Bod protiv Gradića

08.04.2016.

Pravedna podjela bodova u utakmici u kojoj su domaći dominirali u prvom, a gosti pritegli u drugom poluvremenu, s time da Zelina može žaliti za prolivenom prilikom da već u dominantnom prvom dijelu riješi utakmicu.  Već u prvom napadu Ovčar je odlično probio desnu stranu, ubacio u peterac, a na drugoj vratnici Mikulinec je izradio obranu gostiju i pogodio za rano vodstvo.  Napadi prema vrataru Kovačiću su se naredali kao na traci, no neprecizne lopte uspijevao je odbijati, često uz puno sreće. U smiraj prvog dijela opasan napad Borovčaka prekida prekršajem Škrinjarić, a s bijele točke mlak je bio Konjević, koji pogađa vrataru u noge. Gradići su najkonkretniji bili u pokušaju Fridriha koji je naciljao prečku, te Župetića koji je pogodio s krive strane vratnice.
U drugom dijelu pad igre Zeline kažnjavaju gosti pojačavši tempo napada, pa je više posla bilo za domaćeg vratara Nemeca, koji je skinuo fini udarac iskosa Štefnera, a potom još par neugodnih šuteva. Na drugoj strani usamljeni su ostali pokušaji Hanžeka i Borovčaka. Promašaje kažnjava Župetić koji se našao na pravom mjestu i ubačaj Palčića pretvorio u pogodak vrijedan boda, jer do kraja susreta ni na jednoj strani nisu iskorištene prilike, a najbliže pobjedi bio je pokušaj Ovčara u sudačkoj nadoknadi, no reakcija Kovačića bila je pravovremena. (sn)
pregled:
2' - Ovčar prodire s desna, ubacuje u peterac, na drugoj vratnici spremno loptu dočekuje Mikulinec izbacivši obrambenog igrača i zabija za 1:0
10' - Borovčak udara s desna, dobro naciljavši okvir, vratar Kovačić panično uspijeva zahvatiti loptu i odbiti
18' - Fridrih u opasnom pokušaju. Slobodnjak šalje direkt na mrežu i pogađa vratnicu
25' - mini kontru Gradića pokušava zaključiti Župetić s petnaestak metara, ali udarac iskosa odlazi van druge vratnice
32' - lijep ubačaj s desna na suprotnu vratnicu, Mikulinec pokušava iz voleja, ne uspijeva više od kornera
44' - Borovčak napada s desna, u prostoru neoprezno na njega starta Škrinjarić i ruši ga, sudac šalje na bijelu točku. Konjević preuzima odgovornost za kazneni udarac, no uništava priliku mlakim udarcem vrataru direkt u nogu
58' - Hanžek pokušava direkt s 20 metara, vrataru u ruke
59' - Štefner dobar pokušaj s desna, Luka Nmec odbija loptu
61' - Ovčar osvaja loptu na sredini, kratko ju provodi i dodaje Borovčaku, koji sam napada, iskosa s lijeva puca ka vratima, no dlazi lopta s vanjske strane
70' - Pejak ima dobar pokušaj, no loše udara, lak plijen za Nemeca
73' - Slobodnjak Borovčak s 25 metara u odličnom šutu plasira prema mreži, uspijeva Kovačić na vratnici zahvatiti i poslati u korner
77' - Palčić nabacuje dublje u prostor, Župetić je na pravom mjestu i odapinje u mrežu za izjednačenje 1:1
78' - Lederer propušta dobru prilku iz ubačaja s desna
87' - Konjević i Hanžek u dobro osmišljenom napadu, ulaze u prostor i ne snalaze se kod zadnjeg udarca, odbijenu loptu zahvaća Nemec i pokušava bez  uspjeha
89' - Borovčak u napdu, na 23 metra od vratiju prekršajem ga zaustavlja Fridrih. Slobodnjak vratar Kovačić brani
90+' - Ovčar odlično puca, vratar još bolje reagira i spašava loptu i utakmicu

izdvojeno:

70' - Dobar pokušaj Mršića, no loše udara, lak plijen za Nemeca

ZELINA - GRADIĆI 1:1 (1:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 130. Sudac: Ivan Kumpar. Pomoćnici: Filko, Vincelj
ZELINA: L. Nemec, F. Nemec, Gilanj, Raič, Batarilo, Mikulinec, Pilipović (66-Zmazek), Konjević, Hanžek, Ovčar, Borovčak. TRENER: Marijan Glavica
GRADIĆI: Kovačić, Krstanović (64-Butković), Furić, Rajić, Palčić, Leder (90-Barišić), Škrinjarić, Fridrih, Župetić, Mršić (90-Pejak), Štefner. TRENER: Boris Konjević
STRIJELCI: 1:0 - Mikulinec (2), 1:1 - Župetić (77)