Križevcima Zelina ne leži

05.04.2017.

Uoči važnog gostovanja u Karlovcu, seniori su kvalifikacijsku utakmicu odigrali sinoć u Križevcima. Naime, prvotimci, većina njih, odradili su redovni trening, a svi ostali su odigrali prijateljsku utakmicu, kako bi pokazali svoju spremnost da uskoče u ozbiljnije zadatke i da prikupe natjecateljskog iskustva, barem oni koji su do sada imali manju minutažu u službenim tekmama.

Učinak utakmice je zadovoljavajući, bila je to borbena, motivacijki jaka i zanimljiva utakmica, u kojoj su bijelo crveni pokazali karakter, dva puta su gubili, preokretom su na kraju slavili 4:2.
Zelina je počela u sastavu: Kralj - Anušić, Pajač, Dugac, I. Posavec - Sokić, Peteljak - Brajković, Zmazek, Zubić - Podvorec. Kasnije tijekom utakmice ulazili su Bičak, Rajić, Faletar, Bagavac, Ovčar i N. Posavec.
Domaćin je vidjevši mladu momčad Zeline počeo s kombiniranim sastavom, no vrlo brzo su slijedile izmjene i pojačavanje u igri. Domaći su poveli u 16. minuti, a izjednačio je u 34. minuti odličnim potezom Zubić. S tim se rezultatom otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena domaći su ponovo pospremili u mrežu za 2:1, no trebalo je samo tri minute za odgovor Zeline preko šelea, koji je topčinom zapičio u mrežu za poravnanje. Agresivnijom igrom bijelo crveni su imali više prostora za organizaciju, pa su i napadači dobijali bolje pozicije za šut. Iskoristio je to Ovčar koji je preokrenuo brojke pogodivši u 62. minuti, dok je konačni rezultat postavio Zmazek osam minuta kasnije. Sva četiri pogotka Zeline bila su efektna i lijepa, i svi su zabili iz napadačke igre.
Utakmica je zadovoljila i trenera, koji je zasigurno pronašao mnogo novih informacija o mlađim igračima, koji se na ovoj tekmi pokazali u dobrom svjetlu. Izostanak iskustva prvotimaca nadoknadili su požrtvovnim pristupom i željom za dokazivanjem. Ekipom je vrlo dobro koordinirao Pajač, koji je preuzeo ulogu kapetana, jer jedino su on i Ovčar standarni prvotimci. No, cijela je postava odigrala dobro, što je i nagrađeno pobjedom.

Domaćin je vidjevši mladu momčad Zeline počeo s kombiniranim sastavom, no vrlo brzo su slijedile izmjene i pojačavanje u igri. Domaći su poveli u 16. minuti, a izjednačio je u 34. minuti odličnim potezom Zubić. S tim se rezultatom otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena domaći su ponovo pospremili u mrežu za 2:1, no trebalo je samo tri minute za odgovor Zeline preko šelea, koji je topčinom zapičio u mrežu za poravnanje.

Agresivnijom igrom bijelo crveni su imali više prostora za organizaciju, pa su i napadači dobijali bolje pozicije za šut. Iskoristio je to Ovčar koji je preokrenuo brojke pogodivši u 62. minuti, dok je konačni rezultat postavio Zmazek osam minuta kasnije. Sva četiri pogotka Zeline bila su efektna i lijepa, i svi su zabili iz napadačke igre.