Konačno pobjeda!

18.05.2015.

žpukšec 150517

U prvi mah zvuči iznenađujuće da je Zelina nekoga uspjela pobijediti. No, oni koji redovito prate utakmice naših seniora, dobro znaju da je puno bodova ovog proljeća prosuto iz samo dva razloga, a to su endostatak sreće, jer malo tko je od protivnika nadigrao naše dečke (Istra jest, a Dugo Selo nas je ulovilo na spavanju), a drugi razlog je što naši napadači i potencijalni egzekutori nisu do sada znali kako s loptom do mreže. U Španskom sve je pogotke upisao Tomislav Vidović, no valja ovdje napomenuti da je za prvi s kreča krivac bio Radanović koji je srušio Posavca u izglednom napadu, za drugi je krivac bio ponovo Radanović, ovoga puta srušio je Pajača, dok je kod trećeg pogotka za Zelinu prodor i napad odradio silovito Hrupec, a zabio Vidović. Uz ova tri pogotka za tri boda, valja izdvojiti još nekoliko dobrih situacija gostiju, no nisu uspješni bili Nemec, Primorac, par puta Ovčar, Đurec... S druge strane Švigir je bio najveća prijetnja domaćih, jednom je zatresao, drugi puta iskoristio je šansu ex zelinčanin Babić. Utakmica je bila aktivna, igra agresivna, na momente žustra.
Zelina je u Španskom zaprijetila već na početku, oko treće minute pokušali su napad pretvoriti u prednost redom Nemec, pa Primorac, a uzvratio je u prvom domaćem napadu Švigir, koji je Krešinu loptu plasirao u mrežu Zeline za rano vodstvo i usmjeravanje utakmice u smjeru pobjede. Nisu se bijelo crveni predavali, pa u desetoj minuti nakon još jednog pokušaja Švigira i obrane Žugaja napada Đurec, ali neuspješno. Na polovici prvog dijela opet Švigir upućuje opasnu loptu, no da i jest pogodio poništilo bi ga zaleđe, a veliku priliku propušta Ivan Babić, donedavno igrač Zeline, koji ne nalazi koncentraciju pred praznom mrežom. U 32. minuti tragičar utakmice Radanović dovodi na prvu vratnicu, gdje iz idealne pozicije ne uspijeva, Žugaj ga sprečava. Deset minuta drugog poluvremena proteklo je u ping pong borbi s neuspješnim završetcima na obje strane, a osjetna je bila i nervoza neučinkovitošću, pa su iskrice počele frcati na sve strane. U 55. minuti vrlo dobar provod proveo je Posavec, nakon što prima odličnu loptu, produžuje po desnoj strani, ulazi u šesnaeterac i idealnu situaciju za pogodak, no na šest metara ruši ga Radanović, a sudac pokazuje na bijelu točku s koje je preciznan bio Vidović i izjednačio na 1:1. Nakon neuspješnog pokušaja Ovčara pred vratima, u 67. minuti nova situacija, ovoga puta u prodoru je bio Pajač, a isti igrač domaćih Radanović i njega ruši na nedozvoljen način i nudi novi kazneni udarac, kojeg još jednom uspješno realizira Vidović, a Radanović izlazi iz igre  nakon zarađenog crvenog kartona. U 74. minuti najbolji pojedinac Španskoga Švigir ima novu dobru ideju, preko Kreše lopta dolazi do Babića, koji ovoga puta uspijeva i zabija za izjednačenje 2:2. Par minuta kasnije Žugaj je odličnom reakcijom spriječio domaće za novo vodstvo, ali s druge strane nije uspio ni Ovčar u novom pokušaju. Već u sudačkoj nadoknadi inače dobar i koristan Krešo loše odrađuje prekid, nakon čega slijedi brza kontra Zeline: po desnoj strani probio je Hrupec a u liniji šuta nije zabrljao, već je nesebično proigrao Vidovića koji u naletu sigurno pogađa u slabo branjenu mrežu za slavlje Zeline nakon konačnih 3:2.

U prvi mah zvuči iznenađujuće da je Zelina nekoga uspjela pobijediti. No, oni koji redovito prate utakmice naših seniora, dobro znaju da je puno bodova ovog proljeća prosuto iz samo dva razloga, a to su endostatak sreće, jer malo tko je od protivnika nadigrao naše dečke (Istra jest, a Dugo Selo nas je ulovilo na spavanju), a drugi razlog je što naši napadači i potencijalni egzekutori nisu do sada znali kako s loptom do mreže.

