Golijada u derbiju začelja

20.10.2015.

dp 151017

Tko bi se nadao da će u izuzetno teškim uvjetima za igru na blatnom i mekom terenu derbi začelja ponuditi izuzetno uzbudljivu, lijepu i efikasnu utakmicu punu trke, tempa i konkretnih akcija, u čemu su prednjačili izrazito raspoloženi domaćini, koji su prvu priliku imali već na početku susreta.
5'  Iz kuta lopta je došla pred vrata, Krezo nije uspio osvojiti prostor na drugoj vratnici, opkoljen s par igrača, pa približava Maroševići u peterac, no u kaljuži ne uspiejva Mara dobro zahvatiti, pa vratar odbija napad.
7' 1:0 Domaći dolaze u vodstvo nakon što su presijekli akciju gostiju, doveli loptu pred vrata, a Mikulinec iskosa pogodio suprotnu stranu mreže.
12' 1:1 Kombinirani napd gostiju završava u pravim nogama. Cerovečki izbacuje četvoricu domaćih i izjednačuje.
14' 2:1 S centra Kovačević šalje dubinsku na Krezu, koji je opkoljen, pa šalje desno na usamljenog Mikulineca, a ovaj precizno cilja Hrupeca kojemu pred vratima preostaje uspješna eliminacija gostujućeg vratara.
16' Ponovo je Mikulinec dobro nabacio, Marošević je bio u teškoj poziciji, pa produžio do Kreze, a ovaj povratno na Hrupeca, čiji udarac završava na vratnici.
18' Magdić ulazi u dobru priliku eliminiravši Kašnara i odmjereno tuče, no Pintar sigurno brani.
21' 2:2 Pintar istrčava na daljinac upućen s centra, Šolc pokušava glavom, Kovačević odbija, ali lopta završava na drugoj vratnici gdje Lončarević pronalazi pukotinu za izjednačenje, iako se uspio Pintar vratiti, a s njim i nekoliko domaćih igrača.
24' Lončarević odigrava kombinaciju s Magdićem, koji puca sa 25 metara, no Pintar uspijeva obraniti iznenadni šut , lopta mu ispada, natrčava Lončarević i ponovo puca, no opet je Pintar u odličnoj reakciji.
35' 3:2 Nova akcija domaćih završava pogotkom. Mikulinec slobodnjak precizno s 30 metara šalje pred vrata, ne uspijeva Krezo prevariti vratara, koji se panično bori s loptom, ali uspijeva Marošević uzeti loptu i produžiti u mrežu.
38' Na proigravanje Cerovečkog, Kraljević upućuje s 25 metara, no Pintar skreće loptu u korner
42' 3:3 Ne predaju se gosti, Kraljević se odlično oslobodio domaćih i prizemno s desna poslao na suprotnu stranu šesnaeterca, odakle zaboravljeni Šulc bez problema pogađa uz bližu vratnicu.
45' I u posljednjoj minuti prvog dijela opasan udarac Kraljevića s 18 metara zaustavlja spremno domaći vratar.
49' Odličan šut Mikulineca sa ruba prostora no uspijeva vratar odbiti, a netko od njegovih igrača skreće u korner, odakle Mika šalje natrag pred vrata. Čak petorica igrača Zeline pokušala su glavom, no ipak gosti izbacuju loptu u polje.
51' Lijepa akcija Moslavine. Doqi je fino centrirao, Cerovečki pokušao u skoku glavom, no cilja previsoko, lopta odlazi iznad vratnice.
53' Vrlo dobar nabačaj Kašnara s desna, na rubu šesnaeterca Hrupec podbada loptu i šalje iznad vratiju.
56' Daljinsku Kovačevića uzima Stipić na rubu prostora, vara dvojicu suparničkih igrača, šalje lijevo Vojnoviću, koji poslužuje Maroševića pred vratima, kapetan glavom gađa prečku od koje se lopta odbija, a gosti panično izbacuju prema sredini terena.
57' Iz prekida Kovačević s četrdesetak metara upućuje oštru loptu, Marošević je ponovo pred vratima, zahvaća desnicom i okružen s dosta igrača šalej na mrežu, no vratar uspiejva reagirati.
58' 3:4 Ubačaj s linije Magdić je dobro zarotirao naprijed, Petrović osvojio prostor, pronašao Kraljevića koji šalje u peterac, a Zorko završava akciju pogotkom. U
68' 4:4 Krezo oduzima loptu na svojoj polovici, prizemno proigrava Hrupeca, koji se zajurio lijevom stranom, pričekao istrčalog vratara i naciljao mu kroz noge, lagani odbijanac od noge lasira loptu uz vratnicu u mrežu. Tu završava rezultatsko nadigravanja, do kraja susreta plesali su samo domaći.
71' 5:4 Marošević je primio odličnu loptu, no osjetio je Peteljaka iza leđa, progurao mu za efikasno eliminiranje vratara i pogodak u praznu mrežu.
88' 6:4 Krezo je sa sredine odaslao lijevo Hrupecu, koji i treći puta u solo prodoru dolazi pred vrata, ovoga puta Kovačić čita namjeru, pa Hrupec šalje na drugu vratnicu Ovčaru koji zajedno s loptom završava u mreži.
90' 7:4 Hrupec je na svojoj polovici prekinuo napad gostiju, pretrpio prekršaj na centru, odakle je Peteljak poslao skroz desno na Ovčara čiji prodor završava udarcem pred vrata, a kapetan Marošević pogotkom nagrađuje uvjerljivo, efikasno i razigrano izdanje Zeline.

ZELINA - MOSLAVINA 7:4 (3:3)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Vidović (Jazvine). Pomoćnici: Filko, Vincelj
ZELINA: Pintar, Vojnović, Primorac, Kašnar, Kovačević, Stipić (66-Peteljak), Krezo (84-Ovčar), Hrupec (90Zmazek), Mikulinec, Marošević (90-Salajpal), Đurec. TRENER: Marijan Glavica
MOSLAVINA: Kovačić, Kraljević, Magdić, Cerovečki, Šulc, Zorko, Doqi, Zvonar, Gligić (46-Petrović), Lončarević, Pazman (84-Batković). TRENER: Dario Večerić
STRIJELCI: 1:0 - Mikulinec (7), 1:1 - Cerovečki (12), 2:1 - Hrupec (14), 2:2 - Lončarević (20), 3:2 - Marošević (35), 3:3 - Šulc (41), 3:4 - Zorko (58), 4:4 - Hrupec (68), 5:4 - Peteljak (71), 6:4 - Ovčar (88), 7:4 - Marošević (90)