MŽNL 6.kolo: Rezultat nije opravdao igru

27.09.2016.

Kakav hladni tuš odmah na početku. Još se nisu svi ni postavili kako treba, a već je pao gol! U prvoj minuti, u prvom naletu domaćih po lijevoj strani, lopta je munjevito stigla do Zlodija, koji iznenađuje Barea zarotiravši u suprotni kraj mreže. Tražio je trener Biškup od igrača da zaborave na to i krenu u utakmicu. Tako je i bilo, prvih dvadeset minuta Zelina je bila puno bolja momčad na terenu, diktirala je igru i tempo, mučila domaćina koji nije pohvatao snagu za pariranje, no nije bilo rezultata toga. U 26. minuti odličnu priliku propušta Palčić. Korner Bošnjak iz lijevog kuta šalje pred mrežu, u siloznoj putanji Palčić se naklanja da usmjeri glavom, no odlazi s krive strane vratnice.
Pred kraj prvog dijela, jedan od rijetkih konkretnijih prodora ponovo domaćini pretvaraju u pogodak. A trebalo je biti obrnuto. napad Zeline zavšio je na Zmazeku, koji nije dobro zahvatio, ubrzo loptu preuzimaju plavi i okreću na suprotnu stranu terena. I ovoga puta dugačka putanja lopte zrakom završava duboku u prostoru Zeline, a Bare ostavljen sam na muci ne uspijeva ništa spasiti.
Odmah na početku drugog dijela ponovo prilika za Zelinu, no pogodak Borovčaka označen je zaleđem.  Svoju priliku, pravi zicer imao je i Ovčar u 68. minuti. Nakon nadigravanja na lijevoj polovici buševačkog prostora, preuzima loptu i prizemno puca ka vratima, no odveć mlak udarac lako skida domaći vratar. Dvije minute kasnije napad Zeline ponovo biva prekinut. lopta oduzeta, a dugačka ponovo sjeda Zagorcu na nogu i već je 3:0., baš kao i osam minuta kasnije kada s velikim krilima domaćin postiže i četvrti pogodak, a Zagorec upisuje hat trick. A čovjek došao u momčad koji dan prije utakmice (nešto slično s Brazilcem u Novigradu).
Čast gostiju ipak je donekle spasio Batarilo, koji je u sudačkoj nadoknadi svoj prodor uspješno zaključio počasnim pogotkom i tako malo ublažio nezgodan i nerealno visok poraz.

POLET - ZELINA 4:1 (2:0)
Buševec - SC Polet. Gledatelja: 50. Sudac: Saša Svantko (Novska). Pomoćnici: Krznarić, Repić
POLET: Šoić, Stuparić, Tičarić, Pejak, Župetić (87-Brajković), Zagorec (87-Šafranić), Sučić (82-Blažinić), Zlodi (75-Petrlin), Sovina, Matušin (82-Sokol), Klasnić. Trener: Zoran Tomčić
ZELINA: Jurić-Bare, Batarilo, Palčić, Gilanj, Posavec, Pajač, Eterović, Bošnjak, Zmazek (65-Zubić), Ovčar, Borovčak. Trener: Damir Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Zlodi (1), 2:0 - Zagorec (40), 3:0 - Zagorec (72), 4:0 - Zagorec (83), 4:1 - Batarilo (92)