U Španskom sve je pogotke upisao Tomislav Vidović, no valja ovdje napomenuti da je za prvi s kreča krivac bio Radanović koji je srušio Posavca u izglednom napadu, za drugi je krivac bio ponovo Radanović, ovoga puta srušio je Pajača, dok je kod trećeg pogotka za Zelinu prodor i napad odradio silovito Hrupec, a zabio Vidović. Uz ova tri pogotka za tri boda, valja izdvojiti još nekoliko dobrih situacija gostiju, no nisu uspješni bili Nemec, Primorac, par puta Ovčar, Đurec... S druge strane Švigir je bio najveća prijetnja domaćih, jednom je zatresao, drugi puta iskoristio je šansu ex zelinčanin Babić. Utakmica je bila aktivna, igra agresivna, na momente žustra.

Zelina je u Španskom zaprijetila već na početku, oko treće minute pokušali su napad pretvoriti u prednost redom Nemec, pa Primorac, a uzvratio je u prvom domaćem napadu Švigir, koji je Krešinu loptu plasirao u mrežu Zeline za rano vodstvo i usmjeravanje utakmice u smjeru pobjede. Nisu se bijelo crveni predavali, pa u desetoj minuti nakon još jednog pokušaja Švigira i obrane Žugaja napada Đurec, ali neuspješno. Na polovici prvog dijela opet Švigir upućuje opasnu loptu, no da i jest pogodio poništilo bi ga zaleđe, a veliku priliku propušta Ivan Babić, donedavno igrač Zeline, koji ne nalazi koncentraciju pred praznom mrežom. U 32. minuti tragičar utakmice Radanović dovodi na prvu vratnicu, gdje iz idealne pozicije ne uspijeva, Žugaj ga sprečava.

Deset minuta drugog poluvremena proteklo je u ping pong borbi s neuspješnim završetcima na obje strane, a osjetna je bila i nervoza neučinkovitošću, pa su iskrice počele frcati na sve strane. U 55. minuti vrlo dobar provod proveo je Posavec, nakon što prima odličnu loptu, produžuje po desnoj strani, ulazi u šesnaeterac i idealnu situaciju za pogodak, no na šest metara ruši ga Radanović, a sudac pokazuje na bijelu točku s koje je preciznan bio Vidović i izjednačio na 1:1. Nakon neuspješnog pokušaja Ovčara pred vratima, u 67. minuti nova situacija, ovoga puta u prodoru je bio Pajač, a isti igrač domaćih Radanović i njega ruši na nedozvoljen način i nudi novi kazneni udarac, kojeg još jednom uspješno realizira Vidović, a Radanović izlazi iz igre  nakon zarađenog crvenog kartona. U 74. minuti najbolji pojedinac Španskoga Švigir ima novu dobru ideju, preko Kreše lopta dolazi do Babića, koji ovoga puta uspijeva i zabija za izjednačenje 2:2. Par minuta kasnije Žugaj je odličnom reakcijom spriječio domaće za novo vodstvo, ali s druge strane nije uspio ni Ovčar u novom pokušaju.

Već u sudačkoj nadoknadi inače dobar i koristan Krešo loše odrađuje prekid, nakon čega slijedi brza kontra Zeline: po desnoj strani probio je Hrupec a u liniji šuta nije zabrljao, već je nesebično proigrao Vidovića koji u naletu sigurno pogađa u slabo branjenu mrežu za slavlje Zeline nakon konačnih 3:2.

ŠPANSKO - ZELINA 2:3 (1:0)

ZAGREB - Igralište ŠRC Špansko. Gledatelja: 100. Sudac: Gamilec. Pomoćnici: Mrkoci, Sokolić

ŠPANSKO: Prusina - Pranjić Kaurin, Mičić, Radanović, Roguljić - Brkić, Ivić - Švigir (87-Marić), Salopek (76-Bazina), Krešo - Babić (87-Bajan). trener: Mario Rendulić
ZELINA: Žugaj - Nemec, Kovačević, Primorac, Vojnović (80-Mijoč) - Pajač (67-Peteljak) - Posavec (58-Ovčar), Zubak, Vidović, Hrupec - Đurec. Trener: Vladimir Sever
STRIJELCI: 1:0 - Švigir (4), 1:1 - Vidović (55-11m), 1:2 - Vidović (67-11m), 2:2 - Babić (74), 2:3 - Vidović (90)