Petarda protiv Poleta

29.05.2016.

U sjajnom nizu utakmica i pobjedama protiv ZET-a i Ponikvi, pridružena je još jedna pobjeda. Polet protiv Zeline nije imao šansi i na kraju je s pet pogodaka u svojoj mreži čak dobro i prošaoa, koliko su snažni i prilikama bogati bili naši momci. Važnost utakmice je bila i u dobivanju garantne potvrde za sigurni ostanak u ovoj ligi, obzirom da se u samoj završnici sezone još uvijek ne zna koliko će klubova napustiti ligu, a kalkulira se do čak pet klubova, što je svakako omalovažavanje ovog natjecanja u kojem bi trećina klubova trebala strepiti o svom statusu, a strepi i te kako. Srećom, Zelina se odličnim proljećem istrgla iz tih ralja i sada na devetom mjestu ne bi smjela imati tako veliki kiks da bi se kompromitirala i ušla ponovo u sivu zonu. U posljednje dvije utakmice dva protivnika s respektom, višerangirani Libertas i Karlovac, no, i Polet je bio stepenicu više pa je pao ničice u Svetom Ivanu Zelini.
Prva prilika na golijadi u četvrtak bila je već u petoj minuti, kada je lopta iz kornera pred vratima završila na glavi Borovčaka, no uspio je vratar odbiti. Odmah potom s desna je Hanžek doveo loptu k Mikulinecu, no ponovo je vratar bio uspješan u intervenciji. Tri minute kasnije svoj naum je ponudio i Ovčar koji je svoj oštar napad zaključio prema Mikulinecu, nakon što je do njega još jednom cijeli bok probio Hanžek, no udarac nije donio efekta, kao ni odbijanac koji još jednom pokušava glavom Boro.
Presing Zeline nagrađen je u 15. minuti. Konjević je odlično s desna uputio na kontra stranu, Ovčar se u prodoru oslobodio flastera, s lijeva prenio na sredinu i zašiljio u lijevi kraj mreže. Zelina vodi 1:0
Tri minute kasnije ponovo je Hanžek u svom stilu progurao loptu naprijed do Bore, koji snažno tuče s 25 metara te pogađa uz desnu vratnicu. Dvije minute kasnije i dalje je igra na polovici gostiju. Dobar šut iz kuta Batarilo šalje pred vrata, lopta se odbija natrag, pa zahvaća Pajač i odrješito šalje u mrežu pogodivši ispod prečke, lopta je preskočila iznenađenog vratara. Zelina već vodi 2:0
S dva pogotka na kontu, domaći mrvicu popuštaju u ofanzivnom tempu, no više prostora gosti ne iskorištavaju niti mogu doprijeti do vratiju nezaposlenog Nemeca. U 33. minuti još jedan dobar pokušaj, ovoga puta u realizaciji Konjevića s desna, no vratar hvata. Dobra i povezana igra Zeline začinjena je strpljenjem i disciplinom, tako da ni sudac na utakmici nije imao gotovo nikakvih reakcija, suvereno dopustivši otvorenu igru, ali u granicama ferpleja, što je na obje strane prihvaćeno unatoč nervozi koja se pojačavala kod nemoćnih Buševčana.
U 40. minuti Batarilo je pobjegao s lijevog boka, zaputio na Ovčara koji se s loptom zaputio u karusel pred vratima, nadskočio je iznad njih i pronašao idealnu rupicu Borovčak i s desna lagano i elegantno zakotrljao u bliži kraj mreže. Zelina vodi 3:0. Do odmora napali su još Pilipović, Boro i Hanžek, no na semaforu ostaje visokih 3:0.
U svojoj superiornosti, Crveni su bili tolerantni prvih desetak minuta drugog dijela i smanjili svoju ofanzivnosti, laganini držeći pristojan ritam do nove prilike, no Polet ni to nije uspio iskoristiti, pa su ponovo domaći okrenuli igru na svoj ritam, što je donijelo i novi pogodak. Pajač je poslao na desnu stranu, kako bi se oslobodio prostor, a kada su bili suparnici navučeni, Pilipović je loptu vratio, Borovčak zamutio obrambenu liniju, a na pravom mjestu bio je kapetan domaćih i lijepu akciju završio lansiranjem u mrežu. Više nego uvjerljivih 4:0
Dvije minute kasnije Boro ponovo šalje opasnu loptu na mrežu, nekako uspijeva Šoić obraniti, potom iz kuta dolazi lopta na Nemeca, koji glavom šalje na prečku, a odmah u sliejdećoj minuti još jedna krasna akcija. S desna je Pilipović uposlio Boru, koji pronalazi Zmazeka za šut s nekih osam devet metara, no mladi napadač ne uspijeva.
U 69. minuti još jedan razigrani napad domaćih završava desno na Bori, koji proslijeđuje bliže vratima , Pilipović preuzima i s desna zakucava za sada već bezobraznih 5:0. Do kraja susreta Polet nije imao ništa konkretno, a od domaćih akcija valja spomenuti još jednu priliku Zmazeka u posljednjoj minuti susreta.