terminima Zelina i Međimurje odigrali su i ovog ljeta međusobni susret, u kojem se u boljem i efikasnijem izdanju pokazala Zelina. Bila je to i utakmica između dva stratega i brata Damira i Dražena Biškupa. Ukupni dojam je dobar, utakmica je bila zanimljiva i sadržajna.
Prvi su zaprijetili gosti. U 2' Dodlek je uspio u napadu preskočiti domaćeg vratara, no pred samim vratima Šimek se odlično snašao i otklonio opasnu loptu. Pet minuta kasnije, Grgec oduzima protivniku loptu, a Mesec ju provodi na bok k Miciću. S boka lopta odlazi na Lončara, koji dobro puca, no lopta završava vrataru u rukama. U 13' u prilici je Menzil. Puclinov prodor završava na njemu, kapetan gostiju pokušava iskosa, no pogađa domaćeg igrača i lopta završava u vanjskoj mreži. U nastavku niz pokušaja i prilika. Micić udara s desna, no vratar je ponovo siguran. Međimurci pokušavaju preko Puclina, koji napad završava na dvadeset metra, odlučno tuče, no još odlučnije reagira Krklec. Izuzetno raspoložen i opasan bio je Gluhak. Nakon pola sata igre knjiži uspješnu solo akciju po desnoj strani, no udarac ne završava u mreži, ali događa se poent minutu kasnije. Vrlo dobro odrađena akcija Zeline preko Micića završava na Šimeku, koji je pred vratima, a iskusni kapetan ne propušta ponuđenu priliku i prizemnim udarcem trese mrežu za vodstvo Zeline. Pred kraj prvog dijela Borak i Mesec su u dobroj akciji, no Mesec se ne uspijeva othrvati domaćoj obrani, pa poslužuje Gluhaka, koji s 25 metara tuče pokraj vratiju.
U drugom dijelu prva konkretnija akcija donosi novi pogodak. Lončar je bio u izglednom napadu, no gostujući igrači ga nepropisno zaustavljaju u kaznenom prostoru, pa je lopta završila na bijeloj točki, s koje je siguran bio Gluhak. Već minutu kasnije, strijelac drugog pogotka se našao u dobroj kombinaciji s Kovačićem, a završnicu napada predaju Lončaru, no njegov udarac vratar uspijeva obraniti. Nastavljaju domaći s pritiskom. Tri minute kasnije Šimekovu dobru loptu uspijevaju domaći izbaciti pred samim vratima. Gosti uzvraćaju preko Vuka, no i ovaj dobar šut Krklec sigurno skida, kao i protivnički, koji hvata Duvnjakov pokušaj. U 67. minuti ponovo Menzil dobrim centaršutem upošljava Krkleca, no jedinica odlično reagira na drugoj vratnici. tri minute kasnije Cindrićeva lopta završava pokraj vratnice, u slijedećem napadu predaje Vuku, no ponovo vratar izlazi kao pobjednik. Konačno, u 76. minuti u novom napadu Zeline ruše Pukljaka, a slobodnjak s nekih 25 metara Cindrić šalje pred vrata, natrčava Gluhak i iskusno završava akciju pogotkom. U drugom dijelu na obje su strane slijedile izmjene i rotacije igrača, pa je na vrata stao Filip jendriš, koji je nastavio u istom ritmu kao i Krklec prije njega. Vukov prodor sigurno je skinuo. Pred sam kraj kontra Zeline nije urodila plodom, a oduzetu loptu i Međimurje pretvara u kontru, koja također ne uspijeva.

U subotu posljednja pripremna utakmica igra se u Zagrebu kod ekipe HAŠK-a. Susret je na rasporedu u 18:30 na igralištu u Donjim Sveticama.

ZELINA - MEĐIMURJE 3:0 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 110. Sudac: Budić. Pomoćni: Cvetnić, Vuković
ZELINA: Krklec (80-Jendriš), Šimek (75-Pukljak), Kotarski (75-Barilar), Janković (65-Azinović), Krajačić (57-Babić), Grgec (58-Duvnjak), Gluhak (80-Bičak), Micić (68 - Balentović), Mesec (46-Kovačić), Borak (46-Vuk), Lončar (68-Cindrić). Trener: Dražen Biškup
MEĐIMURJE: Šafarić, Kuzmić, Vrućina, Petak, Menzil, Baksa, Golik, Puclin, Skolibar, Dodlek, Kokot (još su igrali: Farkaš, Pintarić, Vabec, Vuk, Novko, Hrustek). Trener: Damir Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Šimek (35), 2:0 - Gluhak (49-11m), 3:0 - Gluhak (76)