HNL4 Zelina - Dinamo 3:1

16.03.2019.

Prvi nastup proljetne momčadi seniora na svom travnjaku bio je uspješan, startali su momci pobjedom od 3:1 protiv Dinama iz Odranskog Obreža.
Ovom je utakmicom i započeo proljetni put momčadi tandema Mario & Mario, otvaranje na utakmici protiv Vrapča završilo je (očekivano) porazom, minimalnim (iz kaznenog udarca).
Nakon zimskih priprema odigrano je niz utakmica na kojima se formirao novi sastav Zeline, a najviše je brušenja bilo na turniru na Grani Klaki protiv višeligaša. Zelinske publike na prvoj je tekmi bilo više no prije, očito je zanimanje za nove igrače, od kojih su se neki već u prvoj igri predstavili u dobrom svijetlu.
Osim pogodaka iz utakmice izdavajamo i nekoliko prigoda. Na početku suserta zaprijetio je Borovčak glavom iz blizine. Osim te prigode, otvaranje bijelo crvenih je bilo mlako, što su gosti iskoristili za hladan tuš i vodstvo od osme minute. Sa sredine je Ladović uputio u desni kut odakle je Grdenić fino centrirao, a sjurio se Grgić i s deset metara neobranjivo pogodio u desnu stranu mreže. Tek tada su se razbudili i domaći igrači i uzvratili sličnom akcijom. Mikulinec je sa sredine poslao lijevo na Saeza koji je dobro naciljao preciznog Borovčaka pred vratima, kapetan s dva metra zakucava.
Nakon toga Saez je ušao u priliku u 23. minuti pred vratima nakon što je Boro pokušao glavom. Brzo stiže novi pogodak za preokret domaćih.
Uigrana akcija ponavlja se u 25. minuti, Cetina šalje sa sredine duboku na bok Saezu, koji ne uspijeva prodrijeti dublje, pa prihvaća Diklić i odrješito tuče s ruba šesnaeterca i pogađa lijevi kut Sučićeve mreže.
Deset minuta kasnije ponovo gužva pred  vratima gostiju, no uspijevaju se obraniti, u dobroj je situaciji bio Ovčar. Odmah potom zapucao je i Saez no Sučić je odlično reagirao.
Par minuta u igri drugog dijela i prilika gostima za izjednačenje. Lopta pogađa Cetinu u ruku, sudac dosuđuje kazneni udarac, Ladović kontra Barea neuspješan, naš vratar skida penal! Od prilika pet minuta kasnije Ovčar je odlično proigrao pred vrata, no Diklić za "milimetar" kasni na loptu. U napadima Zelina je često upadala u zamke zaleđa, osjetio se pad u ritmu. Lijep pokušaj u 78. minuti: Jančetić je fino poslao s desna, Borovčak oko kreća pokušava zahvatiti škaricama, ne uspijeva. Pred kraj pokušao je i Horvat, udarac završava iznad grede.
U sudačkoj nadoknadi slobodnjak s lijeva Mikulinec šalje na vrata, odbija Šikić točno na nogu Jančetiću koji sa 18 metara snažno desnicom zakucava uz samu vratnicu. Dobro se bacio Sučić, no udarac je bio prejak, neobranjiv.

Par minuta u igri drugog dijela i prilika gostima za izjednačenje. Lopta pogađa Cetinu u ruku, sudac dosuđuje kazneni udarac, Ladović kontra Barea neuspješan, naš vratar skida penal! Od prilika pet minuta kasnije Ovčar je odlično proigrao pred vrata, no Diklić za "milimetar" kasni na loptu.

U napadima Zelina je često upadala u zamke zaleđa, osjetio se pad u ritmu. Lijep pokušaj u 78. minuti: Jančetić je fino poslao s desna, Borovčak oko kreća pokušava zahvatiti škaricama, ne uspijeva. Pred kraj pokušao je i Horvat, udarac završava iznad grede.

ZELINA - DINAMO OO 3:1 (2:1)

Gradski stadion. Gledatelja: 200. SUDAC: Marijan Borojević (Kutina)

STRIJELCI: 0:1 - Grgić (8), 1:1 - Borovčak (19), 2:1 - Diklić (26), 3:1 - Jančetić (90)

ZELINA: Jurić-Bare, Jančetić, Barić, Mačković, Filipović, Cetina, Diklić (57-Horvat ), Mikulinec, Saez (88- Posavec), Ovčar (66-Gavrić), Borovčak (89-Pajač). TRENER: Mario Rac

DINAMO (OO): Sučić, Rebernjak, Šoštarec, Dejak (46-Batinić), Ladović, Šikić, Grgić (72-Janječić), Brajko, Savičić, Cimeša, Grdenić (76-Delač). TRENER: Stjapan Bašić