Borak i Grgec za pobjedu protiv Sesveta

15.02.2014.

Do početka proljetne polusezone preostalo je još samo dva tjedna, vrijeme u kojem se treba izbrusiti nova postava Zeline. Sudeći prema posljednjih par utakmica, stvari se odvijaju u dobrom smjeru, stvara se momčad koja bi mogla obećati zanimljivo proljeće. Posljednje pojačanje u redovima Zeline je Matija Poredski, napadač, koji je igrao u dresovima Lučkoga, Zrinjskoga, Slaven Belupa i Bjelovara, a prošle je godine bio napadač konkurentskog drugoligaša Solina. S Poredskim sada su sve linije popunjene, pa bi se pred zahtjevno drugoligaško proljeće u Zelini trebalo lakše disati.
Iako se očekivalo da će današnja utakmica protiv istoligaša Sesveta poslužiti kao ogled proljetnog sastava, to je izostalo, jer nekoliko je igrača zbog ozljeda bilo na poštedi, pa su izostali Zijler, Vuk, J. Jurjević, Duvnjak, Dankić, A.Jurjević i Vukman. Ostali su rotirali u sastavu i pružili dobru partiju protiv uvijek neugodnog sastava Sesveta, ali koje Zelina uvijek nadigra.
Toplak je u utakmicu ušao sa sastavom Krklec - Župan, Kotarski, Balentović, Bašić - Grgec, Puretić, Borak, Gatarić, Habek - Poredski. Do prvog pogotka igra je bila više na polovici domačina, Zelina je češće napadala vrata Karatovića, pa u četvrtoj minuti  Gatarić slobodnjak s nekih 25 metara plasira dobro, ali vratar hvata, potom pokušava i Borak s boka. Čisti prodor u osmoj minuti Habek zaključuje čistim zicerom, no jedino je sudac vidio zaleđe i poništio udarac. Kazna stiže u 18. minuti. Bašić je lijepo odradio na lijevoj strani preuzevši loptu, predao Habeku, koji na sredini uočava Boraka, a ovaj sa desetak metara prizemno puca posred mreže.
U 30. minuti Habek je dobru loptu uputio Poredskom u sredinu, međutim pokušaj glavom novog napadača Zeline ne uspijeva. Pet minuta kasnije u naletu domaćih Bašić izbacuje opasnu loptu pred svojim vratima, no ona ostaje u posjedu crno crvenih, a Štrok bez razmišljanja puca malo iskosa i pogađa za izjednačenje. Bilo je to jedna od rijetkih konkretnih akcija domaćih, koju su uspješno realizirali. U poslejdnjoj minuti prvog dijela Borak ponovo u solo prodoru, pogađa, no ovoga puta zaleđe je ispravno dosuđeno.
U nastavku  umjesto Poredskog ulazi Micić, ostali igrači mijenjani su kasnije. Od prilika izdvajamo Bašićevu loptu za Micića, koji pokušava glavom, ne uspijeva u lijepom pokušaju. Aktivni Bašić odlazi na odmor, ulazi Kolar u 63. minuti, promjena u rasporedu. Samo dvije minute kasnije na Miciću je prekršaj u kaznenom prostoru, a s bijele točke bio je siguran Grgec za 2:1. Poslejdnjih 25 minuta Toplak izmjenjuje igrače, svi raspoloživi dobili su priliku odigrati. Iako su domaći bili opasniji no u prvom dijelu, nisu uspijeli realizirati svoje pokušaje. U završnici izdvajamo još centaršut Balentovića za Gatarića pred vratima, no dobra lopta ne sjeda najbolje i odlazi okomito iznad vratiju.