Grgec produbio krizu Lučkoga

05.05.2014.

Ž.Pukšec 140504

Za klub iz jugozapadnog dijela Zagreba utakmica sa Zelinom bila je izuzetno važna, jer tri kola prije kraja Lučko je bilo u ne baš zavidnoj situaciji na tablici, a ostvareni bod nije donio puno, tako da ostaje borba sa Solinom za izbjegavanje kvalifikacijske 11. pozicije. Očekivanje je bilo da neće biti previše problema protiv sigurnog trećeligaša, međutim kao i Dugopolju, i Lučkom su bijelo crveni pomrsili račune, a isto najavljuju i Solinu, slijedećem protivniku.
Domaći su dobri krenuli u utakmicu, no brzo su konce igre preuzeli agilni i organizirani gosti. Gačeša je priprijetio u petoj minuti igre, no Krklec je sigurno i lako preuzeo loptu, a bila je to i jedina njegova intervencija, jer zbog ozljede koljena u 11. minuti morao je napustiti travnjak.  Mrežu je preuzeo Antonio Jurjević, stoga je momčad preuzela nešto ofanzivniji i agresivniji stil igre, kako bi suparnika držali što dalje od vratiju dok se vratar ne "zagrije". Solidni napadi bili su u režiji Poredskoga, Gatarića i Grgeca. Prilika za domaće nastala je u 16. minuti, nakon što je Janković prekršajem zaustavio Pelajića na dvadesetak metara od vratiju. Slobodnjak Maras šalje prema donjem lijevom kutu, no uspijeva izbaciti Jurjević. Igru i šanse nakon toga preuzimaju gosti. Bašić i Gatarić odlično su probili lijevu stranu, Micić je preuzeo, no u dobroj situaciji gađa previsoko. Ponovo u 27. minuti požrtvovno Bašić progurava loptu po istoj strani, ostaje lopta u posjedu gostiju, prebacuje se preko Micića na drugu stranu gdje probija Gatarić, isti namještava Grgeca koji se našao u dobroj poziciji i točno i precizno smiruje loptu i nacilja donji desni kut mreže za vodstvo Zeline 1:0.
Novu priliku zelina je imala u 33. minuti preko Gatraića, tri minute kasnije zaprijetio je i Vukman koji je zapucao s dvadesetak metara nakon odličnog pasa Gatarića i Grgeca. Pokušavaju i domaći, Sopčić je pokušao glavom, ali previsoko, potom i Husinec dobro nabacuje Gačeši, koji iz blizine promašuje okvir vratiju. Prvu dionicu Zelina je odigrala vrlo dobro i organizirano. Požrtvovno je vodila igru, nagradila to s pogotkom, a neočekivana i rana zamjena vratara nije ništa poremetila ritam. Prednja linija dobro je odrađivala napade, obrana je djelovala mirno i sigurno, dok je domaća postava bila bezidejna i stihijskom igrom pokušavala nešto promijeniti.
I u drugi dio gosti ulaze u ofanzivnom stavu. U 49. minuti Gatarić iz slobodnjaka dobro gađa, izbacuju domaći u korner, koji ponovo odbijaju, iz drugog plana zapucao je Župan, no odlazi lopta iznad okvira. Pritisak zeline i dalje traje, odličnim akcijama nanosili su dosta problema domaćoj obrani, nanizali su situacije Poredski, Micić, Gatarić, pa Grgec koji i u 62. minuti dobro gađa, ali vratar uspijeva obraniti. Tada stiže i kazna za propušteno, slobodnjak Marasa u visokom letu završava u prostoru u velikoj gužvi, gdje Abramović uspijeva zahvatiti loptukoja se odbija od jednog suparničkog igrača i smješta ju u mrežu za izjednačenje. Unatoč primljenom pogotku, Zelina ne posustaje, novu priliku rađa Micić dobrom loptom za Gatarića, no Hendija je ponovo siguran. Domaći su pritisli, koliko su mogli, no ne uspijevaju slomiti goste. Tri minute prija kraja Zijler je dobro uposlio Gatarića, no dobar udarac u teškoj situaciji nije bio i precizan. Uzvraća i Lučko preko Terzića, nakon što je Gačeša dobro centrirao, no udarac glavom završio je previsoko. S malo više sreće i jednakosti, mogla je Zelina i do punog plijena, ovako svojom igrom Lučko si je samo zakompliciralo završnicu sezone.

Za klub iz jugozapadnog dijela Zagreba utakmica sa Zelinom bila je izuzetno važna, jer tri kola prije kraja Lučko je bilo u ne baš zavidnoj situaciji na tablici, a ostvareni bod nije donio puno, tako da ostaje borba sa Solinom za izbjegavanje kvalifikacijske 11.pozicije. Očekivanje je bilo da neće biti previše problema protiv sigurnog trećeligaša, međutim kao i Dugopolju, i Lučkom su bijelo crveni pomrsili račune, a isto najavljuju i Solinu, slijedećem protivniku.

Novu priliku Zelina je imala u 33. minuti preko Gatraića, tri minute kasnije zaprijetio je i Vukman koji je zapucao s dvadesetak metara nakon odličnog pasa Gatarića i Grgeca. Pokušavaju i domaći, Sopčić je pokušao glavom, ali previsoko, potom i Husinec dobro nabacuje Gačeši, koji iz blizine promašuje okvir vratiju. Prvu dionicu Zelina je odigrala vrlo dobro i organizirano. Požrtvovno je vodila igru, nagradila to s pogotkom, a neočekivana i rana zamjena vratara nije ništa poremetila ritam. Prednja linija dobro je odrađivala napade, obrana je djelovala mirno i sigurno, dok je domaća postava bila bezidejna i stihijskom igrom pokušavala nešto promijeniti.

LUČKO - ZELINA 1:1 (0:1)
LUČKO - Stadion Lučko. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Repušić (Runović). Pomoćnici: Bacinger, Fodor. Četvrti: Žilić. Delegat: Magzan. Kontrolor: Volf
LUČKO: Hendija - Husinec, Maras, Franić, Mužek - Vinčić (55-Terzić), Dučkić - Abramović, Hanzić (31-Sopčić), pelaić (44-Krznarić) - Gaćeša. Trener: Dario Bašić
ZELINA: Krklec (7-A.Jurjević) - Župan, J.Jurjević, Janković, Bašić - Grgec, Vukman (66-Duvnjak) - Gatarić, Micić (78-Zijler), Puretić - Poredski. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Grgec (27), 1:1 - Abramović (62)