Croatia trećeplasiranom tri komada

29.03.2016.

Bez imalo respekta prema trećeplasiranoj momčadi lige, Hrastjani su od prve minute držali utakmicu u svojim nogama diktirajući tempo, a samo zahvaljujući vrataru Lešu, rezultat na kraju nije bio još uvjerljiviji.

Već na samom početku odličan centaršut zahvaća Pižir u prostoru, prebacuje vratara, no uspijevaju gosti skinuti neugodan udarac sa same linije. Potom i Oroz silovito tuče glavom, no usmjeruje s krive strane vratnice.  U 20. minuti brzonogi Filipović probija desnu stranu, dvostruki dupli pas s Pižirom završava na kraju izbijanjem pred sama vrata, Pižir efektno matira Leša.  Potom nadigravanje do odmora, nakon kojeg Croatia ubacuje u višu brzinu te često stavlja gostujućeg vratara na kušnju. Već u prvoj konkretnijoj akciji Fluka upošljava dobrom loptom Pižira, kojemu pred samom mrežom uspijeva Leš skrenuti loptu u vratnicu.

CROATIA - NAFTAŠ 3:1
HRASTJE - Igralište Croatije. Gledatelja: 130. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Mihalj, Meić
CROATIA: Mihalic, Filipović (82-Dujmić), Gotal, M. Antolković (59-Bičak), Oroz, Posavec (82-Grabovac), Pižir, Mahnet, K. Antolković (87-Černetić), Fluka (79-Stojanović), Lukić. TRENER: Mario Rac
NAFTAŠ: Leš, Tupek, Pokas (52-Krsnik), Bilandžija, Korman, Horvat (69-Maras), Antolković, Šimunović (80-Spudić), Radoš, Hadaš (74-Peh), Marić (76-D. Bilandžija). TRENER: Anđelko Domitrović
STRIJELCI: 1:0 - Pižir (20), 2:0 - M. Antolković (50), 2:1 - Korman (63), 3:1 - Pižir (65)

Potom solo izdanje odrađuje Mario Antolković. Izbacivši gostujuću obranu ljevicom s dvadesetak metara precizno pogađa uz samu vratnicu. Za smanjenje rezultata pobrinuo se Korman, koji loptu odbijenu od crvene obrane s linije šesnaeterca  nepogrešivo šalje iza Mihalica. Nade gostiju su splasnule nepune dvije minute kasnije. Lukić izvanredno proigrava Pižira koji rutinski matira leša i postavlja konačnih 3:1. Još je bilo nekih momenata u kojima je Leš pokazao svoje vratarske sposobnosti odlično reagiravši na zicere oba Antolkovića. Prvo je Mario odapeo snažno, Leš dobro čita, potom i kristijan iz slobodnjaka cilja same rašlje, odakle krajnjim naporom najbolji pojedinac Naftaša skida i sprečava uvjerljiviji poraz.