MNT ZELINA 2017 Kadeti ispali iz završnice

09.01.2017.

Žerjavinčani su svoj uspješan nastup na zelinskom turniru okrunili još jednim uspjehom, osvajanjem naslova u kadetskoj konkurenciji. Do finala su došli i žuti iz Bedenice, a obje su zelinske ekipe ispale već u prvoj fazi. Neplanirano, jer lani su bili u finalu, predlani pobjednici. Previše želje, a premalo postignutog eliminiralo ih je prije finala.
Zanimljive su bile obje skupine. Dok je u jednoj za prolaz bilo dovoljno dva remija, u drugoj ni šest bodova, odnosno dvije pobjede u tri utakmice nisu bile dovoljne za prolaz.
U skupini A Zelina je remijem završila ogled s Vrbovcem, potom je crvenobijele nokautiralo prigorje s 2:0, a u trećem kolu, koje je još debelo vodilo u završnicu s Kašinom bez pogodaka. Zanimljivo da je u skupini samo prigorje ostvarilo maksimalni uspjeh, dok su svi ostali parovi remizirali, pa je Kašini bilo dovoljno samo dva boda za prolaz (!), iako su isti učinak imali i Vrbovec i Zelina, pa čak i u međusobnim ogledima, pa je o prolazu odlučivala gol razlika.
Slično i u skupini B. Čak tri ekipe ostvarile su po dvije pobjede, osim Zeline koja je sva tri susreta izgubila. Sa po šest bodova ponovo je odlučivala gol razlika, pa je Donja Zelina nesretno ispala iz završnice.
Ni u prvom polufinalnom susretu nije se do kraja maknulo od nule. bez pogodaka su odigrali Prigorje i Studentski Grad, a o finalu su odlučivali penali, u kojima su prigorci bili uspješniji. Strmec je u drugom polufinalu na krilima Silvestra Mrazovića i njegovom hat-tricku otišao do finala. U malom finalu Kašina je bila bolja od Zagrepčana, a u najvažnijem susretu turnira najbolji strijelac Nikola Granđa je već u prvih pet minuta s dva pogotka odredio smjer utakmice. iako su Bedeničani u 16. minuti smanjili, do izjednačenja nisu uspjeli doći.
Turnir se sutra nastavlja u kategoriji juniora, a poslejdnjeg dana u srijedu igrat će pioniri, nadamo se i jedni i drugi s povratkom Zeline u završnice..

U skupini A Zelina je remijem završila ogled s Vrbovcem, potom je crvenobijele nokautiralo Prigorje s 2:0, a u trećem kolu, koje je još debelo vodilo u završnicu s Kašinom bez pogodaka. Zanimljivo da je u skupini samo Prigorje ostvarilo maksimalni uspjeh, dok su svi ostali parovi remizirali, pa je Kašini bilo dovoljno samo dva boda za prolaz (!), iako su isti učinak imali i Vrbovec i Zelina, pa čak i u međusobnim ogledima, pa je o prolazu odlučivala gol razlika.

Ni u prvom polufinalnom susretu nije se do kraja maknulo od nule. bez pogodaka su odigrali Prigorje i Studentski Grad, a o finalu su odlučivali penali, u kojima su prigorci bili uspješniji. Strmec je u drugom polufinalu na krilima Silvestra Mrazovića i njegovom hat-tricku otišao do finala. U malom finalu Kašina je bila bolja od Zagrepčana, a u najvažnijem susretu turnira najbolji strijelac Nikola Granđa je već u prvih pet minuta s dva pogotka odredio smjer utakmice. iako su žuti u 16. minuti smanjili, do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Turnir se sutra nastavlja u kategoriji juniora, a posljednjeg dana u srijedu igrat će pioniri, nadamo se i jedni i drugi s povratkom Zeline u završnice..