Gorka pilula iz Zaprešića

18.09.2013.

U tri utakmice na svom travnjaku, Zelina je osvojila samo jedan bod, a retrogradno gledajući startali su sa 0:0 (Sesvete), 0:2 (Pomorac) i danas 0:4 Inter. Na 0:6 sigurno ne mogu (Rudeš 9.kolo), stoga je jedina mogućnost i očekivanje da se ploča okrene i da bijelo crveni krenu s uspjehom na travnjaku koji ne pamti tako težak poraz. Najbliže je bio onaj 2010. godine, kada je u travnju Orijent pobijedio 1:4 i donio velike probleme tadašnjoj momčadi.
Danas Zelina nije bila prava. Ni u kom smislu. Rezultatski poražena, igrom nadigrana, s malo ideja, previše raširena po terenu, bez preuzimanja odgovornosti, bez pametnog trka, uspješnih duela, s previše krivih dodavanja, nekonkretnosti u prostoru suparnika, što sada već postaje rak ranom naše momčadi. Tek jedna prilika i jedna poluprilika protiv suparnika, koji donosi sa sobom respekt, stečenu bahatost, ali i taktičku pripremljenost za ostvarivanje pozitivnog ishoda. Nije Inter bio na nekoj velebnoj visini prikazane kvalitete, ali imao je sasvim dovoljno elemenata za odigrati uspješno protiv anemičnog i nemoćnog protivnika. ne može se reći da nije u domaćoj postavi bilo motiva, bilo je i želje, ali sve to nije prikazano. U odnosu na izdanje u Lučkom (pogotovo prvo poluvrijeme) danas isti ti igrači nisu pružili ni 20%. A potrošili su se. Nedostatak Šimeka je bio vidljiv.
Svemu je kumovao i (pre)rani pogodak Intera. već u 4. minuti promijenio se semafor na svojoj desnoj strani, bio je to početak agonije Zeline. Korner Blaževića s lijeva završio je na Medaku, koji se uspio othrvati suparničkim igračima i iz blizine naciljao Krklecov desni kut mreže. Gotovo ista situacija odigrala se i u 16. minuti. Ponovo je Blažević iz kornera naciljao Medaka, ovaj pucao, no Krklec je ovoga puta dobro reagirao. Samo minutu kasnije Zelina ulazi u svoju, ali i jedinu konkretnu priliku. Mesec je dobro poslužio Boraka, koji je prodro po lijevoj strani, predao Lončaru pred vratima, no ne uspijeva napadač zahvatiti glavom, pa prebacuje lopta na Micića na drugoj stativi, njegov pokušaj uklizavanja bio je malo zakašnjeli. U 26. minuti Mesec ulazi u šansu na kombinatoriku Boraka i Lončara, no previše je bio neodlučan i eliminirao priliku, kao i Lončar tri minute kasnije nakon dva kornera i ubačaja Boraka pred vrata. Prilike, ma kave bile, ako se ne iskoriste, okrenu loptu. Tako je i bilo. U 35. minuti. Kotarski izvodi aut prema sredini terena, brzo domaći gube loptu, među njih se ubacio Čosić, pobjegao im i odgurnuo loptu naprijed prema Nestorovskom, koji se izdvojio, pobjego domaćoj obrani i pokraj istrčalog Krkleca plasirao u praznu mrežu. Ubrzo nakon pogotka pokušava Mesec, ali previsoko, a pred kraj iz slobodnjaka Maras šalje loptu sa 18 metara previsoko iznad vratiju.
Drugo poluvrijeme također donosi pogodak u ranoj fazi. Ni deset minuta igre, a Nestorovski ponovo slavodobitnik.  Po lijevoj strani eliminirao je Čeliković domaće, uputio u sredinu, gdje Nestorovski pokraj četvorice crvenih uspijeva pogoditi tik uz desnu vratnicu. Tri minute kasnije Borak je pokušao glavom, no preblago i predaleko od vratiju da bi Radoševiću predstavljalo problem  obraniti. Deset minuta prije kraja Filipović je oduzeo loptu Jankoviću i sam krenuo na vrata, no puca neprecizno, pa lopta odlazi lijevo od vratnice. Zato uspijeva Bosec, izgubili su loptu domaći na četrdeset metara od svojih vratiju, brzo je vraćena desno na Boseca, koji je iskosa pogodio u suprotni kut mreže. Za kraj pucao je i Čeličković, no Krklec je spriječio petardu.

Drugo poluvrijeme također donosi pogodak u ranoj fazi. Ni deset minuta igre, a Nestorovski ponovo slavodobitnik.  Po lijevoj strani eliminirao je Čeliković domaće, uputio u sredinu, gdje Nestorovski pokraj četvorice crvenih uspijeva pogoditi tik uz desnu vratnicu. Tri minute kasnije Borak je pokušao glavom, no preblago i predaleko od vratiju da bi Radoševiću predstavljalo problem  obraniti. Deset minuta prije kraja Filipović je oduzeo loptu Jankoviću i sam krenuo na vrata, no puca neprecizno, pa lopta odlazi lijevo od vratnice. Zato uspijeva Bosec, izgubili su loptu domaći na četrdeset metara od svojih vratiju, brzo je vraćena desno na Boseca, koji je iskosa pogodio u suprotni kut mreže. Za kraj pucao je i Čeliković, no Krklec je spriječio petardu.

ZELINA - INTER 0:4 (0:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 250. Sudac: Beatović. Pomoćni: Krmar, Tomurad. Četvrti: Krečak. Delegat: Kesak. Kontrolor: Kukić
ZELINA: Krklec, Kotarski, Azinović, Janković, Balentović (66. Babić), Grgec, Gluhak (58. Puretić), Micić (58. Kovačić), Mesec, Borak, Lončar. Trener: Dražen Biškup
INTER: Radošević, Filipović, Čosić, Rogač, Čeliković - Vujčić (73. Milutinović), Maras,  Medak (46. Bosec), Blažević, Kramarić (83. Šimić), Nestorovsk. Trener: Rajko Magić
STRIJELCI: 0:1 - Medak (4), 0:2 - Nestorovski (35), 0:3 - Nestorovski (54), 0:4 - Bosec (86)