Hrvatski kup: U Novigradu protiv drugoligaša nije išlo

27.09.2016.

Dugo su domaćini lomili čvrste goste, koji su barem u prvom poluvremenu anulirali razliku između drugoligaša i četvrtoligaša. Na kraju je presudila izdržljivost i koncentarcija, gdje su kalčeri iskoristili pogreške protivnika i u kratkom vremenu nanizali četiri komada.
Već u šestoj minuti mogla je Zelina imati vodstvo. Odlično je loptu oduzeo Bošnjak i preko Ovčara zaputio na kontra stranu, gdje je utrčali Posavec krenuo na mrežu jedan na jedan s vratarem, no uspijeva Bogić obraniti. Sapo se našao još jednom u dobroj poziciji samo dvije minute kasnbije. Još jedna oduzeta lopta Gilanja preko Eterovića i Ovčara dolazi na kontra stranu, Flo daje Sapi u for, no ni ovoga puta ne uspijeva brzonogi Posavec do mreže. U prvom dijelu Zelina se držala čvrsto i stabilno. Očekivala se nagrada u nastavku. I bila je na pomolu, jer ubrzo se Posavec našao u novoj šansi pred mrežom, nakon što mu je Ovčar lijepo dopremio loptu, no neuspješan pogodak odbijaju domaćini.
Očekivali smo i promjenu ritma nakon izlaska Glavaša koji je uporno slao duge lopte pred vrata i stvarao paniku kod gostiju. U 61. minuti domaći su korner poslali na gornju stranu mreže, tri minute kasnije imali su prvi pogodak u mreži Zeline. Kralj je dugo odolijevao napadima i streljani na kojoj je bio jedan period utakmice, no morao je kapitulirati pred Grujevićem. I tako svakih deset minuta, samo što je paljbu preuzeo Caput. U 71. minuti iskoristili su domaći pad igre protivnika, oduzeli napad i u polukontri akciju završili preko ispale obrane, gdje je Caputu preostalo da iz blizine glavom pogodi iza Kralja.
U 81. minuti kao na pokretnoj traci matematički točan Caput ponovo se nalazi na pravom mjestu, i grešku gostujućeg stopera pretvara na kraju u pogodak. Dvije minute kasnije dolazi Zelina u priliku, no Borovčak je bio na tren neodlučan, a Gilanj svoj zalet završava preslabim udarcem za više od uspješne intervencije Bogića. Kad ni to nije uspjelo, igra Zeline se raspala, još lakše se Caput našao pred vratima i naklonio za konačnih 4:0 i oproštaj Zeline od prestižnog kup natjecanja.
U konačnici, prvih sat vremena Novigrad nije pokazao ništa što bi upućivalo na dva ranga jače natjecanje, tražili su se domaćini dugo vremena, a Zelina je držala dobar ritam, parirala je, no ipak nasjedala na dugačke lopte, kojima su domaći preskakali većinu naših igrača. Kralj je dobro branio dugo vremnena, no kako se u posljednjih pola sata igra Zelien počela kidati i on je sve više gubio koncentraciju, jer iskreno nije se previše mogao osloniti na svoju obrambenu liniju, koja je pak dolazila u kritične situacije oslabljenom i prolaznom vezom, tako da je malo prostora ostalo za napadački trio.
Tako će Slaven Belupo umjesto u zelinu put Novigrada, odnosno Citanove...

NOVIGRAD - ZELINA 4:0 (0:0)
NOVIGRAD - Igralište Laco. Gledatelja: 200. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Trklja, Mioković
NOVIGRAD: Bogić, Čakarun, D. Valenta, Glavaš (55-Žabec), Bjelanović, Jozanović, Belaković (70-Pilj), Dadić (46-Aleksić), Caput, Askerov, Grujević. Trener: Dinko Jeličić
ZELINA: Kralj, Batarilo (86-Kašnar), Palčić, Puhelek, Gilanj, Posavec (78-Anušić), Eterović, Pajač (46-Zmazek), Bošnjak, Ovčar, Borovčak. Trener: Damir Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Grujević (61), 2:0 - Caput (71), 3:0 - Caput (81), 4:0 - Caput (87)