Neriješeno s Dugim Selom

01.08.2013.

Bez obzira u kojoj ligi igrali, utakmice Zeline i Dugog Sela uvijek su bile neizvjesne. Tako je bilo u nižim rangovima, sjetimo se samo prijeloma kod obje utakmice četvrtoligaškog natjecanja, tako je bilo i u trećoj ligi, ali i u prijateljskim susretima. Remijem je završila današnja provjera sastava Biškupa i Kovačevića. Uz Borovčaka, još su dva ex igrača bila u početnoj postavi Dugog Sela - Lukić i Guja, a kao i Zelina, i protivnik je bitno pomladio svoju momčad.
Zelina je nastupila bez nekoliko igrača pod ozljedom, nisu se svlačili Balentović, Duvnjak, Vuk i Puretić, no u momčad se vratio Vedran Mesec. Prva postava odigrala je 55 minuta, nakon čega su krenule izmjene, baš kao i u momčadi Dugog Sela.
Hladni tuš priredili su Lavovi već u prvoj minuti. Prvi konkretni napad tako je i završio - pogotkom. Napad je završio na Miciću koji je bio na drugoj stativi, poslužio je Boraka na suprotnoj, a sedmici je preostalo samo do loptu ugura u mrežu. Rano vodstvo nije slomilo goste, a prvi su pokušaj imali u sedmoj minuti, kada je Martić napao domaćeg vratara, no sjajno se i spremno Krklec baca na loptu i sprećava drugo rano iznenađenje na utakmici. I četiri minute kasnije domaća jedinica odlično reagira na slobodnjak Ivančevića. Loptu preuzima Zelina, Lončar ima dobar provod naprijed, lopta završava na Mesecu, no karusel obrambenih uspijeva oduzeti loptu i u pokušaju kontre ne uspijeva Guja. I tri minute kasnije napada Lončar, no Nevistić brani svoju mrežu. U 18. minuti ponovo Dugoselci u napadu, ponovo je Guja u desnom dijelu šesnaeterca, no Borak ga zahvaća i ruši, a sudac pokazuje bijelu točku s koje je precizan bio Lukić za izjednačenje. Na odgovor Zeline ne čeka se dugo, Lončar je dva svoja pokušaja kapitalizirao u 22. minuti. Grgec je isposlovao loptu na sredini terena i poveo ju naprijed. Mesec je pozicioniran pred vratima, no ponovo je imao previše čuvara, ali je zato prostora imao Lončar, koji rutinski iskorištava ponuđenu loptu i plasira ju u mrežu.
Nakon nešto više od pola sata igre, Grgec ponovo osvaja loptu na tridesetak metara od vratiju, ona završava na Mesecu, koji pokušava, ali ne uspijeva.. Na samom kraju, nabačaj Boraka prihvaća Micić i trese vratnicu, potom pokušava i Mesec, no Nevistić se uspijeva obraniti. Početak drugog dijela pripada Guji, koji dva ulazi u prodor, no oba puta zaustavljaju domaći stoperi, no treća sreća donosi izjednačenje. Nakon što napad Zeline nije uspio preko Boraka, napadaju gosti i preko Brekala postižu pogodak. Nakon sat vremena igre Jendriš, koji je u međuvremenu preuzeo vrata dva puta odlično reagira, prvo jak šut s 25 metara, a potom iz neposredne blizine. Zelinčani ponovo pokušavaju u 71. minuti. Pukljakovu loptu s boka, na sredini prihvaća prvo Grgec, koji ne uspijeva, potom i Kovačić, koji također upisuje neuspješni pokušaj. Gosti ponovo dobivaju loptu u opasnoj zoni nakon nespretnog razigravanja Jendriša i Azinovića, srećom lopta odlazi u gol aut. Potom i Kovačić, kojega danas lopta nije previše voljela, pokušava iz dobre situacije, no rezultat je udarac iz kuta, nakon kojeg Mesec ne realizira pokušaj glavom iz blizine.
Produženi vikend donosi dvije utakmice Zeline, u subotu gostuje kod Trnja, a u ponedjeljak kod Banovca.

Hladni tuš priredili su Lavovi već u prvoj minuti. Prvi konkretni napad tako je i završio - pogotkom. Napad je završio na Miciću koji je bio na drugoj stativi, poslužio je Boraka na suprotnoj, a sedmici je preostalo samo do loptu ugura u mrežu. Rano vodstvo nije slomilo goste, a prvi su pokušaj imali u sedmoj minuti, kada je Martić napao domaćeg vratara, no sjajno se i spremno Krklec baca na loptu i sprećava drugo rano iznenađenje na utakmici. I četiri minute kasnije domaća jedinica odlično reagira na slobodnjak Ivančevića. Loptu preuzima Zelina, Lončar ima dobar provod naprijed, lopta završava na Mesecu, no karusel obrambenih uspijeva oduzeti loptu i u pokušaju kontre ne uspijeva Guja. I tri minute kasnije napada Lončar, no Nevistić brani svoju mrežu. U 18. minuti ponovo Dugoselci u napadu, ponovo je Guja u desnom dijelu šesnaeterca, no Krajačić ga zahvaća i ruši, a sudac pokazuje bijelu točku s koje je precizan bio Lukić za izjednačenje. Na odgovor Zeline ne čeka se dugo, Lončar je dva svoja pokušaja kapitalizirao u 22. minuti. Grgec je isposlovao loptu na sredini terena i poveo ju naprijed. Mesec je pozicioniran pred vratima, no ponovo je imao previše čuvara, ali je zato prostora imao Lončar, koji rutinski iskorištava ponuđenu loptu i plasira ju u mrežu.

ZELINA - DUGO SELO 2:2 (2:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 110. Sudac: Vuković. Pomoćni Cvetnić, Kamenarić
ZELINA: Krklec (58-Jendriš), Šimek (65-Pukljak), Kotarski (60-Azinović), Gavrić, Krajačić (62-Babić), Gluhak (75-Bičak), Grgec, Borak (54-Kovačić), Mesec, Micić (58-Cindrić), Lončar (75-Barilar). TRENER: Dražen Biškup
DUGO SELO: Nevistić, Padro, Vojnović, Krajnović, Ivančević, Mohač, Martić, Guja, Lukić, Vidović, Borovčak (još su igrali: Zeljko, Pavlić, Cvitanović, Sesvečan, Skorin, Filipović, Brekalo, Cindrić). TRENER: Igor Kovačević
STRIJELCI: 1:0 - Borak (1), 1:1 - Lukić (18 - 11 m), 2:1 - Lončar (22), 2:2 - Brekalo ((53)