I treće gostovanje bez poraza

30.03.2016.

U prva četiri proljetna kola, Zelina je odradila tri gostovanja i u sva tri ostvarila bodove na svoj konto. Istom, tri utakmice su završile rezultatom 2:1, dva puta u korist Zeline (u Petrinji i sada u Kurilovcu), te nesretni poraz kod kuće od Kustošije. Tome dodajmo i vrijedan bod iz Zaboka (1:1).
Nakon dva poraza, Udarnik je bio više nego opasan protivnik, no bijelo-plavi su uložili svoj maksimum kako bi utakmicu usmjerili u pravom smjeru. Tako je i bilo od prve minute, napadački i smisleno. Već u prvih deset minuta tri pokušaja gostiju da stignu do željenog vodstva, koji bi im dodatno dao krila. U petoj minuti Mikulinec je dobro proveslao po strani, ubacio u sredinu Borovčaku koji je dva puta pokušao, no odbili su domaćini, minutu kasnije Ovčar je primio dobru loptu, zajurišao prema vratima, ali previsoko, potom su Pilipović i Borovčak zakuhali pred vratima Feljana, opet se domaćini uspijevaju obraniti na udarac Pilipovića. Tek tada su nešto pokušali i domaći preko Katanića i Brajka, koji pogađa preko gola. Potom je Rus zapucao, uz dobru reakciju Nemeca.
Vodstvo se događa na isteku 34. minute. Mikulinec je odradio odličan prodor po lijevoj strani, fino ubacio Borovčaku, koji majstorski odbacuje domaću obranu i zacementira u lijevu donju stranu mreže. Pred kraj prvog dijela pokušao je Brajko na prvu vratnicu, no opet je Nemec bio na pravom mjestu i odbacio još jedan konkretniji napad domaćina.
U drugom dijhelu nastavak borbene i aktivne utakmice, u kojoj su prvi do plijena ponovo došli gosti nakon majstorije Borovčaka. Iskusno se zagradio Boro na središnjem dijelu terena, prebacio desno na Pilipovića, koji u trku osvaja prostor i gotovo s linije odapeo u sredinu, gdje se već stvorio Borovčak i završio akciju pogotkom.
Još nije prestalo slavlje bijelo plavih, a veselje se preselilo na drugu stranu. I Udarnik je napao preko desne strane, Pralas je iskoristio ispadanje zadnje linije i iznenadio vratara za smanjenje rezultata.
Mogao je Borovčak već minutu kasnije upisati hattrick no dobar pokušaj završava iznad lijeve spojnice. Par minuta kasnije Ovčar se našao u prigodi da završi akciju Konjevića, no izlazak vratara bio je pravovremeni i lopta je završila uz vratnicu. Do kraja Udranik je u par navrata pokušao ugroziti gostujuća vrata, no udarci su bili neprecizni i završavali van okvira.

U drugom dijelu nastavak borbene i aktivne utakmice, u kojoj su prvi do plijena ponovo došli gosti nakon majstorije Borovčaka. Iskusno se zagradio Boro na središnjem dijelu terena, prebacio desno na Pilipovića, koji u trku osvaja prostor i gotovo s linije odapeo u sredinu, gdje se već stvorio Borovčak i završio akciju pogotkom.

Mogao je Borovčak već minutu kasnije upisati hattrick no dobar pokušaj završava iznad lijeve spojnice. Par minuta kasnije Ovčar se našao u prigodi da završi akciju Konjevića, no izlazak vratara bio je pravovremeni i lopta je završila uz vratnicu. Do kraja Udarnik je u par navrata pokušao ugroziti gostujuća vrata, no udarci su bili neprecizni i završavali van okvira.

U slijedećm kolu Zelina se vraća doma. U subotu dolazi ekipa Gradića, koja je loše startala u proljetni dio, pa će zasigurno biti opasni ranjeni lav. A zelinski Lavovi žele pobjedu pred svojim navijačima.

UDARNIK - ZELINA 1:2 (0:1)
KURILOVEC - ŠRC. Gledatelja: 200. Sudac: Pajvot. Pomoćnici: Hendak, Meić
UDARNIK: Felja, Kelhar, Strunje, Sabljak, Radoš, Katanić, Šestok, Rus, Pejović (63-Paradžik), Brajko (74-Matanović), Pralas. Trener: Dinkjo Livada
ZELINA: L. Nemec, F. Nemec, Raič, Mlinarić (80-Anušić), Batarilo, Pajač, Pilipović, Konjević (89-Zmazek), Mikulinec, Borovčak, Ovčar (90-Stipić). Trener: Marijan Glavica
STRIJELCI: 0:1 - Borovčak (35), 0:2 - Borovčak (62), 1:2 - Pralas (63)