Nova pobjeda Crvenih

11.04.2016.

Croatia nastavlja sa svojim dobrim rezultatima. Na svom su travnjaku nedjelju uljepšali s čistom pobjedom od 3:0 protiv Vatrogasca, što im je donijelo pomak na tablici za još jedno mjesto. Kao i u prošloj utakmici strijelci su bili Pižir i Kiki Antolković, a za treći se u dvostrukom pokušaju pobrinuo Ivan Posavec Sapo. Iako je par igrača nedostajalo zbog kartona i ozljeda, crveni su odigrali odlično i donijeli nove radosti svojim navijačima.
Dobra i zanimljiva utakmica, u kojoj je većinu sadržaja ponudila domaća momčad, jer indisponirani gosti nisu imali previše prilika i mogućnosti ozbiljnije zaprijetiti, a i što je u prostor došlo, nije prošlo. Konkretnost su prvi puta domaći pružili u 35. minuti, kada je Bičak fino podvalio loptu Pižiri, koji sam izbija pred vratara i precizno ljevicom zakucava za zasluženo vodstvo bolje ekipe na terenu. I Mario Antolković bio je blizu pogotku, no s petnaestak metara naciljao je tik uz vratnicu. Potom ponovo pola sata nadigravanja i pokušaja dok dvije kontre nisu zatvorile utakmicu. U 72. minuti Pižir je probio lijevu stranu, s korner linije loptu oštro uputio u peterac, gdje ju u naletu zahvaća Kristijan Antolković i posprema u mrežu. Samo dvije minute kasnije nova kontra u kojoj Peteljak upošljava Posavca, koji izigrava obrambenog suparnika i dobro tuče, ali vratar odbija loptu, no na kratko, do noge Posavca, koji iz drugog pokušaja pogađa željeni cilj. I Fluka je imao konkretnu prigodu, njegov udarac dobro čita vratar Sverić.
U slijedećm kolu Crotia odlazi na gostovanje u susjedni Rakovec sa željom da i tamo ostvare pozitivan rezultat. Utakmica se igra u međukolu ove srijede. U redovnom kolu u nedjelju Croatia opet na gostovanju u Orešju kod Sloge Suze.

CROATIA - VATROGASAC 3:0 (1:0)
HRASTJE - Igralište Croatije. Gledatelja: 100. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Mihalj, Meić
CROATIA: Pintar, Crneković (75-Stojanović), Bičak (68-Posavec), Grabovac (79-Bošnjak), Dujmić, Gotal, M. Antolković, Pižir, K. Antolković (75-Peteljak), Barilar (60-Fluka), Lukić. TRENER: Mario Rac
VATROGASAC: Sverić, Šavorić, Ivančić, Ladan, M. Šekrst, Zebec (63-Gonđić), Perak, D. Šekrst, Horvat, Merkl, Lučić. TRENER: Mario Katušić
STRIJELCI: 1:0 - Pižir (35), 2:0 - K. Antolković (72), 3:0 - Posavec (74)