NK ZELINA

Mladi strijelci Zeline

15.08.2015.

dp 150815

U sklopu priprema dva susjedna kluba, odigrana je i međusobna utakmica. Na Gradskom stadionu okupilo se gotovo dvjestotinjak gledatelja i simpatizera i jedne i druge momčadi, koji su došli vidjeti koliko su spremne njihove ekipe za predstojeće prvenstvo koje starta za dva tjedna. Croatia otvara u derbiju kola protiv Rakovca, dok Zelina premijerni nastup u MŽNL ima protiv petrinjske Mladosti.
Utakmica dva sestrinska kluba nije obilovala pretjeranom kvalitetom. Dok su domaći igrači već iscrpljeni teškim pripremama, u redovima Crvenih nedostaje nekolicina igrača, tako da su u svježini gosti u drugom dijelu pali.
Prvo poluvrijeme susreta obilovalo je trkom i brzim akcijama, ali bez pogodaka. Zelina je bila jaka u kontrama i polukontrama, brzo su reagirali na neuspjele napade gostiju, no uspijevali su se Orozovi momci obraniti, baš kao i na suprotnoj strani. Hendikep gostima bila je i ozljeda vratara Jakšea, koji je igru morao napustiti već u 25. minuti, nakon jednog duela s Hrupecom. Iako je pokušao nastaviti, nije išlo, pa je u pomoć uskočio Petar Kralj koji je stao na suparnička vrata i svoj posao odradio vrlo dobro, obranivši nekoliko akcija svojih "suigrača".
Prva konkretnija akcija bila je slobodnjak Mikulineca u 20. minuti, no lopta je otišla previsoko. Nakon pola sata igre dvije dobre akcije, prvo domaćih u polukontri Maroševića i Đureca, potom i gostiju, čiji je napad zaustavio vratar Pintar. Posavec je odradio dobar provod s desna, jurišnuo na Kralja, no vratar ga pred svojom mrežom efektno eliminirao.
U drugom poluvremenu domaći su osvježeni igračima s klupe, koji su odigrali na brzinu i svježinu, što je unijelo konkretnosti, pogotovo što je u redovima gostiju, koji su imali samo tri zamjene nastupio umor i nedostatak pune snage. Sva tri pogotka postignuta su u šest minuta.
U 64. minuti Vojnović je uspješno probio po lijevoj strani, odigrao sa Stipićem, koji ne uspijeva, ali natrčava Batarilo, prolazi vratara i zabija za vodstvo Zeline. Dvije minute kasnije nova akcija Vojnovića, koji izbacuje dvojicu suparnika, proigrava Krezu, koji ne realizira svoj pokušaj, no baš kao i kod prvog pogotka uskače joker, ovoga puta utrčava Zmazek i bez oklijevanja pogađa u mrežu. Na odgovor Croatije nije se dugo čeklalo, Antolković je projurio po strani, nanišanio Oroza, koji sigurno nacilja iza Pintara za konačnih 2:1.
Po velikoj vrućini nije bilo jednostavno odigrati aktivnu utakmicu, no borbenosti i motiva nije nedostajalo, a pogreške u igri na obje strane smjernice su trenerima za ispravljanje u preostala dva tjedna priprema.

ZELINA - CROATIA 2:1 (0:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Ivica Jakopic. Pomoćnici: Vuković, Cvetko (svi S.I.Zelina)
ZELINA: Pintar, Posavec, Primorac, Mladiček, Vojnović, Mikulinec, Đurec, Ovčar, Hrupec, Krezo, Marošević (još su igrali: Batarilo, Salajpal, Stipić, Kovačić, Kovačević, Kašnar, Peteljak, Zmazek, Černetić). TRENER: Vladimir Sever
CROATIA: Jakše, Gotal, Puhelek, Grabovac, Stojanović, Barilar, Sakač, Žagar, Baček, M. Antolković, Oroz (još su igrali: Kralj, Bošnjak, Rukelj, Crneković). TRENER: Mario Papić
STRIJELCI: 1:0 - Batarilo (64), 2:0 - Zmazek (66), 2:1 - Oroz (70)