Juranović novi egzekutor

26.11.2014.

žpukšec 141122

Posljednju utakmicu u polusezoni na svojem terenu Bijelo crveni su započeli u vrlo dobrom izdanju, trajalo je do dobar dio prvog poluvremena. Iako je Dubrava vrlo brzo došla do pogotka, brzo je Zelina i izjednačila u kombinaciji Posavec - Marčić. Potom je pokušao u dva navrata i Kovačević, tako da je neuobičajena napadačka trojka u tom dijelu dobra odrađivala svoj posao. No prije odlaska na odmor dogodio se pogodak koji je želje domaćih odveo na suprotnu stranu. Pojavio se Juranović, koji je nakon prednosti gostiju u prvom, nastavio i u drugom dijelu i s još dva pogotka potopio i igru i nade Zeline.
Već prva akcija gostiju završila je pogotkom. Oduzeli su loptu na sredini terena uz desnu aut liniju, u stvorenoj gužvi uspjeli prebaciti prema naprijed, s nekih trideset metara šalju na rub šesnaeterca, gdje se Ćibarić oslobodio domaćih braniča i između njih lagano s desna prebacio i istrčalog vratara te zakucao u mrežu.
Odgovor Zeline došao je također brzo. Oštra lopta upućena je s lijeve aut linije dolazi u prostor, snalazi se Posavec, iako okružen protivničkim igračima produžuje desno na natrčalog Marčića, koji bez razmišljanja desnicom gađa pod gredu za izjednačenje. Zelina i dalje u dobrom izdanju, Kovačević je pokušao glavom, no bio je predaleko od vratiju, pa Kakša lako brani. Još jedna dobra akcija završava na rubu šesnaeterca, Kovačević ponovo u pokušaju okretnim šutem šalje loptu s krive strane vratnice. Potom polako igru preuzimaju gosti. karamatić i Ćibarić propustili su dobru priliku u 24. minuti, potom Janjiš pogađa uz vratnicu, no prevaga pada u 41. minuti.
Marčić je ostao bez lopte na sredini terena, oduzeli ju gosti i uputili prema naprijed  u kombiniranom napadu, kojeg zaključuje Juranović, koji izbacuje zadnjeg igrača Zeline, potom i vratra, a obojica jedan drugom zasmetavši završavaju na podu, pa Juranović s par metara neometano plasira loptu u mrežu.
Prvih nekoliko minuta drugog dijela Zelina ponovo dobro stoji na terenu, Marić ulazi u priliku, ali tuče previsoko, potom i pokušaj Karamatića s tridesetak metara iz prekida, nakon što je zbog simulacije zaradio opomenu. U 54. minuti uvjerljiviji gosti dolaze i do trećeg pogotka. Akcija je krenula iz prekida na desnoj strani terena, brzo izvedeni udarac završio je na suprotnoj strani kaznenog prostora, kamu su pohrlili i domaći igrači potpuno zaboravivši Juranovića, koji ostavši im iza leđa prima loptu i sa pet šest metara fino zakucava.
Težak i mekan teren u nastavku je usporio akcije na obje strane, nije se puno toga više događalo do isteka 90 minuta, osim dalekometnog udarca Karamatića, kojeg Jurjević brani, te nepreciznog pokušaja Kovačevića. Pred kraj Marić je oduzeo loptu na sredini, Kovačević produžio proigravši ga, no semdica prizemnim udarcem ne pogađa u pravom smjeru.
Semafor se već zaustavio i očekivao se kraj i sudačke nadoknade, kada Dubrava rafalno napada domaćeg vratara. Uspijeva prvi udarac Jurjević odbiti, no odmah se lopta vraća prema mreži, Klarić izbacuje sa same linije, no opet vrlo kratko odbija se ponovo, ovoga puta poslužio se u istoj situaciji i rukom, tako da susret završava kaznenim udarcem, kojeg uspješno realizira Juranović poslavši vratara i loptu u desnu stranu mreže.

ZELINA - DUBRAVA TIM KABEL 1:4 (1:2)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sutkinja: Marija Jurinić (Jastrebarsko). Pomoćnici: Delač, Bučar. Četvrti: Cindrić. Delegat: Ivančić
ZELINA: A. Jurjević, Strugar, J.Jurjević, Mioč, Klarić, Zubčić, Peteljak (34-Stipić), Marčić, Marić, Posavec, Kovačević. Trener: Zoran Milić
DUBRAVA TIM KABEL: Kakša, Kelemen, Špadina, Kolak, Janjiš (76-Dodić), Ćibarić, El Saleh, Juranović, Karamatić, Mioković (56-Krajnović), Mikulić (88-Primorac). Trener: Željko Radišić
STRIJELCI: 0:1 - Ćibarić (3), 1:1 - Marčić (11), 1:2 - Juranović (41), 1:3 - Juranović (55), 1:4 - Juranović (92 -11m)