NK ZELINA

Lako do polufinala Cupa

24.04.2013.

Četvrtfinalni susret Cupa NSZŽ dobro je došao i jednoj i drugoj momčadi. Zelina je u drugoligaškom prvenstvu u neuspješnoj seriji i pred vrlo važno gostovanje u Velikoj Gorici trebala joj je injekcija pozitive i jača utakmica provjere, dok su Vrbovčani u nezavidnmoj situaciji u trećeligaškom prvenstvu i iako prejaka, Zelina im je bila dobra i jaka provjera pred važne kvalifikacijske susrete za ostanak u ligi.
Već u sedmoj minuti gosti su došli u vodstvo nakon opravdanog jedanaesterca. Kiš je bio u prodoru po lijevoj strani i u kaznenom je prostoru srušen. Siguran realizator s bijele točke bio je majstor za penale Matija Kristić. Ponovo je Kiš bio aktivan tri minute kasnije uputivši centaršut na Kuprešaka, koji pogađa, no sudac poništava zgoditak dosudivši zaleđe. Prva prilika za Krezu u 18. minuti. Nakon što je oduzeta lopta domaćim igračima i upućena naprijed na Krezu, koji dobro puca, no odlazi bubamara pokraj vratnice. Dvije minute kasnije Kiš ponovo gađa s boka, no odlučio se na direkt, koji uspijeva Kosovac obraniti. Ovdje nije akcija završila, ponovo je lopta završila kod igrača Zeline. Kuprešak je odradio cijeli prodor po desnoj strani proigrao Krezu, koji iz blizine pogađa u mrežu i skida prokletstvo nakon niza pokušaja i prilika ove sezone, a kasnije će se pokazati da je bilo potrebno otvaranje za ovog napadača, jer sijevnuo je prije odmora još jedan pogodak.
Već od 32. minute Zelina ostaje s igračem manje. Drugu opomenu zaradio je Pejo Kuprešak, asistent za drugi pogodak, igrač koji je odlično odradio svojih pola sata, no u prekidu igre sudac mu pokazuje neobjašnjivo opomenu, zbog koje je jedanaestica morala put svlačionice. No, isključenje Vrbovcu nije ništa pomoglo. Dvije poluprilike uknjižili su dok su gosti još uvijek bili iznenađeni isključenjem, prvo je greškom našeg veznjaka Borovčak preuzeo loptu i u brzom napadu proigrao Papu, no silovit udarac vratar Zeline brani. Papa tri minute kasnije izvađa slobodnjak s 18 metara puca direktno, a odbijenu loptu vratara iz kornera domaći ponovo plasiraju pred mrežu, no Kristić glavom odbacuje u dubinu. Minutu prije odmora ponovo se dokazuje Krezo u majstoriji kojom je prevario domaće. Napad je odigrao Mesec, nabacio Krezi koji na vrhu peterca fino preuzima loptu i preskače protivničkog igrača i vratara za laganih 0:3.
Odličan učinak u prvom dijelu Krezo u nastavku niti dorađuje niti kvari, zamjenjuje ga Gatarić, koji svoju dionicu također odrađuje vrlo dobro, a na kraju se potvrđuje i pogotkom. No, Zelina u nastavku gubi motivaciju, igra ležerno i bez previše čvrstine dopuštajući domaćim igračima da se malo razmašu, mada neuspješno. Tri minute nakon odmora Buljubašić je pokušao s lijeva pucati, no neprecizno i previsoko, Pavecov dobar udarac pak Kranjčec skida. Kamilicu u nastavku prekida u 64. minuti Jakšinić lijepo naciljanim udarcem u bliže rašlje, no Kosovec uspješno reagira. U 77. minuti lopta pogađa Kotarskog u kaznenom prostoru, pa domaći konačno dolaze do gol prilike, u čemu i uspijevaju, Papa je bio realizator najstrože kazne naciljavši suprotni kraj mreže od predviđanja protivničkog vratara. Pet minuta prije kraja Medved odigrava dobar prodor, predaje Jakšiniću koji je namirisao Gatarića u dobroj poziciji, a ovaj s lijeva sigurno šalje loptu u mrežu. Pred kraj opuštena Zelina dozvoljava mini pritisak domaćih. Na vrata Zeline staje Mihalic, koji se odmah nalazi u vatri. Sa samog ruba šesnaeterca slobodnjak puca Horvatić, no lopta okrzne živi zid i završava van okvira, potom Erić nakon oduzimanja lopte u kontri napada Mihalica, koji na samoj vratnici otklanja opasnost, da bi u posljednjoj minuti ponovo domaći nasrnuli na vrata, no Matija Mihalic uspješno odolijeva napadačkoj formaciji Vrbovca.
U ostalim susretima, Gorica je jučer rutinski svladala BSK s 4:0, Dugo Selo prolaz ima nakon pobjede protiv Samobora 1:0, a Bistra i Strmec su odigrali 2:2, nakon penala prolaz je ostvario Strmec 4:2.

VRBOVEC - ZELINA 1:4 (0:3)
VRBOVEC - Gradski stadion. Gledatelja:150. Sudac: Tomislav Bionda Zaprešić). Pomoćni: Škrlin, Novak
VRBOVEC: Kosovec, Leuštek, Penava (od 55 Horvatić), Papa, Bradić (od 55. Prskalo), Pavleković (od 72. Erić), Kličić, Kelečić (od 59. Fulir), Buljubašić, Pavec, Borovčak (od 72. Colarić). TRENER: Albert Pobor
ZELINA: Kranjčec (od 85. Mihalic), Conjar, Kristić, Kotarski (od 78. Azinović), Šimek, Gluhak, Kiš (od 61. Trojak), Jakšinić, Mesec (od 70. Medved), Kuprešak, Krezo (od 46. Gatarić). TRENER: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Kristić (8. - 11m), 0:2 - Krezo (21.), 0:3 - Krezo (44.), 1:3 - Papa (77. - 11m), 1:4 - Gatarić (84.)