Cup: Zelina lako u prvo kolo

30.08.2012.

Zelini je (pokazalo se nakon utakmice) pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa bio tek jači trening, na kojem su priliku dobili i igrači, koji u prva dva prvenstvena kola nisu imali zapaženiju minutažu, a zelinskoj se publici predstavio i novi igrač u bijelo crvenom dresu Jurica Grgec. Golijada na travnjaku napunila je semafor na lijevoj strani, gosti su imali tek jednu izgledniju priliku.
U jednom dijelu susreta uspjeli su u jednoj mjeri i parirati superiornom domaćinu, no bljesak je bio kratak.
Već u petoj minuti prva prijetnja Grgeca i Medveda, čiji napad vratar Vlah uspijeva skrenuti iznad mreže. Dvije minute kasnije prva kapitulacija. Korner Kiša lažnjakom dolazi do Medveda, koji sigurno pogađa iz blizine. Odmah u slijedećem napadu opasan je i Brekalo, čiji udarac završava pokraj vratnice, kao i Melnjakov u finom udarcu na posluživanje Brekala. Na velikim je mukama Vlah bio i u 21. minuti, kada su rafalno loptu pokušavali ugurati Kiš, Trojak i Grgec. Prvi prodor gosti imaju tri minute kasnije, kada Zemljak u solo akciji uspijeva doći do prostora, no tu njegov pokušaj završava.

ZELINA - MLADOST 9:0 (4:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 150 Sudac: Martin Horvat (Čakovec). Pomoćni: Fegeš, Bacinger. Četvrti sudac: Križarić. Delegat: Ivica Šparavec (Zagreb)
ZELINA: Kranjčec, Melnjak, Kotarski, Krišto, Grgec, Kiš (od 46. Hrupec), Šimek (od 46. Nikolić), Brlečić (od 46. Đurđek), Trojak, Brekalo, Medved. TRENER: Dražen Biškup
MLADOST MO: Vlah, Maurović (od 71. Kosi), Selanec, Kofler (od 61. Jagić), Bebek, Gašparov, Zemljak, Poplašen (od 65. Miroslav), Ledinski, Draguljić, Mešnjak. TRENER: Želimir Mešnjak
STRIJELCI: 1:0 Medved (7), 2:0 - Brekalo (30), 3:0 - Brlečić (36), 4:0 - Trojak (41), 5:0 - Trojak (64), 6:0 - Medved (69-11m), 7:0 -Medved (72), 8:0 - Kotarski (79), 9:0 - Medved (90)
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Medved

Klasično dobri slobodnjaci Kiša i na ovoj su utakmici stvarali prijetnje u sredini prostora, tako je pokušao u 28. minuti i Trojak glavom, no udarac je bio preslab za ozbiljniju prijetnju. U prvih pola sata u nekoliko je navrata opasan bio i Brekalo, najkonkretniji upravo u 30. minuti, kada uspijeva smjestiti loptu u lijevi kut mreže za vodstvo 2:0.
Brlečić je pokušao glavom, nije mu uspjelo, no u slijedećoj akciji u solo prodoru u svom stilu, prolazi slalom prostorom i sigurno iz blizine pogađa za 3:0. Igra na strani gostiju se nastavlja, tek povremeno uspijeva Mladost dotaknuti prostor uglavnom nezaposlenog Kranjčeca.  Do kraja prvog dijela još dvije akcije, od kojih jedna uspješna. Školska akcija Zeline u 41. minuti završava na Trojaku koji rutinski posprema i četvrti pogodak za Zelinu, potom Brekalo i Medved dobro razrađuju akciju, no Medved  pred vratima malo kasni u šutu i propušta priliku. No, nadoknadit će to u drugom dijelu.
Gosti su željeli umanjiti trenutni skor, no nisu bili uspješni u nakani. U šestoj minuti nastavka Poplašen dobro puca slobodnjak tik izvan kaznenog prostora, no lopta ne prelazi gol liniju, a odbijancem Bebek ne uspijeva prevariti Kranjčeca. Potom igru ponovo preuzimaju domaći, prvo Melnjakovu dobru loptu Trojak šalje bliže vratima, no Medvedu i Brekalu vratar odolijeva. Petarda pada u 64. minuti rutinskim učinkom Trojaka, nakon čega se ponovo otvara Tomislav Medved. Đurđek dobro upošljava Medveda, no u njegovom prodoru kroz prostor ruši g Mešnjak, što je sucu Horvatu bio nedvojben znak za bijelu točku s koje je precizan bio Medved. Samo tri minute trebalo je najefikasnijem pojedincu za slijedeći poent. Hrupec je asistirao s desna, a ubačaj u sredinu Medved znalački zaključuje novim pogotkom. Na semaforu je već bilo sedam na lijevoj, a nula na desnoj strani.
U završnici utakmice, koja postaje zanimljiva samo u dijelu priče, na koji će način pasti slijedeći pogodak. Đurđek izvađa korner, a njegovu dobru loptu prihvaća Kotarski i glavom usmjeruje u mrežu. Desni kraj Vlahovih vratiju ponovo se zatresao. Vratar pet minuta kasnije uspijeva obraniti pokušaj Hrupca, no u posljednjoj minuti svoju golgetersku priču zaključuje Medved četvrtim ubačajem nakon solo akcije u kojoj nesmetano prolazi bočno prema vratima i zabija. Vlah je ponovno nemoćan. Konačnih 9:0, na semaforu viši rezultat nije bilo moguće upisati.
Zelina se tako plasirala u prvo kolo Cupa HNS-a, a protivnika među 32 preostala saznat će tijekom slijedećih dana, nakon žrijeba.