Croatia preokretom do ljetnog odmora

15.06.2015.

Odlično su okončali utakmicu protiv Save igrači Croatie, na krilima Maria Antolkovića ostvarili posljednja i važna tri boda, iako su već prije osigurali ligaški status. Međutim polsjednja utakmica sezone bila je bitna za potvrdu, ali i za nastavak uspješnog domaćinstva, jer ni jednom ovog proljeća nisu Crveni poraženi na svom travnjkau u Hrastju. Zato su nabijeni pozitivnim česticama jurišnuli u posljednjih 90 minuta, kako bi pred svojim navijačima uspješno i pobjedom zaključili sezonu.

A nije dobro počelo. Ma koliko žustro i odvažno krenuli u utakmicu, domaće je hladan tuš pogodio već u trećoj minuti, kada je Frajt precizno s dvadesetak metara naciljao gornju desnu spojnicu, domaći vratar Jakše nije mogao reagirati. Početno vodstvo dalo je krila gostima, još uvijek nisu domaći bili stopostotni, a rani pogodak unio je i dozu nervoze, pa i grča. Kada su nakon 24 minute igre gosti izborili kazneni udarac, muk je zavladao u gledalištu, jer ponovo je Frajt bio nepogrešivo siguran, a domaći su se snebivali neočekivanim raspletom igre već u ranoj fazi. Dodatni grč je bila želja da domaći nastave niz neporaženosti na svom travnjaku, jer ostanak su izborili već prije. S dva pogotka u svojoj mreži bilo je potrebno uložiti dodatnu snagu i motivaciju, kako bi se dostigao zaostatak i ipak priča uspješno zaključila.

Veliki pritisak na gostujuća vrata nije urodio plodom ni nakon dosuđenog kaznenog udarca u 34. minuti nakon rušenja Oroza u kaznenom prostoru. Inače siguran i miran Gotal morao je kapitulirati pred odličnim vratarem gostiju Štefkovićem, koji brani i odbijanac, no lopta završava u autu iz kojeg dobro upućenu loptu prihvača Kristijan Antolković i glavom šalje u mrežu. Smanjeni rezultat na 1:2 sada je ubrizgao dodatni stimulans da se što prije dođe do izjednačenja, a potom i preokreta.

Croatia sve jače pritišće, gosti se i dalje dobro brane. Pritisak samo pet minuta kasnije dolazi Gotalu na nogu i evo izjednačenja. Oroz je prebacio na drugu vratnicu na ubačaj Maria Antolkovića, a na pravom se mjestu našao Gotal koji se tako iskupljuje za promašeni kreč.

U drugom dijelu velika bitka za treći pogodak, no neuspješno sve do pred kraj susreta, kada odgovornost preuzima odlični Mario Antolković. Ostavio je gledatelje bez daha, kada je direktno iz kornera  pogodio za vodstvo domaćih. Lopta je pogodila unutarnju stranu vratnice i odbila se u mrežu. Pobjedu su potvrdili u samoj završnici. Bošnjak je proigrao Antolkovića u prostoru, a oči u oči s vratrem završava matiranjem gostujućeg vratara za konačnih 4:2 u velikom preokretu koji je Croatiu smjestio u red neporaženih na svom travnjaku, usto i kao treću momčad ovog proljeća po učinku, jer sakupili su Crveni 27 od mogućih 41 bod i tako u velikoj mjeri popravili jesensku statistiku. I naravno, proslavili kraj sezone.

CROATIA - SAVA Strmec 4:2 (2:2)

HRASTJE - Igralište Croatie. Gledatelja: 150. SUDAC: Tino Krečak (Zagreb). Pomoćnici: Jerbić, Mihalj
CROATIA: Jakše, Puhelek, Grabovac (58-N. Filipović), Gotal (72-Bičak), M. Antolković, Oroz, Baček (78-M. Šeb), Stojanović, Mahnet, K. Antolković (85-Trcak), Žagar (58-Bošnjak). TRENER: Mario Papić
SAVA (S): Štefković, Golubić, Filipović, Frajt, Kočnar, Matošević, Ovčariček, Maruna, Mihelčić, Čakanić, Ivanović. TRENER: Damir Kovačić
STRIJELCI: 0:1 - Frajt (3), 0:2 - Frajt (24-11m), 1:2 - K. Antolković (34), 2:2 - Gotal (39), 3:2 - M. Antolković (84), 4:2 - M. Antolković (89)
IGRAČ UTAKMICE: Mario Antolković