Croatia uspješna na startu proljeća

16.03.2016.

Već u prvoj minuti Croatia je pokazala da je njen cilj pobjeda i da će odigrati napadački. Lukić se našao u izvanrednoj poziciji pred vratima, no uspijeva vratar gostiju Dražić uspješno otkloniti svoje prve graške znoja. Ne zadugo, dvije minute kasnije siloviti Pižir je pobjegao gostujućoj obrani i solo ples završio pogotkom. Croatia je na radost dobro popunjene tribine povela.

Da ne pripadaju podrumu lige, gosti su pokazali u nastavku žilavo se boreći, a u dva navrata plod njihove borbenosti nagrađen je pogotcima. Prvo je u 18. minuti Kos iskoristio nesmotrenost domaće obrane i poravnao rezultat, no vrlo brzo sve je na početak vratio najbolji pojedinac susreta Mario Antolković, koji je izigrao protivničku obranu i matirao nemoćnog Sonny Boya. Marek je često unosio pometnju u gostujuće redove, bio opasan i koncentriran, no ostale pogotke prepustio je suigračima.

Na slijedeći pogodak dugo se čekalo. Iako je Croatia u par navrata bila na milimetar do pogotka, svoje prilike nisu iskoristili Antolković i Fluka. Ulaskom Oroza i Dujmića pristup domaćoj mreži bio je potpuno odsiječen, a uz nekoliko novih prilika još dva puta su crveni zatresli. Prvo je Lukić dalekometnim projektilom s 25 metara okomito zapucao pred vrata, a odbijanac od trave pred samom gol linijom završava pod vratnicom u gornjoj mreži.

Deset minuta prije kraja s(p)retno je Barilar iskoristio pokušaj Šimuna da klizečim startom otkloni opasnost, no lopta je ipak završila u mreži. Iako je posljednji dotakao Šimun, Gabi je bio u pravo vrijeme na pravom mjestu da zaokruži prvu proljetnu pobjedu Crvenih. Nakon ove pobjede Croatia je zadržala svoju desetu poziciju no korak bliže ka sredini tablice. Možda već u Laduču...

CROATIA - MRACLIN 4:2 (2:2)
HRASTJE - Igralište Croatije. Gledatelja: 120. Sudac: Mato Josipović.  Pomoćnici: Anić, Tišljar
CROATIA: Pintar, Crneković (46-Dujmić), Grabovac (42-Oroz), Filipović, Gotal, M. Antolković, Pižir, Mahnet, K. Antolković (80-Stojanović), Fluka (67-Barilar), Lukić (85-Peteljak). TRENER: Mario Rac
MRACLIN: Dražić, Čičak (88-Bermanec), Radanović, A. Domitrović (84Pastuović), Hrženjak, Kos, Vrban (75-Cetić), Šimun, Ćevid, Debijađi (67-J. Domitrović), Japec (82-Onić). TRENER: Božo Šešina
STRIJELCI: 1:0 - Pižir (3), 1:1 - Kos (18), 2:1 - M. Antolković (21), 2:2 - Čičak (25), 3:2 - Lukić (59), 4:2 - Barilar (80)