Drama u Sinju

15.04.2013.

Sinjani su očito osjetili mogućnost vrlo dobre utakmice na svom stadionu, pa su u velikom broju popunili tribine i nisu zažalili, jer utakmica, koju su njihovi miljenici dobili, obilovala je nizom preokreta i atraktivnosti, a Zelina se Junaku ponovo prikazala kao protivnik koji nudi lijep sportski događaj. U jesenskom dijelu Zelina je prema tvrdnjama domaćih bila jedina momčad iz gornjeg dijela tablice koja je nadigrala Junaka, a sada su Sinjani svjedočili velikim uzbuđenjima, koje na početku susreta nisu očekivali, obzirom na miran početak, te pogotovo nakon što nisu realizirali domaći jedanaesterac već u desetoj minuti.
Utakmica je počela miroljubivo s preipitivanjem protivnika. Prvi bitan događaj odigrao se u desetoj minuti, Junak je izveo korner, a lopta je pogodila Melnjaka u ruku, čime su domaći dobili prigodu s bijele točke. Loptu je namjestio Vuković, koji je bio neodlučan i mlak, pa je njegov udarac gostujući vratar lako skinuo. Nakon toga iz slobodnjaka je neprecizan bio i Vrdoljak. Na kontra strani prvi ozbiljniji udarac Zeline pripao je Mesecu, koji je tukao previsoko nakon dobrog ubačaj s boka Gatarića. Nakon pola sata igre dominacija domaćih prestaje, Zelina se ozbiljnije prihvaća igre, pa su Bijelo crveni i konkretniji prema naprijed. Preuzeli su više rizika, što se pokazalo dobrim rješenjem, jer je donijelo nekoliko izravnih prilika.  Prvo je akcija krenula s desna preko Kiša, koji prebacuje na drugu stranu Melnjaku, ovaj povratno, no Kiš ne nalazi dobro rješenje u gužvi, pa vraća u sredinu, odakle ne uspijeva Grgec. Potom pokušava i Gatarić prodorom sve do aut linije, odakle šalje pred vrata, no nitko ne reagira promptno. Neprecizan je i Gluhak u svom pokušaju, centaršut Kiša Mesec ne uspijeva najbolje zahvatiti, pokušava i Azinović pogoditi u lijevi kut, no Runje izbija loptu. Pred kraj prvog dijela osilili su su se domaći igrači, koji uspijevaju u želji da anuliraju goropadne goste. Greška našeg stopera otvara prostor opasnoj lopti, no spašava vratar. U 42. minuti Samardžićev korner upućen pred vrata odlično iskorištava Mandac i dovodi svoje u vodstvo, a tim pogotkjom započela je kanonada udaraca domaćina prema vratima Kranjčeca, no ne uspijeva ni jedna od nekoliko izrazito opasnih lopti završiti u mreži. Zelina je zaista tih nekoliko minuta opasno živjela.
U drugi dio susreta gosti ulaze u aktivnijem, konkretnijem i smislenijem izdanju, što dovodi do otvorene borbe na obje strane. zelina je pod svaku cijenu željela anulirati prednost domaćina, koji je zamislio još jednim pogotkom zaustaviti napade gostiju i pripremiti igru u svojem smjeru. Pobjednik te borbe biva Zelina. U 52. minuti Kiš nabacuje iz kornera, rastrčala se domaća obrana u svim smjerovima, no lopta odlično sjeda na nogu Mesecu, koji škaricama zabija i vraća utakmicu na početak. Slična situacija kao i u prošlom kolu, kada je škaricama pogodio Gatarić. Borba se nakon izjednačenja nastavila, a uspješniji su bili domaćini, koji deset minuta kasnije dolaze ponovo u vodstvo. Na desnoj polovici Mastelić je iskoristio propusnost na boku i uposlio Tadića, koji je natrčao pred vrata i zabio. I nekoliko minuta kasnije Tadiću se otvara prostor nakon što je u prodoru izbacio zadnje igrače Zeline, no pucao neprecizno i previsoko. Kažnjavaju sada gosti.  U velikoj gužvi pred vratima, naciljao je dobro Gatarić, no još bolje reagirao Runje i odbio, no lopta je naišla na Medvida koji je želio otkloniti opasnost pa sam sebi zabio. Zelina se našla u velikoj prilici za preokret, na odličnu asistenciju Gatarića, Mesec pogađa, no arbitrri odlučuju da je zaleđe. Grgec tuče pod gredu, no Runje izbacuje. U 80. minuti pogreška gostujućeg stopera donosi novu opasnost. Sa 18 metara Midenjak dobro puca, Kranjčec skida s vrha prečke, a iz kornera nova opasnost, na sreću bez pogotka. Tri minute kasnije Kuprešak dobro centrira s lijeva na Meseca, koji proigrava Jakšinića, no osmica pogađa tik uz vratnicu. U posljednjoj minuti Gatarić u odličnoj situaciji , no Runje uspješno blokira, a Junak donosi dodatnu kaznu za niz propusta Zeline i u sudačkoj nadoknadi Kozina neočekivano donosi pogodak domaćima, nakon kojeg se ponovo Gatarić nalazi u odličnoj prilici, no izvanredno Runje reagira i otklanja izravni pokušaj izjednačenja.

JUNAK - ZELINA 3:2 (1:0)
SINJ - Greadski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Tihomir Pejin. Pomoćni: Batinić, Prološčić. Četvrti: Zeko Pivač. Delegat: Damjanović
JUNAK: Runje, Samardžić, Medvid, Ljubas, Matić, Šindik, Vrdoljak (36-Mastelić), Kozina, Vuković (57-Midenjak), Tadić (78-Vitić), Mandac. Trener: Dean Računica
ZELINA: Kranjčec, Conjar, Kotarski, Azinović, Melnjak (64-Kuprešak), Gluhak, Grgec, Jakšinić (90-Trojak), Gatarić, Kiš (84-Krezo), Mesec. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Mandac (42), 1:1 - Mesec (52), 2.1 - Tadić (62), 2:2 - Medvid ag (72), 3:2 - Kozina (92)