NK ZELINA

Neočekivani poraz u Imotskom

07.04.2013.

Bijelo crveni nisu bili na visini svog zadatka, nisu u susret ušli punokrvni, a dok su se snašli i počeli sa svojom igrom, fortuna im je samo nakratko donijela radosti, minutu otprilike, koliko je domaćima trebalo da stvari vrate na početak. Velika je razlika bila u subotu u odnosu na utakmicu u utorak. Nakon snijega, hladnoće i blata, uslijedila je nagla promjena u suncem okupanom Imotskom s gotovo dvadeset stupnjeva razlike u temperaturi. Da li je to utjecalo na usporenost, nepreciznost i nepovezanost u redovima gostiju, ili jednostavno nije bio njihov dan. Previše je igrača u momčadi bilo koji su dali manje od svojih mogućnosti, a kad se momčad probudila i zaigrala kako treba, sreća im je već okrenula leđa.
Ritam igre u prvom dijelu diktirali su domaći, koji su pronašli dosta prostora za naprijed, pogotovo po bokovima. Svoju lijevu stranu Imočani su prepoznali kao dobar put prema vratima Zeline, zaprijetili nekoliko puta. Reagirao je stoga trener Biškup već nakon dvadesetak minuta i u igru ubacio Conjara, koji je mnogo uspješnije odradio posao. Domaći su zaprijetili već u sedmoj minuti, ubačaj u dubinu prostora dočekao je Krištić, koji promašuje. Tri minute kasnije Šantar pokušava daljincem u snažnom udarcu, koji ne prolazi gostujućeg vratara. Prvu priliku Zelina stvara u 13. minuti nakon prodora Jakšinića s lijeva te dobrog nabačaja na suprotnu stranu na Kiša. Domaći nakratko presijecaju loptu, no ona ipak dolazi do Kreze, koji po sredini napada no ne uspijeva s nekih osam metara od Gudelja, koji šalje u korner iz kojega Jakšinić nabacuje Kotarskom, no stoperov pokušaj glavom odlazi u krivom smjeru. Prednost u prilikama vraća se na stranu domaćih, koji prijete u 18. minuti. Barišić probija po boku, prolazi zadnju liniju i fino puca, no previše ukoso, te lopta prolazi ispred vratiju u suprotni gol aut. Iz kornera dobru loptu prima Krištić i pokušava glavom na lijevoj vratnici. Topovski tuče i Mandarić na polovici prvog dijela, no Kranjčec je siguran. Stopostotnu priliku propušta i Zelenika u potpuno otvorenom prostoru, puca felš previše desno za ugrožavanje gostujuće mreže. U 31. minuti Melnjak slobodnjak upućuje direktno na vrata, no lopta odlazi previsoko. Već minutu kasnije domaći ostvaruju prednost. U napadu, koji je krenuo s centra, domaći igrač već u kaznenom prostoru s leđa ruši Kristića, a u padu stopera pogađa lopta u ruku. Prekršaj nije evidentiran, ali je sudac vidio putanju lopte i poslao loptu na bijelu točku, s koje je precizan bio Krištić. Do kraja prvog dijela još jednu priliku ne realizira Šantar, nakon pogreške gostiju, loše puca prema vratima.
U drugom poluvremenu Zelina u drugačijem svijetlu. Adaptacija na klizav i mokar teren, te jako sunce donijela je bolji ritam i smisleniju igru. Strpljivo su Zelinčani gradili svoje akcije, postupno preuzimali teren i igru i nagradili se s nekoliko prilika, potom i pogotkom. Na samom rubu šesnaeterca u 58. minuti srušen je Gatarić, na slobodnjak se odlučuje Gluhak, koji smireno i prizemno loptu šalje kroz živi zid, no ne prolazi i vratara Gudelja. U 65. minuti bilježimo lijep prodor Jakšinića, koji centrira u sredinu, pred vratima je Krezo, koji ne uspijeva iskoristiti lijepu priliku za pogodak. Dizanje Zeline bilo je sve uspješnije, uspijevaju potisnuti Imočane, pa se u prilikama stvara izjednačenost. Nagrada stiže u 77. minuti. Melnjak odlično prodire po svojoj strani, uočava Kiša na dobroj poziciji i centrira, a sedmica Zeline izvlači se iz obruča igrača i prizemno i precizno u naletu loptu plasira u mrežu. Zadovoljstvo je trajalo tek minutu. Imotski odmah uzvraća napadom, ne uspijeva im iz prve, ali Mandarićev prodor i upučivanje s desne strane na suprotnu stativu iskorištava Barišić i pogađa za novo vodstvo Imotskog. Premalo je vremena preostalo Zelini da podnese novi šok i vrati se u igru, pa pet minuta prije kraja susreta ponovo razbuđeni domaćin postavlja konačni rezultat. Na centru oduzetu loptu Bekavac provodi kroz igrače Zeline, dodaje Barišiću, koji kombinira s Begićem, a slavu ubire Zelenika, koji se našao pred vratima i matirao Kranjčeca. Do kraja ništa se više nije odigravalo, tek pokušaj Melnjaka s 18 metara u dobrom šutu, no Gudelj loptu skreće od svoje mreže.

IMOTSKI - ZELINA 3:1 (1:0)
IMOTSKI - Stadion Gospin dolac. Gledatelja: 450. Sudac: Strussa (Virovitica), pomoćni Loparac, Pervan. Četvrti: Špoljarić. Delegat: Ante Podnar (Gospić)
IMOTSKI: Gudelj, Majstorović, Brnadić, De Vito, Pandžić, Perković Šantar (63-Bekavac), Zelenika, Mandarić, Barišić, Krištić (90-Puljiz), Pinheiro (80-Begić). TRENER: Mirko Grabovac
ZELINA: Kranjčec, Nikolić (28-Conjar), Kotarski, Kristić, Melnjak, Grgec, Gluhak, Kiš, Gatarić (65-Kuprešak), Jakšinić, Krezo (80. Medved). TRENER: Dražen Biškup

STRIJELCI: 1:0 - Krištić (31-11m), 1:1 - Kiš (75), 2:1 - Barišić (76), 3:1 - Zelenika (85)