Osmica u Ivanić Gradu

22.08.2017.

Na kraju ljetnih priprema, svoju posljednju utakmicu Zelina je odigrala na navouređenom stadionu u Ivanić Gradu protiv domaćeg Naftaša. Dojučerašnji petoligaš nije uspio parirati kvalitenijem i uigranijem protivniku, no dobili su "jaku" utakmicu pred početak svoje sezone u županijskoj ligi, u koju su pogurnuti.
Zelina je istrčala s Jurićem na vratima, u zadnjoj liniji Adžemović, Palčić, Medverec i Posavec, u sredini Mikulinec, Konjević i Babić, a u ofanzivnom redu Saez, Ovčar i Prošić. Početak utakmice lagano zagrijavanje, pa je tek u šestoj minuti bio prvi udarac na domaća vrata, no prošić je pucao previsoko, a isti igrač pokušao je i tri minute kasnije glavom na nabačaj Ovčara.
Treća sreća za Elmina u 16. minuti. Babić je presjekao loptu u kontra polju, projurio ju po sredini  naprijed i uposlio Prošića, koji završava napad pogotkom. Kad se otvorilo, pogotci su stizali jedan za drugim. Tri minute nakon pogotka, u akciji zeline Prošić s lijeva šalje u sredinu Konjeviću koji pogađa u desni kraj mreže. Za treći pogodak ponovo je Babić progurao naprijed, preuzeo kapetan Ovčar i zaobišao sve u prodoru do golaut linije i povratno prema petercu, Juan se namjestio i pogodio.
Samo dvije minute kasnije domaći nagrađuju svoj trud pogotkom za smanjenje vodstva protivnika, no pet minuta kasnije ponovo Konjević vraća tricu u jednostavnoj i uspješnoj akciji naše postave po lijevoj strani. U 40. minuti slobodnjak s lijeva Mikulineca završava u korneru, iz kojeg nanišanio medvereca koji zabija za 1:5. U samom finišu prvog dijela u gužvi koja se stvorila pred vratima domaćih, Juan zahvaća loptu i šalje u mrežu. Nismo sigurni da li je pri tom netko od domaćih okrznuo loptu prije ulaska u mrežu.
Drugo poluvrijeme kreće s tri zamjene. Umjesto Prošića, Babića i Konjevića ulaze Zubić, Peteljak i Pajač. Prva akcija u šestoj minuti nastavka kada Ovčar dobro poslužuje Saeza koji pogađa pokraj vratnice. U igru umjesto Mikulineca i Ovčara ulaze Sušec i Zmazek i oba se potvrđuju pogotcima. U 73. minuti Sušec pogađa iz blizine, potom Peteljak trese vratnicu, a zatvara semafor Zmazek u svom trećem napadu iz blizine za konačnih 1:8. Do kraja susreta na vrata ulazi Nikola Posavec, koji ostaje neokrznut.

Zelina je istrčala s Jurićem na vratima, u zadnjoj liniji Adžemović, Palčić, Medverec i Posavec, u sredini Mikulinec, Konjević i Babić, a u ofanzivnom redu Saez, Ovčar i Prošić. Početak utakmice lagano zagrijavanje, pa je tek u šestoj minuti bio prvi udarac na domaća vrata, no Prošić je pucao previsoko, a isti igrač pokušao je i tri minute kasnije glavom na nabačaj Ovčara.

Treća sreća za Elmina u 16. minuti. Babić je presjekao loptu u kontra polju, projurio ju po sredini  naprijed i uposlio Prošića, koji završava napad pogotkom. Kad se otvorilo, pogotci su stizali jedan za drugim. Tri minute nakon pogotka, u akciji Zeline Prošić s lijeva šalje u sredinu Konjeviću koji pogađa u desni kraj mreže. Za treći pogodak ponovo je Babić progurao naprijed, preuzeo kapetan Ovčar i zaobišao sve u prodoru do golaut linije i povratno prema petercu, Juan se namjestio i pogodio.

Drugo poluvrijeme kreće s tri zamjene. Umjesto Prošića, Babića i Konjevića ulaze Zubić, Peteljak i Pajač. Prva akcija u šestoj minuti nastavka kada Ovčar dobro poslužuje Saeza koji pogađa pokraj vratnice.

U igru umjesto Mikulineca i Ovčara ulaze Sušec i Zmazek i oba se potvrđuju pogotcima. U 73. minuti Sušec pogađa iz blizine, potom Peteljak trese vratnicu, a zatvara semafor Zmazek u svom trećem napadu iz blizine nakon razgrtavanja domaće obrane zajedno sa Zubićem za konačnih 1:8. Do kraja susreta na vrata ulazi Nikola Posavec, koji ostaje neokrznut.