Karlovac i Zagreb ne vole Skupnjaka...

18.10.2016.

U proteklih mjesec dana Zelina je na svom travnjaku odigrala tri utakmice, u kojima je ostavrila dvije pobjede po 2:0 i ejdan poraz od 1:2, a svih pet pogodaka postigao je Hrvoje Skupnjak. Iako je bilo mnoštvo dobrih prilika, zicera i starhovitih promašaja, jedino je "dvojka" bio penetrator, Karlovcu je zabio oba, tako i Zagrebu, protiv Marofa jedan je zabio, za drugi je dva puta bio u ziceru, ali nije uspio.
I u Strmcu je postigao pogodak, tada je bio remi...Skupnjak je najbolji strijelac ove jeseni, a kaže "Svaku ću priliku iskoristiti".
S njim započinje i osvrt na utakmicu protiv Zagreba, od koje smo očekivali daleko manje no što smo dobili. Pola sata prije početka utakmice počela je padati jaka kiša, koja nije prestajala do kraja prvog dijela, no unatoč teškim (sve težim) uvjetima za igru, gledatelji nisu ostali zakinuti za svoje požrtvovno smrzavanje na tribini. Imali su pred sobom zanimljivu i dobru utakmicu, punu akcija, pokušaja, prodora, igre.
U četvrtoj minuti prvi bljesak junaka utakmice. Jak udarac uspio mu je Gašparić vrhovima prstiju skrenuti iznad mreže, par minuta kasnije odlično je proigrao Borovčaka, no opet Gašparić uspijeva skrenuti u korner. Ne i u 20. minuti. U napadu Zagreba Šutić je iz kuta pokušao nabaciti pred vrata, no presijecaju domaći i šalju daleko naprijed. Uspijeva Surač osvojiti visoku loptu, no u pokušaju da produži svom vrataru ne vidi Skupnjaka koji se strelovito zajurišao, oteo loptu, prebacio istrčalog vratara i sa tridesetak metara zaputio u praznu mrežu. Gosti su imali tek jednu izrazitu priliku, u gužvi koju su stvorili pred mrežom Barea, netko je iz blizine pokušao, no doktor obrane Palčić našao se na pravom mjestu i gotovo s crte vratiju odaslao daleko od mreže.
Lucidna je Skupijeva akcija za drugi pogodak. Domaći vratar ispucao je daleko naprijed, ne uspijevaju bijeli zahvatiti loptu u skoku, ali uspijeva Skupnjak, koji brzo prodire po lijevoj strani, ne uspijeva ga Mršić sustići, prenosi Skupnjak na lijevu stranu prostora, ponovo dobiva duel s vratarem i iskosa tuče na mrežu, opet se Mršić zaletio, no ne uspijeva presijeći na samoj liniji i završava zajedno s loptom u mreži.
U drugom dijelu nešto aktivniji Zagreb ne uspijeva probiti odličnu obranu Zeline, s druge strane Skupnjak još jednom pogađa, ali zaleđe poništava pokušaj hattricka. Pokušao je zarotirati i Mikulinec s lijeva, slabašnim su napade Zgareba učinili domaći obrambeni igrači, zajedno s Bareom suvereno su čuvali prilaze svojim vratima. Pred kraj utakmice još jedna prilika Borovčaka, no završava sve na zasluženoj pobjedi i vrlo dobroj igri Zeline. Takvu želimo vidjeti i u slijedećem kolu u Radoboju.

ZELINA - ZAGREB II 2:0 (2:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Ozren Knežević (Karlovac). Pomoćnici: Tonković, Jurašić
ZELINA: Jurić-Bare, Posavec, Palčić, Gilanj, Eterović, Konjević, Pajač, Mikulinec, Ovčar (85-Batarilo), Borovčak (90-Kašnar), Skupnjak (72-Zubić). Trener: Damir Biškup
ZAGREB II: Gašparić, Radić (62-Ačkar), Rajkovača (46-Džaferović), Zebić, Lukić, Mršić (64-Jokić), Štefulj, Vinski, Sekulić, Surač  (71-Letica), Šutić (46-Ivković). Trener: Robert Regvar