Efikasan povratak Borovčaka

04.02.2016.

Start s Brežicama
Prva prava utakmica zimskih priprema bila je protiv Prigorja. Četiri dana prije seniori su odigrali kontrolnu prijateljsku utakmicu s Brežicama, no prvi nastup bio je tek kontrola treneru da vidi s kakvim kadrom raspolaže, pa se nije gledalo na rezultat. U prvom poluvremenu igrao je sastav u kojem je bila većina novih igrača Zeline, dok su u drugom dijelu odigrali naši mladci.
Protiv Brežica odigrana je tekma u ovom sastavu: L. Nemec, Zmazek, Batarilo, Pajač, F. Nemec, Gilanj, Mikulinec, Bošnjak, Ovčar, Marošević, Borovčak, Kralj, Stipić, Martinović, Anušić, Mrazović, Vršćak, Peteljak, dakle veći dio sastava. Brežice su odigrale u sastavu: Štefković, Mirec, Azinović, Rožman, Žerjav, Badnik, Džaja, Puškarić, Jeleč, Derenda, Felja, Levičar i Hudopisk. Iskusniji sastav odigrao je 0:1, dok je u drugom dijelu završilo 0:5. Obzirom na početak priprema i tek par odrađenih treninga, prva postava odigrala je solidno poluvrijeme s nekoliko postignutih prigoda, ali bez realizacije. Najljepša je bila volej Borovčaka, alii odlična reakcija vratara Štefkovića. Jedna pogreška u obrani bila je kobna sredinom prvog dijela, kada su Brežice postigle pogodak. No, ono najbitnije iz tog djela je dobar nastup novopridošlih igrača. U drugom poluvremnu domaćin nije mogao parirati, naši su dečki bili preumorni, obzirom da su već odigrali par utakmica taj dan, no prvotna je nakana da se vidi što se od mlađih igrača može očekivati u nastavku rada.
Tandem Marošević - Borovčak
Druga utakmica već je nakon par dana pružila puno bolji uvid u mogućnosti Zeline, iako je odigrana u okrnjenom sastavu, bez desetorice igrača. Zelina je nastupila u sastavu: L. Nemec (Kralj), Hanžek, F. Nemec (Anušić), Gilanj, Bošnjak, Batarilo (Stipić), Mikulinec, Mrazović, Zmazek, Marošević, Borovčak, dok su domaćini odigrali u sastavu: Hranjec, Zlatar, Gladoić, Legin, Bukal, Radoš, Barbarić, Marasović, Stojanović, Rogić, Vukoja, Belčić, Matanović, Babić, Soldo i dosadašnji vratar Zeline Pintar, koji je ove zime prešao u Prigorje.
Prvih dvadesetak minuta puno trke a malo konkretnih akcija i na jednoj i nadrugoj strani. Iako su domaći držali laganu inicijativu pa i pritisak, nisu uspjeli proći obranu protivnika, a najbolju prigodu imao je Stojanović u 28. minmuti uz odličnu reakciju Nemeca, dvije minute prije pokušao je i Vukoja. Zelinčani su se razigrali pred kraj prvog dijela, kada je Marošević lijepo uposlio Borovčaka, no kasniji egzekutor odaslao je okomito pred vratima. Prije samog kraja u drugom je pokušaju bio uspješan i zatresao domaću mrežu.
Svoje minijature Borovčak je potvrdio u drugom dijelu. Već u sedmoj minuti odlično je centrirao s desna na Zmazeka koji je bio pred vratima u stopostotnoj prilici, no Matanović se ispriječio i u želji da blokira napad, šalje u vlastitu mrežu iza iznenađenog Pintara. Samo dvije minute kasnije domaći popravljaju grešku, Akcija po lijevoj strani završila je na nogi Stojanovića koji pronalazi u gužvi pred vratima malo mjesta i šalje u suprotni kraj mreže. Još dvije minute igre i nova prilika u kojoj se našao Zmazek, no njegov prodor po sredini spremno dočekuju obrambenjaci Prigorja i poništavaju priliku.
Potom sve rješava tandem Marošević - Borovčak. U 63. minuti Mara se u prodoru po sredini oslobodio prijetnji i pred samim vratima neočekivano proigrao Borovčaka desno, a iskusni Tomo spremno u naletu produžuje u mrežu. Desetak minuta kasnije slični scenarij. Marošević s desna završava akciju zeline, šalje na drugu vratnicu, a Borovčak spremno i lako zakucava iza vratara.
Slijedeće provjere su u subotu protiv Ponikvi, a dan kasnije i s Rakovcem.

Protiv Brežica odigrana je tekma u ovom sastavu: L. Nemec, Zmazek, Batarilo, Pajač, F. Nemec, Gilanj, Mikulinec, Bošnjak, Ovčar, Marošević, Borovčak, Kralj, Stipić, Martinović, Anušić, Mrazović, Vršćak, Peteljak, dakle veći dio sastava. Brežice su odigrale u sastavu: Štefković, Mirec, Azinović, Rožman, Žerjav, Badnik, Džaja, Puškarić, Jeleč, Derenda, Felja, Levičar i Hudopisk. Iskusniji sastav odigrao je 0:1, dok je u drugom dijelu završilo 0:5.

Obzirom na početak priprema i tek par odrađenih treninga, prva postava odigrala je solidno poluvrijeme s nekoliko postignutih prigoda, ali bez realizacije. Najljepša je bila volej Borovčaka, alii odlična reakcija vratara Štefkovića. Jedna pogreška u obrani bila je kobna sredinom prvog dijela, kada su Brežice postigle pogodak. No, ono najbitnije iz tog djela je dobar nastup novopridošlih igrača. U drugom poluvremnu domaćin nije mogao parirati, naši su dečki bili preumorni, obzirom da su već odigrali par utakmica taj dan, no prvotna je nakana da se vidi što se od mlađih igrača može očekivati u nastavku rada.