Odluka (ipak) u zadnjem kolu

22.05.2012.

Ratko Kremenović već je u prvoj minuti susreta naznačio koji mu je naum zapucavši opasno prema vratima Zeline, lopta prolazi tik uz lijevu vratnicu. Obje su ekipe najavile otvorenu i napadačku igru. Nakon domaćih, opasni su bili i gosti, već u petoj minuti, no ova je akcija završila efikasno. Krišto je fino oduzeo loptu i poslao ju naprijed ka prostoru crno bijelih na Maroševića, koji prvo kombinira s loptom, kao da je neodlučan što s njom uraditi, no bila je to uspjela varka, jer ju neočekivano i snažno lansira u suprotnu malu mrežu i dovodi Zelinu u vodstvo. Bila je to još jedna majstorija prvog strijelca Zeline. Već u slijedećoj minuti Opatija je u kontra prodoru, lopta dolazi do Samardžije koji je na samo dva metra ispred Kranjčecove mreže, koju u otvorenoj i čistoj situaciji ne uspijeva pogoditi. Početna ravnopravnost na terenu polako prelazi na stranu domaćina, a kod Bijelo crvenih se sve više uviđa ponestajanje snage, unatoč velikoj želji i maksimalnim zalaganjem. U 22. minuti u poziciji se nalazi šuker, no gostujući vratar je siguran. Nakon pola sata igre - izjednačenje. Opatijci se nalaze u izvrsnoj prilici za poentiranje, Kremenović odlučno puca, no staloženi Kranjčec ponovo reagira bez greške i odbija napad, no Kremenović ponovo zahvaća loptu i glavom zakucava u mrežu. U smiraj prvog dijela odlično kombiniraju Melnjak i Mesec. Melnjak s lijevog kuta upućuje loptu u sredinu prostora, natrčava Đurđek i propušta stopostotnu priliku, koja je mogla goste dovesti u novo vodstvo. Što ne uspijeva Zelini, uspijeva Opatiji i to u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Ponovo je u akciji isti dvojac. Kolić odlično odigrava po desnoj strani, nabacuje pred vrata, kao i kod prvog pogotka, Kranjčec brani, a na odbijanac reagira Kremenović, koji se nalazi na lijevoj stativi i samo produžuje loptu u mrežu.
Drugo poluvrijeme donijelu je niz novih prigoda i pokušaja, no mreža se još samo jednom tresla, na žalost, na gostujućoj strani terena.Već u trećoj minuti nastavka ponovo je egzekutor bio Kremenović, koji izbacuje obranu protivnika i iz blizine postiže svoj treći pogodak na utakmici u tom trenutku i rezultatski zaključivši ovaj derbi susret. Do kraja, prilike su bile uglavnom na strani Zeline, no nije bilo promjene rezultata. U 60. minuti Juroš pokušava povratnom loptom uposliti Meseca, koji ne uspijeva, pet minuta kasnije Dominović i Peco, oba igrača ušli su u igru s klupe, u dobroj kombinaciji, no Pecin udarac s dsna bio je preblag za ozbiljniju reakciju domaćeg vratara. Peco i par minuta kasnije odličnim centaršutem poslužuje Gluhaka, koji pokušava glavom, no ni ta, kao ni ostali pokušaji gostiju nisu imali efikasnu završnicu, pa susret završava (pre)visokom pobjedom Opatije.
Bijelo crveni imali su prilike već u Opatiji proslaviti naslov prvaka, no nakon ovog poraza, morat će pričekati posljednje prvenstveno kolo, kada će se mrtva utrka s Vrapčem voditi svih devedeset minuta. Bit će ovo najneizvjesnija završnica prvenstva, jer nakon što su punih 23 kola na prvoj poziciji, Vrapče, koje čitavo vrijeme puše za vrat Zelini, dolazi u priliku da preuzme naslov u posljednjoj dionici ove utrke. Stoga dečkima ne preostaje ništa drugo nego da bez ikakvih kalkulacija protiv Jadrana odigraju maksimalno i na pobjedu, jer samo pobjeda garantira naslov prvaka. Doduše, ovisno kako Vrapče odigra protiv Krka, u najmanju bi ruku tako trebala i Zelina odigrati protiv Jadrana. No, iako će skauti pratiti zbivanja na oba travnjaka, utakmicu u Vrapču jednostavno treba zaboraviti, odigrati svoju igru i pobjedom odagnati bilo kakvu sumnju. Jer, naslov bi se prema prikazanom u ovoj sezoni trebao slaviti u Zelini. Dražen Biškup i njegovi dečki to vrlo dobro znaju. Iako su mogli sigurnost steći i ranije, ovako u zadnjoj utakmici sezone, ta bi pobjeda bila slađa. I zaslužena.

OPATIJA - ZELINA 3:1 (2:1)
OPATIJA:  Igralište Opatije Gledatelja: 100
SUDAC: David Manojlović (Vrsar). Pomoćni: Čavarović, Flegar Teren: loš
OPATIJA: Jkopović, Samardžija (od 46. Matovina), Zobić, Tokić, Corallini (od 57. Šimić), Šuker, Lazić, Kolić, Vlatković, Kremenović (od 73. Iskra), Erceg Trener: Zoran Bogolin
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić (od 46. Peco), Melnjak, Krišto, Mladiček, Đurđek (od 46. Dominović), Šušković, Gluhak, Juroš, Mesec (od 81. Rihtar), Marošević Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Marošević (5), 1:1 - Kremenović (32), 2:1 - Kremenović, 3:1 - Kremenović Igrač utakmice: Ratko Kremenović