NK ZELINA

Nepovezana nemoć

15.03.2015.

zpuksec 150314

Već u trećoj minuti postavio se gazda na terenu, a bili su to domaći zeleno-crni. Dubinska lopta završila je kod vratara Zeline, koji kratko odbija, no samo do Mihaljevića, koji iskorištava pogrešku suparničke obrane i iz drugog pokušaja pogađa u desni kraj mreže za rano vodstvo Istre, čime su u startu potkresana krila gostiju, koji us u utakmicu ušli hrabro i borbeno.
U osmoj minuti Marinčić je stvorio novu dobru priliku, zapucao s lijeva iz blizine, no promašio okvir. Prvi pokušaj Zeline bilježimo u 16. minuti. Vidović i Posavec nekako su posložili napad u prostoru, prvo je Posavec zapucao lagano s desna, potom i Vidović po sredini, no domaća obrana uspješno je eliminirala pokušaj. Potom je i Marić centaršutem poslužio Mijoča, koji dobro zapucao, ali nanišanio previše desno od vratiju.
Slobodnjak je Dadić u 27. minuti plasirao preko živog zida, Žugaj uspio skinuti pod gredom. U 30. minuti Repić je fino asistirao Ivanoviću koji je s lijeva zakucao iza Žugaja. Repić je potom zaprijetio dva puta, no prvi puta reagiraju Žugaj i Nemec, a u drugom pokušaju još jednom Nemec uspješno reagira u 40. minuti glavom izbacivši opasnu loptu Repića.
U drugom poluvremenu koje je započelo kamilicom uglavnom na sredini terena, prvi je pokušao centaršut Marića konkretizirati Vidović, neuspješno, potom Barišićev konkretni prodor zaustavlja Žugaj, a na 3:0 diže Mihaljević u 68. minuti, ponovo uz posluživanje Repića. Repić je preuzeo loptu i zaputio u prostor, poslužio Mihaljevića, koji je ostao sam na drugoj strani i bez problema matirao Žugaja. Dvije minute kasnije nešto konkretnije pokušava i Zelina preko Ovčara, s čijim udarcem Tvrtković nije imao problema u obrani. Brza kontra domaćih rezultirala je pogotkom, koji je postignut u zaleđu. Igra zeline se sada već raspala, do kraja utakmice Istra je s dodatna tri pogotka posramila protivnika. Prvi im udarac zaustavlja greda, potom reagira u obrani Marić, Omazić diže na 4:0 pogotkom glavom, Macan namješta za petardu Hadžanoviću, u samoj završnici svoje odlično izdanje pogotkom nagrađuje Repić u kontri po lijevoj strani.
Bijelo crveni su propustili priliku za umanjenje rezultata u 87. minuti. Ovčar je bio u prodoru na protivnička vrata, u završnici ga ruši domaći vratar, a sudac opravdano šalje loptu na bijelu točku. Izvođač je bio Nemec, koji nije dobro usmjerio loptu, završila je u rukama vratara.

Već u trećoj minuti postavio se gazda na terenu, a bili su to domaći zeleno-crni. Dubinska lopta završila je kod vratara Zeline, koji kratko odbija, no samo do Mihaljevića, koji iskorištava pogrešku suparničke obrane i iz drugog pokušaja pogađa u desni kraj mreže za rano vodstvo Istre, čime su u startu potkresana krila gostiju, koji su u utakmicu ušli hrabro i borbeno.

U osmoj minuti Marinčić je stvorio novu dobru priliku, zapucao s lijeva iz blizine, no promašio okvir. Prvi pokušaj Zeline bilježimo u 16. minuti. Vidović i Posavec nekako su posložili napad u prostoru, prvo je Posavec zapucao lagano s desna, potom i Vidović po sredini, no domaća obrana uspješno je eliminirala pokušaj. Potom je i Marić centaršutem poslužio Mijoča, koji je dobro zapucao, ali nanišanio previše desno od vratiju.

Potišteni su igrači napustili teren, s gorčinom, a nadamo se i sa samokritikom, jer pristup igri nije bio na visini, pojedinačna kvaliteta nikako nije bila uklopljena u igru, izostao je momčadski duh, izostala je suradnja, izostali su točni pasevi, olako se gubila lopta, unatoč želji pojedinaca, čvrstine nije bilo dovoljno, ne za konkretniji učinak.

ISTRA 1961 II - ZELINA 6:0 (2:0)
PULA - Stadion Uljanik Veruda. Gledatelja: 70. Sudac: Kukuljan (Rijeka). Pomoćnici: Bahun, Linić
ISTRA 1961 II: Tvrtković, Bilić, Dadić, Omazić, Grković, Hadžanović, Barišić, Ivanović (79-Makić), Repić, Marinčić (77-Janjušević), Mihaljević (71-Macan). Trener: Davor Lasić
ZELINA: Žugaj, Nemec, Primorac, Mijoč, Kovačević, Zubak (79-Đurec), Zubčić, Vidović, Marić,Posavec (60-Pajač), Salajpal (46-Ovčar). Trener: Vladimir Sever
STRIJELCI: 1:0 - Mihaljević (3), 2:0 - Ivanović (31), 3:0 - Mihaljević (67), 4:0 - Omazić (77), 5:0 - Hadžanović (81), 6:0 - Repić (89)
IGRAČ UTAKMICE: Luka Mihaljević