NK ZELINA

Pobjeda protiv Dugog Sela

06.02.2014.

Ni nakon tri pripremen utakmice, nova postava Zeline nije osjetila poraz. Dva remija u prva dva susreta, a potom i pobjeda protiv Dugog Sela, tim draža, što je protivnik momčad s kojom je Zelina proteklih godina uvijek teško izlazila na kraj, bez obzira u kojem je rangu koja ekipa. I ova utakmica izmjenjivala se u ritmu, preokrenuli su domaći, a potom i gosti, koji su pobjednički pogodak postigli praktički u posljednjoj minuti.
Krenulo je vrlo dobro, Zelina je u utakmicu ušla sadržajno i čvrsto, nanizala nekoliko prigoda i postigla pogodak, no nakon izjednačenja igra se u dobrom dijelu razvodnila, a inicijativa je u dobroj mjeri prepuštena aktivnom domaćinu. Prvih 45 minuta odigrale su papirnato prve postave. U momčadi Dugog Sela bilo je inekoliko bivših igrača Zeline (Borovčak, Rac, Lukić, Guja). Na vratima Zeline umjesto standarnog Krkleca, odgovornost je preuzeo novi vratar Antonio Jurjević. Na tragu svojeg izdanja u Varaždinu neki dan, i ovdje je Micić krenuo ofanzivno, pa već na početku stvara odličnu priliku, no njegov udarac s desna vratar uspijeva skinuti. Netom je ispravio Borak, koji je iz kornera prevario igrače ispred vratiju i zapucao direktno u mrežu. I dvije minute kasnije Borak i Zijler stvaraju novu prigodu, no lopta ovoga puta ne ulazi. U 15. minuti ponovo dobra akcija Zeline preko Micića, pokušava Jakšinić, no lopta odlazi preko mreže. Kazna za propuštene prilike stiže u 19. minuti kada Mamuza iz prekida pronalazi rupu u obrani i iznenađuje Jurjevića iz blizine. Nakon izjednačenja pala je igra Zeline, pred kraj prvog dijela u napadu domaćih srušen je iskusni Borovčak, sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan Antonio Lukić. Nakon kratkog odmora oba trenera na teren šalju novu postavu, koja se prvih nekoliko minuta iskušava, a iskorištavaju domaći u 52. minuti prekršaj na vrataru. Malo izvan linije prostora slobodnjak Rac šalje u mrežu za uvjjerljivo vodstvo Dugoselaca 1:3, no nakon dijela nesadržajne igre, posljednjih dvadeset minuta gosti pritišću i boljim izdanjem preuzimaju prilike, pa dolazi do preokreta. U 70. minuti Habek je odlično sproveo po lijevoj strani, u prodoru uposlio i Bažulića, no njegvo je bio završni udarac, koji donosi promjenu rezultata. U 85. minuti Duvnjka s lijeva centrira prema vratima, nitko ne uspijeva zahvatiti loptu, pa kao i kod Boraka, lopta (neočekivano) završava u mreži. Nakon izjednačenja u posljednjoj minuti Habek je srušen u nedozvoljenom prostoru, jedanaesterac sigurno pogađa Vuk za pobjedu Zeline 4:3

Krenulo je vrlo dobro, Zelina je u utakmicu ušla sadržajno i čvrsto, nanizala nekoliko prigoda i postigla pogodak, no nakon izjednačenja igra se u dobrom dijelu razvodnila, a inicijativa je u dobroj mjeri prepuštena aktivnom domaćinu. Prvih 45 minuta odigrale su papirnato prve postave. U momčadi Dugog Sela bilo je inekoliko bivših igrača Zeline (Borovčak, Rac, Lukić, Guja). Na vratima Zeline umjesto standarnog Krkleca, odgovornost je preuzeo novi vratar Antonio Jurjević. Na tragu svojeg izdanja u Varaždinu neki dan, i ovdje je Micić krenuo ofanzivno, pa već na početku stvara odličnu priliku, no njegov udarac s desna vratar uspijeva skinuti. Netom je ispravio Borak, koji je iz kornera prevario igrače ispred vratiju i zapucao direktno u mrežu. I dvije minute kasnije Borak i Zijler stvaraju novu prigodu, no lopta ovoga puta ne ulazi. U 15. minuti ponovo dobra akcija Zeline preko Micića, pokušava Jakšinić, no lopta odlazi preko mreže. Kazna za propuštene prilike stiže u 19. minuti kada Mamuza iz prekida pronalazi rupu u obrani i iznenađuje Jurjevića iz blizine. Nakon izjednačenja pala je igra Zeline, pred kraj prvog dijela u napadu domaćih srušen je iskusni Borovčak, sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan Antonio Lukić.

Nakon kratkog odmora oba trenera na teren šalju novu postavu, koja se prvih nekoliko minuta iskušava, a iskorištavaju domaći u 52. minuti prekršaj na vrataru. Malo izvan linije prostora slobodnjak Rac šalje u mrežu za uvjjerljivo vodstvo Dugoselaca 1:3, no nakon dijela nesadržajne igre, posljednjih dvadeset minuta gosti pritišću i boljim izdanjem preuzimaju prilike, pa dolazi do preokreta. U 70. minuti Habek je odlično sproveo po lijevoj strani, u prodoru uposlio i Bažulića, no njegvo je bio završni udarac, koji donosi promjenu rezultata. U 85. minuti Duvnjka s lijeva centrira prema vratima, nitko ne uspijeva zahvatiti loptu, pa kao i kod Boraka, lopta (neočekivano) završava u mreži. Nakon izjednačenja u posljednjoj minuti Habek je srušen u nedozvoljenom prostoru, jedanaesterac sigurno pogađa Vuk za pobjedu Zeline 4:3

DUGO SELO - ZELINA 3:4
SES.KRALJEVEC - umjetna trava. Gledatelja: 50. Sudac: Kovačević
DUGO SELO: Nevistić, Pulić, Mamuza, Filipović, Pavlić, Martić, Denić, Guja, Lukić, Erni, Borovčak (još su igrali: Cvita, Cindra, Šutalo, Vladek, Padro, Prskalo, Rac, Skora, Žabec, Denić). TRENER: Igor Kovačević
ZELINA: A. Jurjević, Župan, Balentović, Kotarski, Bašić, Grgec, Puretić, Jakšinić, Zijler, Micić, Borak (još su igrali: Kolar, J.Jurjević, Kuhta, Sakač, Brekalo, Duvnjak, Presečan, Vuk, Habek, Bažulić). TRENER: Samir Toplak
STRIJELCI: 0:1 - Borak (5), 1:1 - Mamuza (19), 1:2 - Lukić (38-11m), 1:3 - Rac (52), 2:3 - Habek (70), 3:3 - Duvnjak (85), 3:4 - Vuk (89-11m)