Golijada pripala Udarniku

16.03.2017.

Kada se prisjetimo početka jeseni, u Kurilovcu je Udarnik teško, ali uspješno upisao bodove protiv Zeline. Nije ni u uzvratu bilo lako. Malo su Udarniku pomogli suci, amlo uspavanost domaće postave, a malo i sreća.
Lideri na tablici na zelinskom su terenu naišli na ravnopravnog protivnika, takva je bila i igra veći dio utakmice. No, gosti su bili strpljiviji i uz dobar poguranac iskoristili sve ponuđeno. Jalov ulazak domaćih u drugo poluvrijeme efektno su kaznilii, kada su u dvije minute odlučili pitanje pobjednika. U prvom dijelu Zelina je imala dominaciju i nekoliko dobrih pokušaja, no nisu se napadačke sprave dobro posložile, gosti su nišanili okvir, no precizne udarce Džaje, Brčića i Brajka uspješno je poskidao vratar Kralj.
Već na samom početku utakmice Zelina je ušla u prvu priliku, Ovčar je dobro prenio i ubacio pred vrata, natrčao je Konjević i zapucao ali preokomito. Dvije minute kasnije Skupnjak je probio s lijeva, ubacio u sredinu, zahvatio je dobro Borovčak i tuče, no greda i vratar su se ispriječili. Tada su krenuli i gosti, Brajko je u dva navrata bezuspješno napao naš prostor, no riješio je Mikulinec na vrijeme.Dobra prilika za goste u 26. minuti: slobodnjak završava kornerom iz kojeg Džaja fino ubacuje na vrata, no odlično reagira Kralj i odbacuje udarac. Pokušao je i Brčić no ne pogađa ni okvir.
U 31. minuti Sokić je oduzeo loptu na sredini, zakucao naprijed prema vratima, Konjević je bio najbrži i po sredini zajurišao, prenio na desnu vratnicu odakle je snažno odapeo u suprotnu malu mrežu.
Rafalno su nakon pogotka napali bijelo crni, no svaki put je maksimalan bio Kralj i iznervirao goste svojim obranama snažnih udaraca Brajka i Brčića.
U posljednjoj minuti prvog dijela slobodan udarac gostiju s tridesetak metara plasiran u šesnaeterac okrznuo je najviši u skoku Skrbin i usmjerio u lijevu stranu Kraljeve mreže za izjednačenje.
Početak drugog dijela donio je mlak ulazak domaće postave, što gosti iskorištavaju za brzopotezno rješavanje utakmice. Centaršut s nekih 25 metara lijepo sjeda Milanoviću na drugoj vratnici, koji glavom usmjeruje u suprotni gornji kut mreže prekratkog Kralja. Samo minutu kasnije brza kontra gostiju preko Ramljaka završava na Džaji, koji neometano zaobilazi vratara i pogađa u suprotni kraj mreže. Dvostruki šamar natjerao je Zelinčane da ponovo zaigraju punim kapacitetom. Dvije prilike uz veliko negodovanje zaustavljene su sumnjivim zaleđima, da bi u 78. minuti Konjević sa sredine poslao precizno na rub šesnaeterca odakle Skupnjak prebacuje čuvara mreže za novu nadu domaćih. Umjesto izjednačenja, u sudačkoj nadoknadi polukontru Džaje odbija Kralj, no s desna prihvaća Pralas i zakucava za konačnih 2:4.

ZELINA - UDARNIK 2:4 (1:1)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Bertol. Pomoćnici: Baršić, Osvaldić (svi Zagreb)
ZELINA: Kralj, Eterović, Palčić, Gilanj, Pajač, Mikulinec, Sokić (73-Peco), Konjević (86-Dugac), Skupnjak, Ovčar (75-Brajković), Borovčak. TRENER: Damir Biškup
UDARNIK: Kranjčec, Skrbin (46-Šarić), Milanović, Mihanović (84-Maričević), Ladović, Brajko (77-Pralas), Brčić (90-Krasnić), Stojić, Ramljak (88-Grdenić), Petković, Džaja. TRENER: Boris Perković
STRIJELCI: 1:0 - Konjević (31), 1:1 - Skrbin (44), 1:2 - Milanović (56), 1:3 - Džaja (57), 2:3 - Skupnjak (78), 2:4 - Pralas (92)