Najuvjerljivija pobjeda sezone

16.05.2016.

Glatka pobjeda Zeline na svom terenu učvrstila je momčad na devetoj poziciji tablice u važnom trenutku, četiri kola prije kraja prvenstva. ZET je jedna od ekipa koja je direktni konkurent u borbi za opstanak, baš kao i protivnici u proteklim kolima i stoga je bilo važno ostvariti upravo protivnjih dobre rezultate. A Marijan Glavica i njegovi dečki to su i ostvarili. Protiv ZET-a najuvjerljivije, a da teren nije bio uslijed kiše pod vodom, možda bi bilo i uvjerljivije. Barem sudeći prema prilikama kojih je bilo dosta.
Prva izglednija prilika bila je u petoj minuti, kada je Mlinarić s desna  slobodnjak uputio na drugu vratnicu, no Pajač je u naletu zakasnio. U sličnoj se situaciji malo kasnije našo i Subotić koji također kasni pred vratnicom. U 15. minuti ZET ostaje s igračem manje nakon što je isključen kapetan Zoran Večenaj. Batarilo je ubacio aut na svojoj polovici terena, Mikulinec je prebacio na Borovčaka koji je bio na lijevoj polovici gostiju. Sleđa mu je ušao Večenaj, obgrlio ga rukama, potom udario dlanom u lice, a naposljetku i "čušnuo" po glavi. Sudac je bio blizu i odmah reagirao poslavši kapetana gostiju u svlačionicu.
U 18. minuti u priliku je ušao Pilipović uklizavši u naletu na loptu ispred vratnice međutim ne uspijeva proslijediti u okvir. Domaći vratar Luka prvu je ozbiljniju intervenciju imao u 25. minuti kada je s lijeva pokušao Gorše. Svoju prvu dobru priliku Borovčak je imao točno nakon pola sata igre. Ubačaj lopte na prvu vratnicu Boro je pokušao usmjeriti glavom, ali odskače od zemlje i uspijeva vratar uhvatiti. Deset minuta kasnije Mikulinec je pokušao s ruba šesnaeterca točno po sredini vratiju, ali lopta odlazi previsoko.
Na mukama je bio vratar Mujagić u zadnjim minutama prvog dijela, kada su rafalno raspalili domaći po njegovim vratima sa svih strana, no nekoliko direktnih udaraca nije pronašlo put do mreže. Iako dobro zamišljene akcije su bile bez ploda najviše zbog kaljuža koje je u prostoru napravila obilna kiša.
Zato je prvi napad u nastavku urodio plodom. Mlinarić je opalio iz svog šesnaeterca preko sredine, zahvatio je Ovčar glavom i proslijedio na rub prostora Konjeviću, koji kroz trojicu suparnika šalje lijevo na Mikulineca, a kapetan potkopava u peterac, gdje je već Konjević u skoku glavom usmjerio vrataru kroz noge u mrežu. Čim su krenuli s centra, gostima je oduzeta lopta i preko Batarila odaslana na rub šesnaeterca, odakle Konjević proslijeđuje u peterac Borovčaku koji se naklanio pred samim vratarem i zatresao lijevi kut mreže.
Dvije minute kasnije zapucao je i Stipić s dvadesetak metara odrješito, ali previsoko. Potom je i pajač prizemno iz daljine naciljao vrata, ali ne i mrežu. Jednu od rijetkih prilika gosti su imali u 79. minuti kada je pokušao Vedran Cetina, zapucao na vrata, Luka je reagirao, ali mu je lopta iskliznula iz ruku, no obrana Zeline je odmah reagirala i otklonila opasnost.
U 73. minuti Pajačev napad završio je rušenjem, slobodnjak je s 30 metara u ravnini lijevog kuta Borovčak prizemnim ali raketnim udarcem poslao u lijevu stranu mreže nemoćnog Mujagića. 3:0 !
Posljednji pogodak posramio je ionako raspalu momčad gostiju. Batarilo im presijeca napad po desnom boku, zarotirao Konjeviću na sredinu, koji prebacuje Borovčaku u trku. Hat trick započinje lucidnim izbacivanjem Markeka, potom i Pustaka, na 14 metara od mreže Boro neočekivano zaustavlja loptu, pričeka istrčavanje vratara, a potom ga bezobrazno prebacuje, lopta laganim lobom završava u mreži. Majstorija vrijedna naklona!
Ovom utakmicom završen je ciklus s direktnim konkurentima, u završnici sezone predstoje utakmice s višeplasiranim momčadima, prvo gostovanje kod Ponikvi (trenutno na petom mjestu), potom dolazi Polet (šesti), odlazi se u Novsku Libertasu (sedmi), a na kraju se igra s Karlovcem (treći) kod kuće.

ZELINA - ZET 4:0 (0:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Stjepan Novosel (Kamanje). Pomoćnici: Tonković (Karlovac), Dujmić (Ogulin)
ZELINA: L. Nemec, F. Nemec, Mlinarić, Gilanj, Batarilo, Pilipović (46-Stipić), Mikulinec, Konjević, Pajač (87-Martinović),  Ovčar (80-Zmazek), Borovčak (90-Bošnjak). TRENER: Marijan Glavica
ZET: Mujagić, Relja, A. Cetina (80-Dragić), Markek, Večenaj, Đudajek, Pustak, Gorše (70-Postružin), Brčić (70Valenta), V. Cetina, Subotić (66. Benc). TRENER: Goran Paulić
STRIJELCI: 1:0 - Konjević (46), 2:0 - Borovčak (48), 3:0 - Borovčak (73), 4:0 - Borovčak (85)