3.HNL: Petarda u Novigradu

31.08.2014.

140830 žpukšec

Nakon šest tjedana priprema i test utakmica, zakotrljala se i službena lopta - krenulo je prvenstvo 3. Hrvatske nogometne lige zapad, koje ove sezone vodi Nogometno središte Rijeka. Prvo kolo donijelo je 31 pogodak, najviše u Maksimiru gdje je Dinamo II pobijedio Stupnik s 4:2 i u Trnju gdje su domaćini s istranima odigrali 3:3. S petardom je Novigrad na startu pregazio Samoborce, a s 4:1 Špansko je u gradskom derbiju nadigralo HAŠK. Vrbovec je startao pobjedom nad Maksimirom 2:0, Zagorec je pao kod kuće od Dubrave 1:2, a Vrapče i Dugo Selo odigrali su bez pogodaka.
U Svetom Ivanu zelini nestrpljivo se čekao početak sezone, a prvi protivnik bio je jedan od trojice B prvoligaša - Rijeka. Obje su ekipe nastupile kao mlade momčadi, s time da je u bijelo plavim dresovima bilo i nekoliko stranaca, ali i iskusni Knežević iz prve postave.
Gosti su krenuli ofanzivnije no što su igrali u nastavku utakmice. Nanizali su nekoliko pokušaja, već u prvoj četvrtini susreta stvorivši kapital od dva pogotka. U šestoj minuti Knežević je poslao loptu na drugu vratnicu, no zakasnio je Vidas. Uzvratio je Zubčić, oduzeo loptu i proigrao Ovčara koji se sletio do prostora, no u završnici pogodio na kontra stranu šesnaeterca. Još jednom je Ovčar probao u 12. minuti, no solo prodor zaustavlja gostujuća obrana, a iz kornera dobra lopta pred vrata, no Kokorović glavom sprječava završnicu. Promašeno se kažnjava, pa je odgovor ubrzo došao na drugoj strani. Slobodnjak s desne strane Kokorović je poslao pred mrežu, a u gužvi je najbolje poskočio Bagadur i glavom zakrenuo u mrežu. Uslijedio je još jedan interval napada Rijeke preko Dangubića i Marciuša, koji je nekonkretnost ispravio u 22. minuti. Ponovo je Kokorović ubacio loptu u prostor točno na Marciuša, koji je progurao loptu kroz domaće i s nekih 18 metara precizno pogodio u kut mreže.
Domaći nisu ostvarili konkretan napad, pokušao je Kolar nakon proigravanja Marčića, ali previsoko. I onda ipak pogodak u 36. minuti. Slobodnjak završava pred vratima, Bagadur je zahvatio loptu rukom, pa sudac šalje na bijelu točku s koje je precizan Ovčar. Do kraja prvog dijela još jedna sporna situacija, Marčić je na desnoj vratnici ušao u priliku, Knežević je uklizao i pritom malo zahvatio loptu rukom, no  lopta završava u kutu iz kojeg ponovo domaći ulaze i ne iskorištavaju prigodu.
U drugom poluvremenu Rijeka je popustila u tempu, domaći se digli, no ništa se konkretno dugo vremena nije događalo. Kokorović je sa 16 metara puknuo iskosa, ciljao kut mreže, no intervenirao je Jurjević, potom je pokušao Marčić neprecizno, pa Kolar pokušaj poluvolejem, pa na drugoj strani Klapan i Marciuš. zelina je napravila mini pritisak no umjesto izjednačenja, akcije završavaju neefektno, Marčić Kolarovu dobru loptu šalje ka vratima, no Bagadur uspijeva glavom izbaciti iz okvira. Potom mirna nekonkretna igra do same završnice, kada u posljednjoj minuti ista priča: Kokorović nabacuje, Bagadur se samo naklonio pred mrežom i pogotkom zaključio utakmicu.
Rijeka se pokazala jakom iz prekida, što je bilo vidljivo u sva tri pogotka. zelina u slijedećim utakmicama mora više pozornosti obratiti na koncentraciju u takvim situacijama, ali isto tako ne oslanjati se samo na obranu, već i natjerati prednju liniju na konkretniji napad.

ZELINA - RIJEKA II 1:3 (1:2)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 250. Sudac: Davor Bertol. Pomoćnici: Brezarić, Havranek. Četvrti: Horvat (svi Zagreb). Delegat: Damir Brcković (D.Resa)
ZELINA: A. Jurjević, Klarić, J. Jurjević, Mijoč, Kolar, Crnković (61-Đekić), Zubčić, Marčić, Posavec 6 (83-Svornik), Ovčar (67-Salajpal), Babić.
RIJEKA II: Nwolokor, Dangubić (79-Filipović), Diyoke (54-Klapan), Bagadur, Scaglia, Vidas (12-Mršić), Marciuš, Aliyu, Kokorović, Collins, Knežević. Trener: Renato Pilipović
STRIJELCI: 0:1 - Bagadur (14), 0:2 - Marciuš (22), 1:2 - Ovčar (36-11m), 1:3 - Bagadur (89)