Bod u Mladini

12.03.2013.

Nakon što su prorijeđeni protiv Rudeša odigrali loše, u Mladini protiv Vinogradara Bijelo crveni su pružili vrlo dobru igru, kakva se od njih i očekuje. Napose u prvom poluvremenu u kojem su bili bolji protivnik na terenu, aktivni i sadržajni, za razliku od domaćina koji je u susret ušao rezervirano i oprezno, preferirajući zatvorenu igru s povremenim pokušajima kontriranja. U nastavku se i Zeleni otvaraju, no oba su pogotka na utakmici već postignuta. U kratkom razmaku, jedan na kraju prvog, a drugi na početku drugog dijela. I oba su zaradila epitet sumnje. Dok su gosti protestirali zbog dvojbenog jedanaesterca, domaći su hajku digli aludirajući na zaleđe.
Prva akcija Zeline već u četvrtoj minuti. Gatarić i Melnjak s dobrim prodorom po lijevom boku upošljavaju Krezu koji je bio pozicioniran pred vratima Kahline, no devetka Zeline puca prizemno direkt u ruke čuvara mreže. U 12. minuti Mesec nakon dobro izgrađene akcije uspijeva za korner Kišu, čiji nabačaj  stvara dobru priliku, no zaustavljena je prekršajem i intervencijom domaćeg vratara. Minutu kasnije prvi puta pokušavaju i domaćini, prodor Hrnčevića s desna  na sredinu i snažan udarac predaleko od okvira vratiju. U 21. minuti Melnjak "prodaje" fintu domaćim obrambenjacima, u suradnji s Kišem stvara dobru priliku za Gatarića, koji pred mrežom pokušava glavom, no udarac odlazi previsoko. I dvije minute kasnije gosti su opasni, Mesec ponovo u dobroj poziciji proigrava Kiša, no njegov udarac s lijeva Kahlina brani. Već u slijedećem napadu pokušava i Gatarić, no njegov udarac dobiva felš koji odlazi lijevo od vratiju Vinogradara. Deset minuta kasnije dobar prebačaj gostiju na lijevi bok na Kiša iz čega se rađa novi pokušaj, no udarac iskosa ponovo završava u rukama Kahline. Do kraja prvog dijela još jedna obećavajuća akcija Zeline, no Mesec i Gatarić ne uspijevaju dalje od kornera.
Kada se već čekao kraj prvog dijela, sporna minuta koja je podijelila mišljenja promatrača. U napadu Vinogradara, na desnoj strani prvo je kartoniran Gatarić u neizravnom prekršaju, potom na kontra strani prekršaj na Gluhaku nije evidentiran, a iz slobodnjaka se ulazi u akciju koja donosi jedanaesterac. Gluhak je bio u prostoru posljednji na lopti i trenutak nakon njegovog klizećeg udarca, na loptu i kontra nogu nailazi mu protivnički igrač i pada, a sudac se odlučuje na najstrožu kaznu, koju s uspjehom realizira Sarić. Čak tri igrača Zeline pritom dobivaju javne opomene. Protest s domaće klupe udaljava s terena i trenera Zeline.
Početak drugog poluvremena pripada gostima, koji na startu poravnavaju rezultat. Dijagonalu Conjara prihvaća Krezo, koji samo proslijeđuje na Gatarića koji zakucava u mrežu. Protesti sada stižu s domaće strane, aludirajući na zaleđe. Do kraja susreta žustra i otvorena igra u kojoj su obrane na obje strane sačuvale svoj prostor. U 79. minuti ipak Dučkić stvara možda i najizgledniju priliku za Zelene, no gostujući vratar našao se siguran na svojoj lijevoj vratnici.
DOMAĆIMA SAMO DVIJE POBJEDE
U ostalim susretima 17. kola remizirali su i Rudeš protiv Haška, bez pogodaka. U čak četiri utakmice slavili su gosti. Gorica je uzvratila Radniku porazivši ga u Sesvetama 3:0. Imoćani su također poraženi na svom travnjaku od Junaka 1:0, a kao i u Mladini i ovdje su kartoni pljuštali na sve strane. Šibenik je minimalnom pobjedom protiv Mosora u Žrnovnici u sudačkoj nadoknadi ostvario nova tri boda na najavljenom putu u prvu ligu. Solin je uknjižio i drugi poraz ovog proljeća. Zimski lider na tablici izgubio je čelnu poziciju, s 3:1 porazio ih je u Kostreni Pomorac. Na čelo kolone stao je Hrvatski Dragovoljac, koji je i svoje drugo ovoproljetno gostovanje okrunio pobjedom, slaveći u Stobreču s 3:0, čime je domaćinu pokvario premijeru na svom stadionu.

VINOGRADAR - ZELINA 1:1 (1:0)

MLADINA - Igralište Mladine. Gledatelja: 300. Sudac: Mihalj. Pomoćnici: Meić, Rožić. Četvrti: Bionda. Delegat: Žugaj
VINOGRADAR: Kahlina, Ivanković, Povrženić, Rendulić, Matovina (od 46. Gavarić), Dučkić, Vukić, Janković, Sarić, Mešić (od 75. Bucković), Hrnčević (od 89. Mišić). TRENER: Damir Mužek
ZELINA: Kranjčec, Kristić, Kotarski, Melnjak, Conjar, Grgec, Gluhak, Kiš (od 70. Trojak), Mesec, Gatarić (od 89. Šimek), Krezo (od 78. Jakšinić). TRENER: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Sarić (45-11m), 1:1 - Gatarić (47)
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Gatarić