NK ZELINA

Plus igra na plus 36

28.07.2013.

Zanimljivu i sadržajnu utakmicu odigrali su na Zagrebellu budući protivnici u ligi. Ex prvoligaš nastavio je svoj niz uspjeha u pripremnim utakmicama, Zelina je doživjela poraz, a ovo je treća utakmica koja je imala rezultat 2:0, jednom su Lavovi pobijedili (Rudeš), dva puta izgubili (Lučko, Zagreb). Unatoč porazu, momčad se predstavila u dobrom izdanju, u odnosu na prethodne utakmice, bilo je puno više sadržaja i kombinatorike, ali i prigoda. Očito se momčad polako slaže, a ukomponiravanje novih snaga u stil igre, kakav Zelina njeguje, ide u dobrom smjeru. Savakako je trener Biškup pronašao niz zamjerki i nedostataka, no u ovakvim utakmicama i to je dobra informacija, kako bi se poradilo na tome, a igrači (pogotovo mlađi) što prije prihvatili svoj doprinos kvalitetnoj i povezanoj igri.
U prvom poluvremenu, "starija" postava izgledala je vrlo dobro, nadigravanje s domaćinom trajalo je otprilike pola sata, nakon čega su sijevnule i konkretne prilike.  Prvo je Šimek lijevicom raspalio prema vratima, no lopta je otišla previsoko. Uzvratio je Zagreb preko  Jurendića, koji je naciljao rašlje, no lopta je pogodila samu spojku vratnice i prečke i ostavila reezultat na nuli. Samo koju minutu kasnije, za još koji metar dalje, Lončar je slobodnjak odlično uputio, no također zatresao - vratnicu. Na samom kraju poluvremena ponovo odlična prilika za Zelinu. Lončarovu loptu vratar zagreba uspiejva skinuti, a napad iz kornera stvara gužvu pred vratima, u kojoj Grgecovu loptu netko od domaćih uspijeva izbaciti sa same gol linije.
Do vodstva zagreb dolazi početkom drugog dijela. Nakon centaršuta s lijeve strane, Filipović je najbolje reagirao pred vratima i pospremio, a nakon još nekoliko izmjena u oba sastava, deset minuta prije kraja stiže i drugi pogodak Zagreba preko Pinjuha. Akcija je krenula iz lijevog kuta, bijeli uspijevaju proći protivničke stopere i ponovo zabiti, a do kraja bili su u još jednoj prilici no Bevap nije bio uspješan.

Dvjestotinjak geldatelja nije zažalio dolazak na utakmicu koja je igrana po vrlo vrućem i sparnom vremenu, no kod igrača obje momčadi nije se to previše osjetilo, unatoč teškom pritisku, odigrali su angažirano, koliko god su uvjeti dozvoljavali. Utakmicu je pratio i bivši igrač Zeline Josip Fuček, koji igra u slovenskom prvoligašu Zavrču. Slijedeću utakmicu Zelina će u srijedu igrati kod kuće. na svom stadionu dočekuje trećeligaša Dugo Selo. Susret će se igrati s početkom u 18 sati, a ulaz je besplatan.

ZAGREB - ZELINA 2:0 (0:0)
ZAGREB - Centar Zagrebello. Gledatelja: 200
ZAGREB: Herceg, Šehić, Čerina, Kolinger, Štiglec, Jurić, Krovinović, Stepčić, Jurendić, Mitrović, Boban (još su igrali: Livaković, Barišić, Musa, Markić, Bevab, Zelenika, Matić, Dedić, Filipović, Pinjuh, Medić). Trener: Vjekoslav Lokica
ZELINA: Krklec (65-Jendriš), Šimek (56-Pukljak), Kotarski (56-Balentović), Gavrić (56-Azinović), Krajačić (56-Babić), Grgec (56-Cindrić), Gluhak (65-Duvnjak), Borak (75-Barilar), Kovačić (75-Bičak), Micić (46-Puretić), Lončar. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Filipović (58), 2:0 Pinjuh (81)