Borin zagorski poker

25.10.2016.

Visoki motiv imali su Biškupovi momci uoči utakmice u Radoboju. Bodovna zgusnutost na tablici davala je lijepu priliku da se ode prema gore, iako je prema rasporedu kola predviđala se i dalje minimalna bodovna razlika među klubovima. Pogotovo nakon što je vodeća dvojka osjetila poraze, a Karlovac dan ranije ostvario bod u Kutini. Pobjeda Zelini osigurava pomak za barem dva mjesta, na kraju je popela se za tri i zauzela 6. mjesto na tablici.
Sam početak utakmice nije bio odviše obećavajući. Zelina je odmah preuzela inicijativu, počela gospodariti terenom, no prvih petnaest minuta osjetio se neki lagani grč, koji je sputavao igrače u razvoju kvalitetnijeg izdanja. Prečesto se dolazilo do pogrešnih dodavanja i primanja, a i tempo domaćih još ih je više usporio. Dok se nisu razbudili.
U 14. minuti prva prilika koja otvara igru. Mikulinec je slobodnjak uputio Borovčaku na drugu vratnicu, a kapetan pokušao glavom, no usmjerio je s krive strane vratnice. Leljak je s druge strane pokušao zaprijetiti, no za Barea nije to bilo ništa opasno.
Slijedeća prilika bila je deset minuta kasnije. Iz kornera odlazi lopta na kontra stranu, preko Mikulinca na Pajača, koji iskosa gađa, ali također van okvira. Samo minutu kasnije nova prilika u akciji Zeline, Skupnjak se odlučuje na šut, ali uspijeva Hrvoj nekako odbaciti gotovo sa same linije vratiju.
Nakon točno pola sata igre pada i prvi pogodak. Fini nabačaj za Borovčaka na visini prostora elegantno završava među vratnicama, zatresao se desni kraj Slivnjakove mreže. Sada je bilo lakše, a i igra se odmah razmahala, pa smo samo osam minuta čekali na novu kapetanovu majstoriju, fino osvojen alopta s lijeva školski proslijeđena u mrežu gotovo na istom mjestu kao i kod prvog zgoditka. Bolja Zelina zasluženo je na odmor otišla s prednošću od 2:0
Malo razgibavanja početkom drugog dijela, nisu se previše trošili Crveni, jer nisu bogznašto bili ni domaći agilni, ali čvrsto su kontrolirali teren i strpljivo vrebali, pa je nakon 15 minuta zasijevnuo još jedan pogodak. Majstor iz kuta Mikulinec precizno je odaslao loptu pred vrata, a Borovčak glavom upisuje hat-trick.
Skupnjak nije u prvom dijelu ostvario svoje prodorne želje, potom se zagrijao i počeo vrebati, a konačno uspijeva samo dvije minute nakon trećeg gola Bore. Osvojio je Hrvoje dosta prostora na lijevoj strani, pobjegao žutima, malo se lažnjacima poigrao usput s njima u prodoru, a kada je osjetio pravi trenutak, desnicom je zamahnuo i zabio u mrežu. Sada je pobjeda bila potvrđena, jer obzirom na omjer snage i igre, zelina je i uz četiri pogotka i dalje bila aktivnija i atraktivnija.
U drugom poluvremenu u igru je ušao i Antonio Brajković, posljednje pojačanje Zeline ove godine, koji je debitirao u dobrom izdanju, pokazao, doduše za prvi put pomalo stidljivo, kvalitetu na koju ćemo računati u narednim kolima.

Malo nade dobili su domaći nakon što je Majcenić uspio smanjiti na 1:4, a i to je bilo s dosta sreće, ali i lagane dekoncentracije gostujuće obrane. Deset minuta kasnije ponovo je agilni Skupnjak bio u prodoru, eliminirao je nekolicinu žutih, a pravovremena odluka da ne puca već da asistira kapetanu urodila je petardom. Boro je lagano prihvatio, mirno se prošetao do vratiju, zastao i lagano pogurnuo u mrežu. Pred kraj u priliku je ušao i Zamzek.

RADOBOJ - ZELINA 1:5 (0:2)
RADOBOJ -Igralište NK Radoboj. Gledatelja:50. Sudac: Nikola Beatović. Pomoćnici: Osvaldić, Suša (svi Zagreb)
RADOBOJ: Slivnjak, Hrvoj, Krkalo, Mikša (59-Pelin), Medved, Cigula, Korenić, Antolić, Majcenić (80-Habjanec), Leljak (75-Vuzem), Pastorčić. Trener: Željko Tihava
ZELINA: JurićBare, Eterović, Gilanj, Palčić, Posavec (83-Zmazek), Pajač (46-Brajković), Konjević, Mikulinec (79-Zubić), Ovčar (61-Batarilo), Skupnjak, Borovčak. Trener: Damir Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Borovčak (30), 0:2 - Borovčak (38), 0:3 - Borovčak (60), 0:4 - Skupnjak (62), 1:4 - Majcenić (65), 1:5 - Borovčak (75)